śmiech dowcipy uśmiech humor śmiechoterapia terapia śmiechem lekarstwo bez recepty właściwości śmiechu

Dowcipy w naszym życiu – ciekawostki

Czas czytania:7 minut/y, 36 sekund/y

Dowcipy na oscarowej gali

Znamy nazwisko komika, który wymyślił żarty jakie usłyszymy podczas gali przyznania tegorocznych Oscarów – show, które obejrzą setki milionów ludzi na całym świecie

23 lutego odbędzie się największe amerykańskie show czyli doroczne przyznanie Oscarów dla najlepszych aktorów i twórców filmów minionego roku.

Wiele osób na świecie sądzi, że błyskotliwe żarty płynące ze sceny oscarowej gali są dziełem przypadku. Nic bardziej mylnego. Scenariusz gali w Hollywood, którą obejrzy setki milionów telewidzów na całym świecie, jest przygotowany w najdrobniejszych szczegółach, wiec nie ma mowy o przypadkowych, spontanicznych żartach.

W tym roku galę przyznania Oscarów poprowadzi Australijczyk Hugh Jackman, a żarty które będzie wypowiadać ze sceny, przygotował dla niego komik Ricky Gervais – twórca seriali komediowych “Statyści” i “Biuro”.

Ricky Gervais zdradził, że Jackman “zadzwonił do mnie parę tygodni temu. Chce gagów, chce być zabawny na Oscarach”.
2009-02-22

Dowcip za dolara

Jason Schneider od pół roku w nowojorskim Central Parku opowiada przechodniom dowcipy

26-letni Amerykanin Jason Schneider jest komikiem, który zwrócił na siebie uwagę w oryginalny sposób. W Central Parku w Nowym Jorku opowiada dowcipy. To jego profesja, więc nie robi tego za darmo. Każdy, kto chce zaśmiać się z dowcipu wymyślonego przez Jasona, płaci mu jednego dolara. Osoba, która się nie zaśmieje, dostaje dolara z powrotem, lecz takie osoby zdarzają się wyjątkowo rzadko.

Zaczął pół roku temu. Gdy w ciągu godziny zarobił 140 dolarów stwierdził, że to całkiem fajne zajęcie, szczególnie, że nie miał wtedy żadnej pracy.

Jason Schneider codziennie rano przez cztery godziny wymyśla dowcipy, popijając poranną kawę. Średnio z 20 wymyślonych przez siebie dowcipów dwa nadają się do opowiedzenia w Central Parku. Przechodniów kusi niesiony przez niego transparent, z napisem: 1 dolar, dowcipy, śmiech gwarantowany.
2011-09-09

Władze Białorusi obrażone za żart CNN

CNN Amerykański dyplomata musiał tłumaczyć się za żart telewizji CNN, który wywołał oburzenie białoruskich władz

“Najbrzydsze pomniki świata” – tak zatytułowano żartobliwe, subiektywne zestawienie pomników, opublikowane przez serwis internetowy amerykańskiej telewizji CNN. W zestawieniu znalazły się m.in. pomnik Jana Pawła II w Rzymie, Michaela Jacksona w Londynie i Martina Lutera Kinga w Ohio.

Jednak to pomnik znajdujący się na Białorusi, wywołał oficjalny protest tego kraju, a także oburzenie w Rosji. Chodzi o pomnik “Męstwo”, stojący na terenie twierdzy brzeskiej, upamiętniający jej obronę w roku 1941. Twórcy zestawienia napisali o żołnierzu z pomnika, że wygląda, “jakby miał za chwilę zadać Zachodowi ostateczny cios, a następnie cisnąć Ameryką Północną w Słońce. (…) Jest on też przypomnieniem, że z Białorusią nie ma żartów. A zdaniem innych wygląda po prostu, jakby miał zaparcie”.

Ten satyryczny w tonie komentarz wywołał oburzenie na Białorusi, która podczas II wojny światowej straciła 1/3 mieszkańców, a także w Rosji. Białoruskie MZS wezwało amerykańskiego dyplomatę, przekazując mu treść oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Niedługo potem telewizja CNN przeprosiła za za urażenie uczuć obywateli Białorusi i Rosji, zostawiając opublikowany materiał w sieci. Nazajutrz ten materiał usunięto dodając, że nie odpowiadał on “standardom”.
2014-02-07

To był tylko żart

Informacja (która obiegła świat) o pijanym Serbie, który przez przypadek zabił rekina atakującego ludzi na plaży egipskiego kurortu, okazała się dowcipem

Niedawno media informowały o tym, że wczasowicze wypoczywający w słynnym egipskim kurorcie Sharm el-Sheikh są terroryzowani przez krwiożerczego rekina. Rekin zabił jedną osobę i ranił cztery. O sprawie informowały też polskie media, gdyż do Sharm el-Sheikh jeździ wielu polskich turystów.

