Partia Dobrego Humoru w USA

Parada Pułaskiego Nowy Jork Partia Dobrego Humoru PDH Manhattan transparent wieżowce Good Humor Party

Partia Dobrego Humoru wkracza do USA

Zdobywamy kolejny kraj, którego mieszkańcy (jeśli na to zasłużą) zostaną zasypani legitymacjami PDH, wysłanymi z Polski

10 stycznia 2012. Zapamiętajcie, bo to data otwarcia prężnie działającej placówki zagranicznej Partii Dobrego Humoru. Otwarcia naszej ambasady, a raczej „ambasady”, bo nie mamy jeszcze kasy, żeby kupować nieruchomości przy Piątej Alei w Nowym Jorku. Nasza „ambasada” od dziś ma wirtualną siedzibę, na tworzonym w Nowym Jorku portalu Dobra Polska Szkoła, a zaszczytne obowiązki ambasadora PDH w USA zgodziły się pełnić Marta Kustek i Danuta Świątek, osoby bynajmniej nie-wirtualne.

Program działania Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party) w USA jest dostosowany do amerykańskich realiów. Do realiów życia Polonii czyli Polaków mieszkających w Stanach, bo do nich chcemy najpierw dotrzeć. Dlatego strona informacyjna jest w języku polskim, przynajmniej na razie.

Pojedyncze legitymacje partii już wcześniej wysyłaliśmy do USA, ale teraz nie będzie to działanie typu: łapu-capu. Każdy, kto wyśle czek lub money order 5 USD oraz poda imię, nazwisko i adres – wkrótce otrzyma wysłaną z Warszawy legitymację (jedną lub dwie) Partii Dobrego Humoru. O składkę członkowską wynoszącą trzy uśmiechy dziennie, każdy musi już potem zadbać sam.

Jeśli będzie zainteresowanie i zabawa spodoba się, będziemy otwierać placówki PDH w poszczególnych stanach i miastach USA. Liczymy na wsparcie polonijnych mediów (prasa, portale internetowe, audycje radiowe) i przypominamy, że dziennikarzy którzy o nas informują, przekupujemy legitymacjami czyli członkostwem w partii!

Oprócz uśmiechu i legitymacji, Polakom w Ameryce możemy zaproponować wystawy rysunku humorystycznego i gazetki z dowcipami. Więcej planów na razie nie zdradzamy.

Kolumb odkrył Amerykę. My ją zdobędziemy. Uśmiechem.
2012-01-10

PDH na Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku

Transparent Partii Dobrego Humoru na Piątej Alei w Nowym Jorku, podczas 75. Parady Pułaskiego

Stało się. Partia Dobrego Humoru, nieformalna międzynarodowa organizacja powstała z inicjatywy satyryka Szczepana Sadurskiego 11 lat temu w Polsce, której głównym celem jest rozweselanie świata, trafiła do serca Nowego Jorku, na słynną Piątą Aleję na Manhattanie. 7 października 2012 r. odbyła się tu kolejna, jubileuszowa 75. Parada Pułaskiego – święta wszystkich Polaków na wschodnim wybrzeżu USA, w której co roku uczestniczą (jako uczestnicy oraz widzowie) tysiące Polaków oraz nowojorczyków.

Miło nam poinformować, że w tegorocznej Paradzie idącej Piątą Aleją od 29 do 56 ulicy Nowego Jorku, wzięli także udział członkowie Partii Dobrego Humoru, dumnie niosąc przywieziony z Polski, specjalnie zrobiony transparent, oczywiście mający barwy biało-czerwone. Defilowaliśmy wśród Polonii z Copiague (Long Island), gdzie mieszka duża liczba Polaków, a do polskiej szkoły imienia Z.Herberta uczęszcza co tydzień kilkuset młodych Polaków.

Nowy Jork Partia Dobrego Humoru Parada Pułaskiego

Nowy Jork. Partia Dobrego Humoru i Parada Pułaskiego

Ciekawostki
• Piąta Aleja, jedna z głównych arterii Manhattanu, jest uznawana za jedną z najdroższych ulic świata. Mieszczą się tu ekskluzywne sklepy światowych marek.
• Legitymacje Partii Dobrego Humoru ma już ponad 3 tysiące osób na wszystkich kontynentach, a jej składka członkowska wynosi 3 uśmiechy dziennie.

