Szczepan Sadurski gościem festiwalu we Francji

Tourcoing Francja Szczepan Sadurski

Specjalny gość festiwalu we Francji

Szczepan Sadurski wrócił z Tourcoing (Francja), gdzie był specjalnym gościem VI festiwalu rysunku prasowego i komiksu

Blisko granicy z Belgią, w aglomeracji Lille, znajduje się francuskie miasto Tourcoing. W Domu Kultury mieszczącym się w dawnym hospicjum, na początku grudnia 2007 odbyła się szósta edycja festiwalu rysunku prasowego, komiksu i karykatury. Przybyło ponad 20 rysowników z wielu miejsc Francji i po jednym z Anglii, Belgii i Libanu. Specjalnym (honorowym) gościem festiwalu był w tym roku Polak – Szczepan Sadurski.

Sadurskiemu wręczono statuetkę „Trophee du Crayon en Nord” i oczywiście uczestniczył we wszystkich festiwalowych atrakcjach. Wszystkie koszta jego pobytu i przelotu pokryli organizatorzy.

Dla gazety Nord Eclair udzielił krótkiego wywiadu, był na kilku zdjęciach w lokalnej prasie. Był także gościem radia PastelFM (Radio Polonia), które w każdą niedzielę nadaje po polsku, w godzinach 9.00-11.00. Studio mieści się w mieście Roubaix i można je słuchać w promieniu kilkudziesięciu kilometrów.

Tourcoing Francja wystawa karykatury Sadurski festiwal

Rysownik Szczepan Sadurski, który jest szefem Partii Dobrego Humoru (Le Partie de la Bonne Humeur ) wręczył obecnym na festiwalu rysownikom (i nie tylko im) legitymacje PDH. Rysował także zainteresowanym osobom karykatury. Jego „stoisko” podczas festiwalu tak naprawdę było promocyjnym stoiskiem polskiego rysunku satyrycznego, gdyż znajdowały się na nim pojedyncze egzemplarze czasopism Wydawnictwa Superpress (m.in. pismo satyryczne Twój Dobry Humor ), w których są rysunki wielu polskich rysowników.

Ostatniego dnia pobytu Sadurski odwiedził zabytkowe miasto Brugge w Belgii.

Sadurski dziękuje wszystkim, którzy służyli mu pomocą w kilkudniowym pobycie we Francji. Szczególnie Francine Coppens, Jean-Pierre Collado, Alicji Romanowskiej, Małgorzacie i Januszowi Kołodziejczakom oraz Tym!’owi.
2007-12-05

Sadurski poleci do Tourcoing

Szczepan Sadurski będzie honorowym gościem cyklicznego festiwalu prasowego rysunku satyrycznego w Tourcoing na północy Francji. Wkrótce wylatuje samolotem do Lille

Na północy Francji, w miejscowości Tourcoing nieopodal Lille, trwają przygotowania do kolejnej, szóstej edycji festiwalu humorystycznego rysunku prasowego. Uczestniczą w nim głównie rysownicy francuscy, w mniejszym stopniu belgijscy, bo Tourcoing leży nieopodal granicy z Belgią. Przyjeżdżali tu także rysownicy z Niemiec, Wielkiej Brytanii i nie tylko.

Dwa lata temu honorowym gościem festiwalu był Bob Vincke, przewodniczący Międzynarodowej Federacji Rysowników FECO. W tym roku gościem honorowym jest rysownik z Polski: Szczepan Sadurski. Organizatorzy zapewnili mu przeloty samolotem, kilkudniowy pobyt we Francji oraz uczestnictwo w festiwalowych (i nie tylko) atrakcjach.

Sadurski już szykuje legitymacje Partii Dobrego Humoru dla jej nowych członków, humorystyczne publikacje (które gratis trafią do rysowników i fanów wesołych rysunków i karykatur) oraz swój aparat fotograficzny, aby po powrocie zaprezentować zainteresowanym z Polski, jak wygląda festiwal w Tourcoing.

W tym roku wśród uczestników festiwalu będzie m.in. Jean Michel Delambre i Habib Haddad. Wśród patronów imprezy jest m.in. FECO France i portal Umour.com.
2007-10-31

Sadurski zaproszony do Francji

Pod koniec roku Szczepan Sadurski poleci do Francji, gdzie będzie honorowym gościem dużego, cyklicznego festiwalu rysunku satyrycznego

Konkretyzują się plany zaproszenia Szczepana Sadurskiego na festiwal organizowany co roku na północy Francji. Biorą w nim udział rysownicy francuscy i belgijscy, ale w tym roku będzie też jeden rysownik z Polski – właśnie Szczepan Sadurski.

Wstępne rozmowy na temat zaproszenia Sadurskiego miały miejsce już 2 lata temu, jednak nie skoczyło się na konkretach. Obecnie organizatorzy festiwalu rozmawiają z polskim konsulatem, załatwiają bilety lotnicze i inne sprawy związane z pobytem Sadurskiego we Francji.

Sadurski spędzi tam kilka dni, a po powrocie, na portalu Sadurski.com napisze jak było. Aby nie zapeszyć, nie piszemy o który konkretnie festiwal chodzi i nie zdradzamy kolejnych szczegółów.

Przypomnimy, że na początku 2006 r. Sadurski gościł w Sztokholmie (Szwecja). Był tam jednym z jurorów międzynarodowego konkursu rysunku satyrycznego Big and Small.
2007-09-22

Tourcoing Francja wystawa karykatury Sadurski festiwal

Plakat festiwalu w Tourcoing, Francja. Nazwisko Sadurskiego wśród uczestników