Wkrótce portal Njuz.net opublikował informację o serbskim turyście Draganie Stevicu. Był kompletnie pijany, gdy wpadł z molo do wody i przypadkowo trafił nogą przepływającego akurat rekina. Uderzenie było tak silne, że zabiło zwierzę, a Serb natychmiast stał się bohaterem egipskich mediów. Mimo, że historia była nieprawdopodobna, trafiła do macedońskiej agencji informacyjnej MINA, a stąd, jako wiarygodna informacja, do mediów na całym świecie.

Teraz okazuje się, że historia z przypadkowym pogromcą rekina była żartem wymyślonym przez wspomniany serbski portal. Plaże w egipskim kurorcie są nadal zamknięte, w obawie przed kolejnym atakiem rekina.
Informacja opublikowana na Sadurski.com 2010-12-17, gdy nie było jeszcze określenia: fake news.

Dowcipy w telewizji

Kabaret Masztalskich który istnieje już 22 lata, co tydzień w telewizji TVS opowiada dowcipy. Żeby było śmieszniej i ciekawiej – robi to gwarą śląską

Kabaret Masztalskich został założony w 1986 r. przez dziennikarzy katowickiej rozgłośni Polskiego Radia. Bawił wówczas radiosłuchaczy znakomitymi dowcipami, opowiadanymi stylizowaną gwarą śląską w atmosferze tradycyjnej biesiady.

Były też niezliczone występy estradowe. Kabaret gościł w większości polskich sal koncertowych i widowiskowych a także w wielu ośrodkach polonijnych na świecie.

Potem Masztalscy trafili do Telewizji Silesia (TVS), gdzie od jej samego początku co tydzień bawi telewidzów w programie zatytułowanym: „A nóm sie to podobo…”.

Kabaret tworzą Aleksander Trzaska (Masztalski) i Jerzy Ciurlok (Ecik). Nazwa kabaretu pochodzi od nazwiska fikcyjnego górnika, bohatera szeregu popularnych anegdot, opowiadanych po śląsku w latach 70 ubiegłego wieku.
2009-02-17

Samobójstwo po głupim dowcipie

Konsekwencje żartu australijskich radiowców, podszywających się pod brytyjską królową

5. grudnia do kliniki Edwarda VII w Londynie, w której przebywa brytyjska księżna Kate spodziewająca się dziecka, zadzwoniła brytyjska królowa Elżbieta oraz jej mąż, książę Karol. Dopytywali się o stan zdrowia ciężarnej. Pielęgniarka odbierająca telefon, nieświadoma, że pod brytyjskich monarchów podszyła się dwójka radiowców z australijskiego radia 2Day FM, udzieliła im poufnych informacji. Audycję wyemitowano w radio, a dwa dni później, 7. grudnia pielęgniarkę znaleziono martwą. Wielu podejrzewa, że pielęgniarka targnęła się na życie w związku z żartem radiowców.

Natychmiast zareagowali wzburzeni internauci, pisząc niemiłe słowa pod adresem radiowców oraz rozgłośni. Emisję reklam w radiu wstrzymała wielka sieć australijskich supermarketów oraz największy operator telefonii stacjonarnej i komórkowej, firma Telstra. Spanikowało kierownictwo radia: wstrzymano emisję wszystkich reklam jakie miało wyemitować w weekend i ma nadzieję, że swoich reklam nie wycofają kolejne firmy, gdyż zagroziłoby to ekonomicznemu bytowi rozgłośni. Autorzy żartu zostali przez rozgłośnię zawieszeni, a ich audycja została zdjęta z anteny. Ubolewanie wyrazili także książę William i księżna Kate. Radiowcy przeprosili, tylko czy przeprosiny teraz wystarczą?…
2012-12-08

Dowcipny kanał telewizyjny

Wystartowała prawdopodobnie pierwsza stacja telewizyjna, emitująca… dowcipy

Anekdot TV – tak nazywa się informacyjno-rozrywkowy kanał telewizyjny, który wystartował na początku kwietnia 2016, z trzymiesięcznym opóźnieniem  stosunku do pierwotnych planów. Nadaje po rosyjsku, bo właścicielem jest firma Feniks-Twer, która wcześniej uruchomiła na rosyjskim rynku kanały: Feniks Plus Kino (działa od 2007 r.) i Orużie (od 2010 r.). W pierwszym miesiącu nadawane będą materiały video, których tematyką są dowcipy, od maja dołączą do nich specjalnie produkowane programy.