Na zdjęciach: „partyjne” wspomnienia fotograficzne z Parady Pułaskiego. foto: S.Przybyłowicz, S.Sadurski
2012-10-13

NDTV Nowy Dziennik Partia Dobrego Humoru

NDTV  – Szczepan Sadurski i Partia Dobrego Humoru

W NDTV na temat Partii Dobrego Humoru

USA. Szczepan Sadurski przed kamerami NDTV mówił m.in. o Partii Dobrego Humoru

Podczas niedawnego pobytu w USA satyryk Szczepan Sadurski udzielił 20-minutowego wywiadu w studio NDTV w Garfield (New Jersey). Wśród szeregu tematów rozmowy z Leszkiem Sadowskim, poruszono także temat Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party), którą Sadurski wymyślił i kieruje już od 11 lat. Mówił m.in. o tym, skąd wziął się pomysł, aby postawić w Nowym Jorku  „najmniejszy wieżowiec Manhattanu”, a swemu rozmówcy wręczył legitymację PDH numer 3210. Nagrany materiał jest do obejrzenia w sieci.

Telewizja NDTV istnieje od marca 2011, a od sierpnia 2012 r. nadaje program codziennie. Jest uzupełnieniem Nowego Dziennika, popularnej na wschodnim wybrzeżu USA polskiej gazety codziennej. Aktualne materiały emitowane są codziennie wieczorem na kanale WNYE-25, a wiele emitowanych wcześniej programów, można oglądać w internetowym serwisie Nowego Dziennika, na www.dziennik.com (w zakładce: Wideo).
2012-11-12

Mamy ambasadę w Pensylwanii

Kilka tygodni po Nowym Jorku, Partia Dobrego Humoru otwiera kolejną „ambasadę” w USA

Luty 2012 r. zaczynamy dobrą wiadomością: najbardziej uśmiechnięta partia na świecie, ma swoich zaufanych ludzi w Filadelfii (stan Pensylwania). I nie ukrywają, że wcześniej nie byli w żadnej partii.

Siedzibą „ambasady” będzie redakcja polonijnego magazynu Polski Partner, a ambasadorami Good Humor Party zgodzili się być: Magdalena Grimm-Kostka, Anita Pękala i Janusz Pstrągowski. Ukazujący się w 10-tysięcznym nakładzie miesięcznik Polski Partner, jest dystrybuowany w trzech stanach USA: Pensylwania, Nowy Jork i New Jersey.

Bardzo się cieszymy, że uśmiech znad Wisły dotrze do kolejnych ludzi, spragnionych uśmiechu. Wkrótce kolejne „partyjne” informacje zza oceanu.
2012-02-01

PDH ma ambasadę w New Jersey (USA)

Kolejna ambasada Partii Dobrego Humoru: Trenton, w stanie New Jersey

Po Nowym Jorku i Pensylwanii (styczeń 2012 r.) Partia Dobrego Humoru – najbardziej wesoła partia świata wymyślona w Polsce, na początku lutego otwiera kolejną „ambasadę” w Stanach Zjednoczonych. Jak tak dalej pójdzie, wkrótce będziemy rozweselać całą Amerykę!

Ambasadą w New Jersey pokieruje Ryszard Druch – polski satyryk i artysta z Opola, od 20 lat mieszkający w Trenton, NJ. Ma mnóstwo kontaktów, choćby z tej przyczyny, że od dawna w swojej Galerii Druch Studio organizuje ciekawe spotkania kulturalno-towarzyskie (Salony) dla Polonii. Jego osoba i działalność jest znana nie tylko w New Jersey i nie tylko na wschodnim wybrzeżu Stanów. Kto nie zna Drucha… Eee, jego tam wszyscy znają, bo to człowiek-instytucja. Szef Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party) Szczepan Sadurski zna go od lat, głównie z korespondencji  internetowej. Teraz te kontakty będą częstsze. Druch z radością przyjął stanowisko ambasadora PDH i już czeka na wysłane z Polski legitymacje partyjne, które będzie mógł wręczać tym, którzy na nie zasłużyli.

