opony letnie wymiana opon letnich

Kiedy wymienić opony na letnie?

Czas czytania:1 minut/y, 45 sekund/y

Kiedy wymienić opony na letnie – radzimy! Wiele osób nie podchodzi zbyt optymistycznie do wizji wymiany opon zimowych na opony letnie. Wiąże się to zwykle z wysokimi kosztami. Opona letnia swoje kosztuje, a do tego dochodzi zapłata za warsztat, który dokona wymiany. Wystarczy jednak skorzystać z usług zaufanego sprzedawcy, aby najlepsze produkty, które będą służyć przez długi czas, dostać w przystępnych cenach.

Kiedy wymienić opony na letnie?

Jeździsz jeszcze na oponach zimowych i czeka Cię sezonowa wymiana opon? Zgodnie z zaleceniami, opona zimowa traci swoje właściwości, gdy temperatura wzrasta powyżej 7 stopni Celsjusza. Dla kierowców powinien być to znak, aby zainwestować wtedy w letnie opony, których właściwości pozwalają na jazdę po rozgrzanym i suchym asfalcie. 

Kup opony letnie i zadbaj o bezpieczeństwo na drodze

Dlaczego warto zmienić opony samochodowe? Zarówno modele zimowe, jak i letnie, dostosowane są do najlepszego działania w określonych warunkach. W przypadku rozwiązań na zimę, mowa jest o jeździe po oblodzonej nawierzchni czy śniegu przy niskich lub nawet ujemnych temperaturach. 

Letnie opony nadają się z kolei do jazdy w porze suchej, gdy asfalt się nagrzewa, a w powietrzu nie ma zbyt wiele wilgoci. Produkty te dobrze oddziałują również z wysokimi temperaturami. 

Warto wspomnieć, że wymianą opon powinny też zainteresować się osoby, którym zależy na oszczędności. Dobrze dobrany produkt bowiem umożliwia ekonomiczną jazdę w danych warunkach. Przekłada się to na mniejsze zużycie paliwa, a także mniej intensywne zużycie bieżnika.

Czy opony zimowe różnią się od letnich?

 Zdecydowanie tak. Oba te produkty stworzone są z nieco różniących się od siebie materiałów, odpowiednio reagujących na dane warunki atmosferyczne. Odmienna jest też głębokość bieżnika i jego kształt – stworzone są w taki sposób, by gwarantować przyczepność i bezpieczeństwo na podłożu o konkretnej charakterystyce.

Wymiana opon jest ważna – nie zapomnij o niej

Wiesz już, kiedy wymienić opony letnie i jakie przyniesie Ci to korzyści. Pamiętaj jednak również, że jazda na odpowiednich oponach to też gwarancja bezpieczeństwa. Dzięki temu będziesz w stanie zapanować nad swoim samochodem nawet w kryzysowej, niespodziewanej sytuacji.

Link zdjęty 10.3.24, dziękujemy za współpracę

Zobacz też:
> Ciekawostki o płynie do spryskiwaczy
> Najważniejsze części w samochodzie osobowym

koniec świata przepowiednie Nostradamusa na 2022 rok Nostradamus 2020 Ojciec Pio Jackowski Poprzedni post Przepowiednie Nostradamusa. Straszny rok 2022
angina bakteryjna choroby Następny post Angina bakteryjna – niepozorna choroba, czy zagrożenie dla zdrowia?