Azja – atrakcje turystyczne

Tian Tan Budda wielki hongkong atrakcje

Azja atrakcje turystyczne w Azjilista atrakcji

1) Hongkong (Chiny) – nowoczesne miasto położone nad Morzem Południowochińskim. W XIX w. stanowiło kolonię brytyjską.

2) Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie) – wielokulturowe i niezwykle nowoczesne miasto, położone nad Zatoką Perską. Jest zamieszkiwane głównie przez obcokrajowców z Dalekiego Wschodu. Dubaj słynie z nadzwyczajnych rozwiązań architektonicznych, a prawdziwą perłą wśród budowli jest 7-gwiazdkowy hotel Burdż Al Arab.

3) Pamukkale (Turcja) – niewielka miejscowość w pobliżu Denizli. Znajdują się tam baseny termalne i białe osady wapna na ścianach wzgórza Cokelez. Woda spływająca po zboczu góry Cokelez gromadzi się tu w licznych nieckach wapiennych, tworzących charakterystyczne tarasy.

4) Wodospady Ban Gioc i Detian (Chiny, Wietnam) – największe po Niagarze wodospady znajdujące się na obszarze dwóch państw.

> Wietnam ciekawostki

Uppatasanti pagoda Naypyidaw Mjanma Birma ciekawostki atrakcje
Birma. Pagoda Uppatasanti w mieście Naypyidaw

5) Rangun (Birma) – największe miasto Birmy i od XIX w. do 2005 r. jej stolica. Słynie z licznych świątyń buddyjskich, wśród których najpiękniejsza jest wysoka na ponad 100 m złota Pagoda Shwe Dagon.

> Birma (Mjanma) ciekawostki
> Birma (Mjanma) atrakcje

6) Tajpej (Tajwan) – stolica Tajwanu położona w północnej części wyspy. Jest głównym centrum biznesowym tego państwa. Znajduje się tam sporo świątyń, a jedną z atrakcji stanowi górujący nad miastem 509-metrowy wieżowiec.

7) Luang Prabang (Laos) – dawna stolica Laosu znajdująca się na liście obiektów UNESCO. Słynie z pięknych świątyń i klasztorów buddyjskich. Codziennie ulicami przechadzają się grupy buddyjskich mnichów.

8) Jerozolima (Izrael) – miasto, w którym skrzyżowały się szlaki największych religii – chrześcijaństwa, islamu i judaizmu. Stare Miasto Jerozolimy oraz jej biblijne zabytki znajdują się na liście UNESCO.

9) Bangkok (Tajlandia) – stolica Tajlandii i jedno z najchętniej odwiedzanych miast Azji. Poza nowoczesnymi wieżowcami znajdziemy tam ponad 400 świątyń buddyjskich i hinduistycznych. Dużą atrakcją jest również Stare Miasto Królewskie.

> Bangkok ciekawostki
> Tajlandia ciekawostki

10) Brama Indii (Delhi, Indie) – obiekt często opisywany w przewodnikach turystycznych. Budowla powstała na cześć indyjskich żołnierzy, którzy polegli w czasie I wojny światowej.

> New Delhi ciekawostki

Azja atrakcje turystyczne: (c) Sadurski.com
Na górnym foto: Tian Tan Budda w Hongkongu

Zobacz też:
> Wszystko o Azji – informacje i ciekawostki

> Zajrzyj także na Carter.eu oraz tutaj