Tekturowy policjant z Bostonu

kartonowy policjant Boston policja USA

Boston. Jak zmniejszyć liczbę kradzieży? Postawić tekturowego policjanta

Policjanci z Bostonu (USA) długo nie mogli poradzić sobie z kradzieżami rowerów, pozostawionych na parkingu jednej ze stacji metra. Niedawno wpadli na pomysł, aby postawić tu kartonową sylwetkę policjanta.

Choć początkowo na ten pomysł wielu stukało się palcem w czoło, tekturowy policjant okazał się skuteczny: liczba kradzieży zmniejszyła się o 67 procent. Mało tego. Chociaż Bostończycy do niedawna niechętnie zostawiali swoje rowery na parkingu o złej sławie, zmienili zdanie i rowerów jest tu znacznie więcej.

Potencjalnych złodziei odstrasza kartonowa sylwetka prawdziwego bostońskiego policjanta – Davida Silena, pracującego w policji od 10 lat.

Na zdjęciu: papierowy policjant z Bostonu, foto: YouTube

Informacja na: (c) Sadurski.com od sierpnia 2013

Zobacz też:
> Waszyngton
> San Diego
> Seattle

Boston

Boston, to miasto w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych (na Wschodnim Wybrzeżu). Jest stolicą stanu Massachusetts.

Boston został założony w roku 1630. Jest jednym z najstarszych i ze względów kulturowych najważniejszych miast w Stanach Zjednoczonych. To wiodący ośrodek naukowy i gospodarczy, głównie w dziedzinie finansów i zaawansowanych technologii. Przede wszystkim biotechnologii, przemysłu zbrojeniowego (Raytheon). Także informatyki (m.in. laboratoria i instytuty informatyki teoretycznej, nowatorskich technologii mediów i sztucznej inteligencji, Massachusetts Institute of Technology, setki firm informatycznych). Również szkolnictwa wyższego (działa tu ok. 50 uniwersytetów i college’ów, z ponad 100 tys. studentów).

Miasto Boston leży w centrum obszaru metropolitalnego tzw. Wielkiego Bostonu (ang. Greater Boston). W jest skład obok Bostonu wchodzą miasta: Cambridge, Quincy, Newton, Brookline oraz szereg innych mniejszych miast i osiedli w pobliżu.