O działalności partii w USA będą na bieżąco informować portale Sadurski.com i SuperPolonia.info i zapewne też inne media.
2012-02-08

Ohio. PDH ma kolejną ambasadę w USA

Oficjalne rozpoczęcie działalności ambasady Partii Dobrego Humoru w stanie Ohio

Co jakiś czas informujemy o otwarciu naszej kolejnej wesołej placówki zagranicznej czyli „ambasady” Partii Dobrego Humoru poza granicami Polski. Wśród naszych ambasad na świecie mamy kilka ambasad w USA, o czym informowaliśmy. Dziś informacja o kolejnej, w stanie Ohio (wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych).

Tą honorową placówką zgodziła się kierować Marzenna Myszkowska, do której już dotarły z Polski legitymacje najbardziej wesołej organizacji świata. Swoją legitymację otrzymała też Polonia Ohio (www.poloniaohio.com), choć osobą (człowiekiem) nie jest.

Dzięki Polakom z Ohio stanęły już trzy wesołe wieżowce Partii Dobrego Humoru (dwa w USA i jeden z Kanadzie). I jesteśmy pewni, że na tym się nie skończy, a uśmiech częściej będzie gościł na twarzach nie tylko Polaków z Ohio.

Na ilustracji: uśmiechnięta pani ambasador ze swoją legitymacją PDH oraz wieżowcem oraz skrin informacji umieszczonej w PoloniaOhio.com
2013-08-08

PDH w Nowym Jorku 2014

Nowy Dziennik o Wesołym Wieżowcu na Greenpoincie w Nowym Jorku

Janusz Skowron – polski artysta mieszkający w Nowym Jorku, członek Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party) również postanowił wesprzeć ideę stawiania Wesołych Wieżowców. Do zabawy zaprosił polskich seniorów z klubu Amber w Nowym Jorku.

Kilka tygodni temu otrzymaliśmy od niego kilka zdjęć dokumentujących kolejny happening z uśmiechniętym wieżowcem. Wczoraj w Nowym Dzienniku (polski dziennik w USA) ukazał się tekst Janusza M.Szlechty, którego częścią jest informacja o kulisach sfotografowania Wesołego Wieżowca w Nowym Jorku. Niżej jego fragment:

Janusz Skowron Partia Dobrego Humoru Nowy Jork Greenpoint

Janusz Skowron – Partia Dobrego Humoru w Nowym Jorku

„Dwa lata temu zawitał do Nowego Jorku znany polski rysownik satyryczny Szczepan Sadurski, założyciel Partii Dobrego Humoru. Tak mu się spodobało miasto, a zwłaszcza drapacze chmur, że postanowił postawić tu… własny wieżowiec. I postawił go na dolnym Manhattanie. Był piękny, z papieru i nikomu nie przeszkadzał.

Seniorzy, w ślad za Szczepanem Sadurskim, postanowili postawić własny wieżowiec. Przygotowali go wcześniej, już w piątek. Był z kartonu. Niósł go sam Janusz Skowron.

Szliśmy India Street w kierunku rzeki, oglądając po drodze piękne murale wymalowane na zaniedbanych niegdyś domach. Dzięki temu i domy, i ulica nabrały blasku.

Dotarliśmy do East River Ferry. Weszliśmy na molo i udaliśmy się w kierunku przystani, skąd odpływają statki pasażerskie. Statek – to najszybszy sposób dotarcia z Greenpointu na Manhattan. Za jedyne 4 dolary można być już po kilku minutach po drugiej stronie rzeki Hudson. Wiele osób korzysta z tej możliwości. Patrzyliśmy na ludzi wsiadających na statek, a potem śledziliśmy wzrokiem statek, który z pasażerami na pokładzie zmierzał ku światu pełnemu wieżowców.

Janusz Skowron postawił papierowy wieżowiec seniorów na metalowej barierce, z pomocą kilku osób ustawił go odpowiednio, po czym przymocowali go wspólnie, aby nie upadł. W zachwycie patrzyliśmy, jak pięknie się prezentował ten nasz wieżowiec na tle manhattańskich. Oczywiście upamiętniliśmy ten moment na zdjęciach.

Od tej pory wieżowiec ten jest dodatkową siedzibą Klubu „Amber”. Każdy członek klubu może tu przyjść i zapukać do bramy… do swojej bramy!

