Pałace na Wielkopolsce na event i wesele
Wielkopolska pałace w woj. wielkopolskim. Obiekty, w których organizowane są eventy firmowe i prywatne
1. Pałac Szczepowice
Ten obiekt znajduje się w miejscowości Szczepowice, oddalonej około 40 km od Poznania. Został wzniesiony około 1880 roku dla rodziny Forstmannów (właścicieli wsi), a przebudowano go w 1909 r. Jest przykładem monumentalnej pałacowej architektury wiejskiej w Wielkopolsce. W 1945 został upaństwowiony i stał się PGR-em. Pałac mieścił mieszkania pracownicze, przedszkole i stołówkę (w 1965 przeszedł remont). W 1996 sprzedano go w prywatne ręce.
Został otwarty w 2002. Wokół pałacu rozciąga się park krajobrazowy z 2. połowy XIX wieku. W pobliżu stoją zabudowania folwarczne. Obiekt posiada 4 stylowe sale bankietowe, jest miejscem, w którym organizowane są wesela i inne przyjęcie okolicznościowe.
2. Pałac Będlewo
Neogotycki pałac w Będlewie zbudował Bolesław Eulogiusz Potocki w 1866 roku. Budowla została wzniesiona na planie nieregularnym i składa się z kilku członów. Budynek wyposażony jest w liczne wieżyczki, sterczyny i krenelaż. Wewnątrz pałacu znajduje się bogaty, autentyczny wystrój o formach angielskiego gotyku, neorenesansu i neogotyku. Od 1945 roku w pałacu mieściła się szkoła rolnicza.
W parku znajdowała się oranżeria oraz zwierzyniec. Aktualnie pałac jest ośrodkiem badawczo-konferencyjnym do organizacji szkoleń, uroczystości weselnych, spotkań integracyjnych oraz imprez plenerowych. Zespół pałacowy otoczony jest krajobrazowym parkiem z XIX wieku.
3. Pałac Tarce
Obiekt we wsi Tarce został wzniesiony w 1871 roku. W latach 1898-1926 jego właścicielem był oficer powstania wielkopolskiego, Zbigniew Ostroróg-Gorzeński. Od 1948 do 1974 był siedzibą szkoły rolniczej. Obecnie jest obiektem hotelowym.
Pałac od frontu posiada ryzalit z głównym wejściem, umieszczonym pod portykiem. W ryzalicie nad środkowym oknem pierwszego piętra kartusz z herbami: Węsierski Elżbiety Węsierskiej (po lewej) oraz Nałęcz jej męża Stanisława Gorzeńskiego (po prawej). Natomiast w jego zwieńczeniu jest fronton z herbem Nałęcz, Zbigniewa Ostroróg-Gorzeńskiego. Obiekt przystosowany jest do organizacji między innymi spotkań rodzinnych, biznesowych, szkoleń, bankietów i sympozjów.
4. Pałac Popowo Stare
Znajduje się w południowo-wschodniej części wsi Popowo Stare. Rozpoczął go budować przypuszczalnie po 1781 roku Ignacy Szołdrski. Rezydencja pomimo że była parterowa, miała wyniesioną część środkową, która mieściła wielką salę balową. Twórcą pałacu był architekt Ignacy Graff, nadworny architekt książąt Sułkowskich, który stworzył jeden z najcenniejszych przykładów późnobarokowej siedziby w Wielkopolsce. Wewnątrz zachowały się oryginalne rokokowe dekoracje sztukatorskie. W 1976 roku rezydencję odkupił miejscowy PGR.
Obecnie pałac ponownie przeżywa czasy świetności, organizując liczne imprezy kulturalne i okolicznościowe w doskonale odtworzonych wnętrzach. Obiekt otacza park z różnorodnym drzewostanem i wieloma pomnikami przyrody. W obiekcie znajduje się piękna sala balowa w stylu rokoko. Organizowane są tu różne imprezy okolicznościowe, w tym wesela.
