Transport kontenerów morskich – spedycja morska kontenerowa

transport kontenerów morskich spedycja morska kontenerowa

Ostatnimi czasy bardzo modny stał się transport morski, transport w kontenerach. To duże udogodnienie i tym samym korzystne cenowo rozwiązanie dla osób, które potrzebują przetransportować towar na przykład w zasięgu międzykontynentalnym. Warto przyjrzeć się tej usłudze bliżej.

Transport ładunków korzystny cenowo

Coraz częściej mówi się, że transport kontenerów morskich jest dość tanią usługą. Biorąc oczywiście pod uwagę to, jaką trasę musi pokonać załadunek i jakim sposobem. Nie bez powodu mówi się więc, że spedycja morska stanowi bardzo konkurencyjne rozwiązanie względem innych środków transportu. Usługa jest może droższa niż transport drogowy, ale po lądzie nie da się dotrzeć do każdego miejsca na świecie. Także kontener morski jest korzystną opcją. Warto dodać, że przesyłki kontenerowe są dziś spedytowane na krótszych trasach. Czasem, jeśli tylko jest to możliwe, stosuje się połączenie modalne, czyli transport morski – transport kolejowy. Wystarczy znaleźć konkretną firmę, by móc zapoznać się z cennikiem tych usług i sprawdzić, czy faktycznie w porównaniu do innych opcji transportu, jest ona tak bardzo korzystna.

Usługi w ramach transportu drogą morską

W ramach transportu morskiego firma, która oferuje tę usługę, proponuje także szereg usług dodatkowych, powiązanych z samym transportem. Najczęściej jest nią kompleksowa obsługa przesyłek całokontenerowych, a także drobnicowych oraz ładunków ponadgabarytowych. Firma najczęściej przygotowuje odbiór przesyłek i kontenerów od nadawcy, a następnie organizuje fracht oceaniczny, zajmuje się obsługa portową i ostatecznie planuje najlepszą trasę. Profesjonalna firma specjalizująca się w transporcie morskim powinna również zadbać o obsługę spedycyjno-celną w portach polskich, a także Europy.

Transport morski na trasach międzynarodowych to usługa, która cieszy się zainteresowaniem i nie jest droga w porównaniu do innych metod transportu towarów. Dzięki tej opcji kontenery pokonują długą trasę na jednym pokładzie, bezpiecznie docierając do wyznaczonego celu. Firmy, które świadczą tego rodzaju usługi, zapewniają kompleksowe wsparcie dla wszystkich klientów. Warto więc zorientować się w szczegółach i sprawdzić, jak wyglądałoby zorganizowanie takiego transportu. Jak przebiega transport kontenerów morskich w ofercie konkretnej firmy spedycyjnej, a także, ile to wszystko kosztuje. Każda firma wycenia swoje usługi według własnych wytycznych. Ceny w związku z tym mogą się nieznacznie różnić.

Zobacz też:
> Dowcipy o marynarzach