Niespiesznie wracaliśmy do klubu. Wszyscy mieli roześmiane twarze i wnieśli radość do ogromnej sali. Aby tę radość podtrzymać, dyrektor Skowron wręczył 15 osobom legitymacje członkowskie Partii Dobrego Humoru. Jako pierwszy otrzymał ją Michał Dżumaga. Niełatwo jest sprostać wymaganiom, aby być posłusznym i lojalnym członkiem, bowiem składka członkowska jest bardzo wysoka, bo aż… trzy uśmiechy dziennie!”.

O Klubie „Amber”
Amber Health Social Day Care Center – Centrum Dziennej Opieki dla Seniorów „Amber” znajduje się na Greenpoincie i istnieje od 1 marca 2013 roku. Stworzyli go, z myślą o Polakach, dwaj lekarze: Cezary Borawski i Kamil Ata. „Amber” początkowo działał na Williamsburgu, a od września 2013 r. ma stałą siedzibę w polskiej dzielnicy Greenpoint w Nowym Jorku, przy 71 India Street. Do klubu należy obecnie ponad 50 zarejestrowanych członków. Do Amber Health mogą wstąpić seniorzy mający ubezpieczenie Medicaid, a także Medicare i Medicaid. Po zarejestrowaniu, seniorzy mogą korzystać ze wszystkich świadczeń oraz zajęć, jakie to centrum opieki oferuje codziennie w dni robocze, od godziny 9 rano do 1:30 po południu. Mają zapewnione bezpłatne, ciepłe posiłki (śniadanie i obiad) oraz podstawową opiekę medyczną. Osoby dojeżdżające mają zwracane pieniądze za dojazd, a za wszystko płaci Medicaid. Osoby, które przychodzą codziennie na zajęcia, mają też zagwarantowaną bezpłatną pomoc w domu.
Są jeszcze wolne miejsca. Informacje udzielane są pod numerami telefonów: 718-388-8388 lub 347-971-1938, lecz najlepiej zgłosić się osobiście. Adres Klubu „Amber”: 71 India Street, Brooklyn, NY 11222.

Na zdjęciach (autor: Janusz M.Szlechta):
– Wiesława Pasternak (siedzi z lewej) i Teresa Stefanowicz otrzymują od Janusza Skowrona legitymacje Partii Dobrego Humoru.
– Wesoły Wieżowiec na East River Ferry, skąd roztacza się piękny widok na Manhattan.
– Seniorzy z papierowym wieżowcem na nowojorskim Greenpoincie, w tle mural na jednym z budynków przy India Street.
2014-09-11

Wesoły Wieżowiec na Greenpoincie w Nowym Jorku

Podczas festiwalu „Greenpoint. Przemiany” w Nowym Jorku nie zabrakło ekspozycji ze zdjęciami Wesołego Wieżowca

20 września 2014 r.  w godzinach: 11.00-17.00 w nowojorskiej dzielnicy Greenpoint (Norman St, obok Greenpoint Library) odbył się polski festiwal uliczny „Greenpoint. Przemiany”. Jest to część działań kulturalno-społecznych, realizowanych przez fundację Culture Shock, realizowany jest we współpracy z Biblioteką Brooklyńską na Greenpoincie, organizacją Opportunity Music Project, Videology oraz Pracownią Focusingu.

Jednym z uczestników festiwalu był portal Dobra Polska Szkoła. Wśród atrakcji tego stoiska i jego najbliższych okolic, były m.in.: czytanie na głos fragmentów książek po polsku (czyli ciąg dalszy proczytelniczej akcji „Cała Polonia Czyta Dzieciom!” prowadzonej od ponad roku na wschodnim wybrzeżu USA), konkurs „Dyktando dla Dorosłych” oraz plansza z kilkunastoma zdjęciami podróżującego po świecie Wesołego Wieżowca z papieru (czyli mini-wystawa prezentującego projekt kierowany przez polskiego Satyryka Szczepana Sadurskiego, zapoczątkowany przez niego w Nowym Jorku w 2012 roku).

Na zdjęciach: Dobra Polska Szkoła oraz Wesołe Wieżowce na Greenpoincie
2014-09-22