5. Pałac w Czerniejewie
Znajduje się na północnym skraju miasta Czerniejewo i jest połączony z nim długą aleją. Został wzniesiony w latach 1771-1780 i prawdopodobnie w tym miejscu znajdował się wcześniej zamek. Pałac był wielokrotnie przebudowywany. Pierwsza przebudowa, z lat 1789-1790 i późniejszych, przeprowadzona prawdopodobnie według projektu Kamsetzera, nadała pałacowi charakter klasycystyczny.
Zespół Pałacowo Parkowy w Czerniejewie jest udostępniany organizatorom rożnych imprez, w tym wesel.
6. Pałac w Osowej Sieni
Wybudowano go około roku 1739 roku. Właścicielką majątku była wtedy córka Anna Julia Teresa, żona Eugena Friedricha Heinricha barona von Seherr-Thoss. To on był pomysłodawcą obecnego pałacu, który zastąpił dotychczasowy XVIII-wieczny dwór – jednokondygnacyjny budynek nakryty dachem naczółkowym.
Budowę pałacu w Osowej Sieni ukończono prawdopodobnie przed śmiercią barona von Seherr-Thoss, w 1904 roku. W 1919 roku wdowa wydzierżawiła majątek wnukowi Lotharowi von Brandenstein, który mieszkał w pałacu do 1945 roku. Po II wojnie światowej pałac stał się siedzibą dyrekcji Państwowego Ośrodka Hodowli Zarodowej, następnie zaadaptowano go na przedszkole. Od 2007 roku jest w rękach prywatnych. Obecnie mieści się w nim hotel, który oprócz noclegów oferuje organizację rónych uroczystości, w tym wesel.
7. Pałac w Krześlicach
Ten neogotycki pałac wybudowano w Krzęślicach około 1860 roku dla Anastazego Radońskiego, przez nieznanego architekta. Po ostatecznej rozbudowie w 1890 roku rezydencja otrzymała kształt romantycznego zamku, usytuowanego w malowniczym parku krajobrazowym założonym w połowie XIX wieku. Przy pałacu zachowała się klasycystyczna oficyna z I połowy XIX w. oraz zabudowania folwarczne.
Budynek jest piętrowy, z wielobocznymi ryzalitami od frontu i parku oraz dwoma ryzalitami bocznymi. Pałac od 1996 roku jest w posiadaniu prywatnych osób. Po gruntownym remoncie obiektu, utworzono w nim hotel i restaurację oraz Centrum Obsługi Biznesu. Hotel dysponuje 20. stylowo urządzonymi, wygodnymi pokojami. We wnętrzach pałacowych organizowane są szkolenia, konferencje, imprezy integracyjne i okolicznościowe oraz bale.
8. Pałac Radolińskich w Jarocinie
To główna siedziba rodowa wielkopolskiej rodziny Radolińskich, herbu Leszczyc. Została zaprojektowana w stylu angielskiego neogotyku przez pruskiego architekta królewskiego Friedricha Augusta Stülera, na zlecenie Władysława Radolińskiego. Pałac wzniesiono w Jarocinie, w latach 1848–1865. Niedawno, po odrestaurowaniu, z ratusza przeniesiono tu Muzeum Ziemi Jarocińskiej.
9. Pałac Bagatela w Czekanowie
Zespół pałacowo-parkowy znajduje się w Czekanowie, w gminie Ostrów Wielkopolski, w powiecie ostrowskim. Stoi w głębi lasu Bagatela, na skraju Ostrowa (przedłużenie ulicy Nowa Krępa), około 6 km od centrum miasta.
Ten klasycystyczny pałac zbudowany w XVIII wieku, został potem przebudowany na myśliwski pałac przez architekta Zygmunta Gorgolewskiego, dla księcia Ferdynanda Radziwiłła. Obecnie obiekt zarządzany przez prywatnego właściciela. Można tu zorganizować różnego rodzaju imprezy, w tym szkolenia.
Wielkopolska pałace: (c) Sadurski.com
Zobacz też:
> Atrakcja na wesele i event w pałacu
> Pałace woj. mazowieckie
> Pałace w woj. opolskim