Przekaz satelitarny dla Anekdot TV jest prowadzony w wiązce rosyjskiej z satelity ABS-2 (75°E). Sygnał jest nadawany bez szyfrowania, ale do odbioru potrzebny jest odbiornik HD (przekaz w MPEG-4).
2016-04-27

Dowcipy pod choinkę

Do kiosków trafił odmieniony “Dobry Humor”, który ma 2 razy więcej stron niż przez ostatnich kilkanaście lat. Natomiast najnowsza książeczka “103 Najlepsze Dowcipy” ma 3 razy więcej stron niż zwykle

Po siedemnastu latach istnienia czasopisma “Dobry Humor”, wydawca postanowił, że zmieni się jego wygląd oraz częściowo również zawartość. Do niedawna “Dobry Humor” miał 16 kolorowych stron, które należało ostrożnie rozerwać na krawędziach, aby móc przeczytać jego zawartość. Teraz ma aż 32 strony oraz kolorową okładkę drukowaną na papierze kredowym, a całość książeczki jest spięta drutem. 1/3 książeczki, to jak zwykle dowcipy i rysunki na przewodni temat numeru (w obecnym numerze jest kilkadziesiąt dowcipów o wariatach). Jest też rubryka “Paranoja Polska” oraz humoreski i inne zabawne teksty, świetnie znane czytelnikom “Twojego Dobrego Humoru”. Nieprzypadkowo, gdyż od teraz “Dobry Humor” łączy się z “Twoim Dobrym Humorem”, biorąc z obu czasopism to, co było w nich najlepsze. Obecnie “DH” kosztuje 2,60 zł czyli tyle samo, co “Super Dowcipy”.

Inaczej niż dotychczas wygląda również najnowszy, świąteczny numer książeczki “103 Najlepsze Dowcipy”. Ma trzy razy więcej stron (i dowcipów!) niż zwykle i kosztuje 5,50 zł. W jego wnętrzu znalazły się 3 tematy z dowcipami, wybrane z tych, które już wcześniej były drukowane. Nakład numeru, który właśnie trafił do kiosków jest mniejszy niż zwykle, więc książeczka w której jest kilkaset dowcipów i która może być wspaniałym prezentem pod choinkę, może zniknąć z kiosków szybciej niż zwykle.

Kolejny numer, który ukaże się w dotychczasowej objętości (32 strony + okładka) trafi do sprzedaży już na początku przyszłego roku.

“Dobry Humor” ukazuje się od 1991 roku, a “103 Najlepsze Dowcipy” od 1993 roku. Wydawcą jest niezmiennie Wydawnictwo Humoru i Satyry Superpress.

Vtipy pod stromeček
Do kiosků v Polsku dorazil počátkem prosince nový “Dobry Humor”, který má 2x více  stránek než v posledních několika letech. A nejnovější knížka “103 Najlepsze Dowcipy” má dokonce 3x víc stránek než je v zemi zvykem!
Szczepan Sadurski, který periodika vydává, píše o tom, jak se rozhodl, že po sedmnácti letech existence časopisu “Dobry Humor” změní jeho vzhled i obsah. Donedávna měl 16 stránek, které si každý musel sám rozřezat; teď už jich je 32 a má barevnou obálku na křídovém papíru, to vše je sešité drátkem. Ve třetině sešitu jsou vždy fóry na stejné téma. “DH” stojí 2,60 zl – tedy stejně jako jiný sešit “Super Dowcipy”.
Jinak než dosud vypadá i nejnovější, vánoční číslo knížečky “103 Najlepsze Dowcipy”, která stojí 5,50 zlotých. Ta je naplněna dárkovým výběrem vtipů již dříve otištěných – obsahuje vtipy na tři témata. Mimo tohoto mimořádného vydání vyjde řádné číslo (32 stran a obálka) na začátku r. 2009.
(Ivan Hanousek, e-GAG)
2008-12-03

nowy jork Ameryka Stany Zjednoczone Amerykanie Manhattan żółte taksówki wieżowce ulica Poprzedni post Niesamowite ciekawostki o Nowym Jorku
Carlsberg turystyka piwna piwo enoturystyka Następny post Biroturystyka – turystyka piwna w Polsce