najbardziej niesamowite ciekawostki ze świata niesamowite niezwykłe fakty

Niesamowite ciekawostki ze świata

Czas czytania:2 minut/y, 43 sekund/y

Najbardziej niesamowite ciekawostki ze świata!

Zbiór najbardziej niesamowitych ciekawostek. Różne niewiarygodne ciekawostki ze świata, niezwykłe fakty i ciekawostki o wszystkim. Śmieszne, zabawne, bardzo dziwne, szalone, wesołe, zaskakujące, chore, fajne i przerażające! O ludziach, zwierzętach, świecie. Śmieszne ciekawostki z życia na wesoło.

Najdłuższe paznokcie na świecie

1) 63-letni Wietnamczyk od 40 lat nie obcina paznokci na palcach swej prawej ręki. Dlatego najdłuższy z nich ma 86 cm długości. Paznokcie są nienaturalnie powyginane i u niektórych ludzi ich widok może powodować mdłości. Niedawno media przypomniały o paznokciowym rekordziście, gdyż próbował wyrobić sobie dowód osobisty. Przez paznokcie nie udało się jednak zeskanować linii papilarnych Wietnamczyka niezbędnych do wyrobienia dokumentu. Urzędnicy będą się teraz zastanawiać, co dalej.

To jest niesamowite

2) 17-latce z Indii po poważnym wypadku amputowano obie ręce. Zmarły w wypadku mężczyzna został dawcą, więc przyszyto jej ręce tego mężczyzny. Co ciekawe, po przeszczepie ciemny kolor karnacji skóry rąk od dawcy, zmienił się i obecnie skóra ma ten sam kolor, co kobieta.

Przerażająca ciekawostka

3) Jak amerykański gitarzysta heavy metalowy podziękował wujkowi, że kiedyś zainteresował go muzyką? Ćwierć wieku po pogrzebie wujka, zrobił z jego kości gitarę elektryczną. Najbardziej pomocne okazały się żebra oraz miednica. Niestety, muzyka brzmi jak na każdej innej gitarze. Ale wujek zyskał muzyczną nieśmiertelność.

Ależ niewiarygodna ciekawostka!

4) Niezwykły gatunek ślimaka morskiego odkryli naukowcy japońscy. Zwierzę ma niesamowite zdolności regeneracji. Głowa ślimaka może odrzucić resztę ciała, w której są m.in. serce i narządy. Wkrótce z głowy wyrasta cała reszta ciała, aż powstanie “nowy” ślimak.

Dotychczas najlepsze zdolności regeneracyjne zaobserwowano u aksolotla meksykańskiego, u którego odrastała prawie każda część uszkodzonego ciała (np. kończyna, oko, część mózgu i serca). Mniejsze możliwości regeneracji mają jaszczurki i aligatory, u których w przypadku odgryzienia ogona, odrasta nowy.

Bardzo dziwna ciekawostka

5) W Mosulu (Iran) przyszedł na świat chłopczyk z niezwykle rzadko występującą wadą genetyczną – trifalią. Tym, którzy nie znają tego określenia, wyjaśniamy: między nogami ma trzy swoje siusiaki.

Polska ciekawostka z życia

6) Jeszcze nie przy wszystkich polskich domach stojących obok dróg szybkiego ruchu zamontowano tzw. ekrany. Dlatego mieszkanka Sosnowca, która od lat mieszka w takim domu, przy drodze ekspresowej S1, niedawno z garnka z rosołem wyłowiła kamień. Leżał sobie na drodze, ale wpadł przez okno po tym, jak najechała na niego opona jednego z przejeżdżających tirów.

Najbardziej przerażająca ciekawostka

7) Jak powstały pierwsze anatomiczne atlasy człowieka dla położników? Podobno William Smellie i William Hunter zamordowali 30 kobiet i rozpruli ich ciała.

Ciekawostka ze świata

8) 40-letni Tajlandczyk kupił na targu morskie ślimaki. Po przygotowaniu potrawy okazało się, że w skorupie ślimaka znajduje się jedna z najrzadszych pereł świata. Specjaliści wycenili ją na 250 tys. dolarów i powiedzieli, że na świecie jest tylko kilkaset takich pereł.

Najbardziej obrzydliwy upiór

9) Właściciel zamku Meggernie Castle (Szkocja) zamordował kiedyś żonę, przepoławiając ją na dwie części. Obecnie duch jej górnej połowy spaceruje nocą po piętrze, a dolnej połowy – po parterze.

Ciekawostka o najbogatszym psie świata

10) 5 mln dolarów dostała w spadku suczka lulu rasy border collie od swego pana ze stanu Tennesee (USA), który zmarł 24 listopada 2020 r. To 100% majątku, jaki pozostawił ten miłośnik psów. Przyszłością suczki zajmie się specjalny fundusz powierniczy.

Niesamowite ciekawostki ze świata: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Ciekawostki ekstremalne
> Chore ciekawostki
> Ciekawostki o śmierci

materace Jastrzębie-Zdrój Poprzedni post Wygodne materace w Jastrzębiu Zdroju – czym się kierować przy zakupie?
Bełchatów ciekawostki kopalnia historia atrakcje Następny post Zadziwiające ciekawostki o Bełchatowie