ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenie i przezorność. O czym powinien pamiętać kierowca?

Czas czytania:2 minut/y, 13 sekund/y

Złe samopoczucie, zmęczenie, niewyspanie może wydatnie zmniejszyć bezpieczeństwo na drodze, nasze oraz innych uczestników ruchu. Dlatego przed wyruszeniem w trasę pamiętaj o odpoczynku, przynajmniej krótkiej regeneracji, aby podczas jazdy być w pełni skupionym na sytuacji na drodze. Jeżeli bierzesz w ostatnim czasie leki, sprawdź czy na ulotce jest informacja o możliwym wpływie na percepcję i kierowanie pojazdem.

Pamiętaj, że nawet najlepsze przygotowanie do jazdy nie sprawi, że unikniemy nieprzewidzianych zdarzeń na drodze. Wiele zależy od nas samych, ale również od innych uczestników ruchu. Jakie błędy, które mogą przyczynić się do wypadku czy kolizji najczęściej popełniamy?

  • Zbyt duża prędkość niedostosowana do warunków na drodze (stan drogi i warunki atmosferyczne).
  • Wymuszanie pierwszeństwa przejazdu wobec innych pojazdów czy pieszych.
  • Jazda zbyt blisko zderzaka innego pojazdu.
  • Późna sygnalizacja zmiany pasa (lub brak użycia kierunkowskazu).
  • Długa jazda lewym pasem, przeznaczonym do wyprzedzania.
  • Nieprzestrzeganie zasad ruchu drogowego (lekceważenie znaków drogowych).
  • Rozmowy przez telefon komórkowy podczas jazdy.

To niestety częste zachowania, które zwiększają zagrożenie podczas ruchu drogowego. Oprócz wystrzegania się tych złych nawyków, warto stosować również zasadę ograniczonego zaufania względem innych kierowców. Niestety czasami zdarzy się stłuczka, kolizja czy wypadek. Dużo problemów zrzucimy z naszej głowy, gdy mamy ubezpieczenia komunikacyjne.

Polisa dla kierowcy

Ubezpieczenie samochodu lub innego pojazdu jest w zasadzie punktem wyjścia jeśli chodzi o bezpieczeństwo każdego kierowcy. Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC posiadacza pojazdu mechanicznego) warto rozbudować polisę komunikacyjną o wiele opcji dodatkowych.

Ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdów mechanicznych) jest obowiązkowe i regulowane ustawą. OC musi wykupić każdy posiadacz pojazdu, gdyż stanowi ono zabezpieczenie finansowe skutków ewentualnej kolizji czy wypadku. W tym przypadku chodzi o szkody u innych uczestników ruchu drogowego. Zakres OC jest z góry określony, dlatego warto wziąć pod uwagę opcje ubezpieczeń dodatkowych do OC, które oferuje dane towarzystwo ubezpieczeniowe. Na podstawie takiej rozbudowanej oferty, sprawdzając zakres ochrony i wysokość składki możesz trafić na najlepszą ofertę ubezpieczenia komunikacyjnego, skrojoną do Twoich potrzeb.

Ubezpieczenie twojego samochodu. Co warto mieć oprócz OC?

Autocasco to w zasadzie podstawa. Często słyszymy zwrot OC/AC pokazujący integralność i uzupełnienie jednego ubezpieczenia drugim. AC przyda się w razie wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji związanych z Twoim pojazdem. Przykład? Uszkodzenie własnego samochodu podczas stłuczki, szkoda parkingowa (gdy np. uderzysz w słupek lub latarnie podczas parkowania) czy skutek działań ekstremalnych zjawisk atmosferycznych. O co możesz uzupełnić OC i AC? Wśród dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych mogą się znaleźć m.in. Assistance, ubezpieczenie NNW czy ubezpieczenia szyb, opon, bagażu czy sprzętu sportowego.

Sprawdź ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych i dobierz te, których potrzebujesz. To najlepszy sposób na przygotowanie się na nieprzewidziane zdarzenia na drodze. Jeździsz na motocyklu? Sprawdź dedykowane ubezpieczenie na stronie: https://…

Ubezpieczenie twojego samochodu – link zdjęty 7.4.24, dziękujemy za współpracę

Zobacz też:
>
>

Kaukaz Osetia Północna ciekawostki informacje Poprzedni post Ciekawostki o Osetii. Z wizytą na Kaukazie
Prudnik ciekawostki zabytki atrakcje turystyczne z czego słynie Następny post Ciekawostki o mieście Prudnik