Eventy ciekawostki i informacje

eventy ciekawostki Monachium targi

* Amerykański serwis pracy CareerCast po raz kolejny na liście najbardziej stresujących zawodów na świecie, obok m.in. zawodu strażaka, policjanta i żołnierza, umieścił zawód event plannera.

* Z raportu BTM Trends Watch Report 2017 dowiedzieliśmy się, że przemysł spotkań biznesowych jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi światowej gospodarki. Budżety eventów na rosną, w przeciwieństwie do wymagań klientów.

* Chińskie wydawnictwo National Tourism Media Ltd na podstawie informacji od agencji turystycznych i innych firm z branży, przygotowało ranking 10. najciekawszych destynacji turystycznych. Znalazł się wśród nich Polska.

* W Tallinie (Estonia) co roku odbywa się Baltic For Events Forum. Uczestniczą w nim eksperci branży eventowej z akwenu Morza Bałtyckiego.

* Ministerstwo Zdrowia Grecji chce ograniczenia konferencji medycznych organizowanych w tym kraju. Wpłynie to negatywnie na rozwój firm organizujących konferencje i żyjących z nich.

* Nowe Trendy, to największa konferencja turystyczna w Polsce. Jej 9. edycja odbyła się w kwietniu 2018 r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

* W plebiscycie Eventex All-Stars będącym zestawieniem najlepszych na świecie firm eventowych, po podsumowaniu plebiscytów z czterech ostatnich lat, na 9. miejscu znalazła się firma Walk Events z Polski. Uzyskała 300 punktów. Zwycięzca – holenderska firma Xsaga otrzymała 880 punktów.

* Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego (UFI) przygotowuje raport z danymi na temat obiektów wystawienniczych mających co najmniej 5 tys. m. kwadratowych powierzchni. Obecnie (dane z II połowy 2018 r.) jest 1212 takich obiektów na świecie, które łącznie mają 35 mln m. kwadratowych powierzchni. W Europie jest ich najwięcej, bo 496. Udział Europy jednak zmalał na korzyść Azji (drugi kontynent w tym zestawieniu). W pierwszej dziesiątce obiektów świata aż 4 są z Niemiec. Jednak sumując powierzchnię, Niemcy przegrywają z USA i Chinami. Ta trzy kraje łącznie, to aż 45% powierzchni wystawienniczych świata. Jak w tym zestawieniu wypada Polska? 1,3% powierzchni na świecie i prawie 3% w Europie.

Teksty i foto (c): Sadurski.com, na podstawie informacji z mediów, II połowa 2018

Na zdjęciu: wejście na targi w Monachium (Niemcy)

Zobacz też: