gwiazda na wesele atrakcje weselne

Gwiazda na wesele. Na tego artystę cię stać

Czas czytania:5 minut/y, 51 sekund/y

Jeśli chodzi o temat “Gwiazda na wesele”, zwykle mamy na myśli muzyków i piosenkarzy. Zespoły muzyczne, które umilą czas gościom wesela na tanecznym parkiecie. Im bardziej znana z mediów gwiazda, znany z TV przebój nucony przez Polaków – tym większy zachwyt gości oraz kwota, którą ma zapłacić organizator wesela. Gwiazda na wesele 2023

Występ gwiazdy na weselu czyli luksus

Najczęściej jako muzyczna atrakcja wesela zapraszane są gwiazdy disco polo. Wielu artystów spoza kręgów disco polo występ na weselu uważa za obciach i nawet jeśli występują na weselach, starają się tego faktu nie nagłaśniać.

Widząc zainteresowanie potencjalnego klienta, gwiazda często winduje cenę za występ do granic możliwości. Jednak jeśli ktoś ma pieniądze i bardzo chce, zwykle udaje mu się zaprosić na swoje wesele gwiazdę disco polo i nie tylko. Wszystko jest zależne głównie od wysokości honorarium, w drugiej kolejności od dostępności konkretnego terminu u gwiazdy.

Okazuje się, że nie tylko muzycy i piosenkarze mający status gwiazdy, zapraszani są na ekskluzywne wesela.

atrakcja na event Poznań województwo wielkopolskie imprezy firmowe Wielkopolska eventy
Tam, gdzie planowana jest ekskluzywna uroczystość, tam często zapraszana jest gwiazda na wesele

Jakie atrakcje na wesele? Gwiazda na wesele

Ekskluzywne wesele na bogato, to nie tylko atrakcje w postaci zaproszenia muzycznej gwiazdy, która dla gości zaśpiewa kilka znanych utworów lub wystąpi z dłuższym koncertem. Przy hitach z TV i radia, które znają osoby zaproszone na wesele, w osobistym wykonaniu artysty, tańczy się “lepiej”. W każdym razie wzrasta status imprezy oraz zadowolenie gości, którzy osobistą obecnością gwiazdy czują się zaszczyceni i dowartościowani. Gwiazda na weselu podkreśla wyjątkowość uroczystości oraz wysoki status gości.

Organizatorzy takiego wesela mają gest, jeśli chodzi nie tylko o gwiazdę czy wyjątkowe miejsce uroczystości (np. zamek, pałac albo bardzo ekskluzywne, nowoczesne i modne miejsce). Wszystko od A do Z musi być wyjątkowe i niezwykłe. Wesele ma być zapamiętane na zawsze – zarówno przez parę młodą, jak i gości wesela.

Na wesela poszukiwane są też inne ekskluzywne atrakcje, w tym atrakcje artystyczne. Jedną z nich jest artysta karykatury znany z mediów, mający status gwiazdy. Sztuka karykatury jest niszowa i mało kto się na niej zna. Podobnie jak przeciętny Polak nie musi znać gwiazd np. opery – co nie znaczy, że takich nie mamy.

Karykaturzystów najczęściej traktujemy jako przedstawicieli sztuki ulicznej, nie kojarzącej się z luksusem i wyjątkowością. Jak w każdej dziedzinie – są wyjątki.

gwiazda na wesele atrakcje weselne ślub karykaturzysta
Gwiazda na wesele, to nie tylko muzycy. Także najszybszy karykaturzysta

Gwiazda karykatury atrakcją na weselu

Podpis SADURSKI od lat zna mnóstwo Polaków, nie tylko z najbardziej znanych tytułów prasy. Niektórzy kojarzą go z Dobrego Humoru i innych gazetek z dowcipami, jakie przez ponad 20 lat wydawał. Starsi kojarzą go z czasopisma Szpilki (w połowie lat 80. był najczęściej publikowanym tam rysownikiem satyrycznym, zdobył też Złotą Szpilkę). Występował w pojedynczych lub cyklicznych programach telewizyjnych najbardziej znanych stacji telewizyjnych. Jako juror na światowych konkursach oceniał najlepszych karykaturzystów, organizowano mu wystawy w różnych miejscach świata. Publikował swoje rysunki w prasie europejskiej i amerykańskiej. Jest prezesem międzynarodowej organizacji. Na co dzień jego rysunki publikuje polska prasa.

Szczepan Sadurski, bo o nim mowa, to także rozchwytywany karykaturzysta eventowy, nazywany jednym z najszybszych karykaturzystów świata. Był zapraszany na imprezy od Australii przez Europę, po Nowy Jork. Stworzył dziesiątki tysięcy dowcipnych portretów. Nie chwali się zapraszaniem na imprezy organizowane dla VIP-ów, bo zaufanie w biznesie eventowym to podstawa. No, może poza imprezą z okazji urodzin prezydenta Lecha Wałęsy.

prezydent Lech Wałęsa Szczepan Sadurski karykaturzysta karykatury na żywo gwiazda na wesele
prezydent Lech Wałęsa Szczepan Sadurski karykaturzysta karykatury na żywo gwiazda na wesele

Nie należy się dziwić, że tej klasy karykaturzysta rozpoznawany jest prawie na każdej imprezie, na której rysuje karykatury na żywo. Niezależnie od klasy, nazwiska i doświadczenia, bezkonkurencyjna szybkość rysowania powoduje, że dowcipne portrety w wykonaniu Sadurskiego są wyjątkową atrakcją firmowych eventów i wyjątkowych wesel. I wciąż jeździ po Polsce, uświetniając wyjątkowe uroczystości. Od jubileuszy firm, bali i konferencji, po imprezy targowe i integracyjne.

Dlaczego gwiazda karykatury na weselu i firmowym evencie?

To artystyczne uzupełnienie imprezy, które nie jest inwazyjne czyli nie absorbuje równocześnie wszystkich gości tak, jak występ artysty na scenie.

Narysowanie każdej osoby przez Sadurskiego trwa średnio 100 sekund czyli kilka-kilkanaście razy szybciej, jak u zwykłych karykaturzystów. Nikt podczas pozowania się nie nudzi, a zaraz po wybuchu śmiechu na widok swojego dowcipnego portretu, wraca do zabawy i innych atrakcji wieczoru. I często wracając na swoje miejsce, chwali się swoją żartobliwą podobizną, którą właśnie otrzymał. Śmiechu i radości jest co nie miara – i o to chodzi!

weselne karykatury na żywo karykaturzysta
Przykłady karykatur Sadurskiego, błyskawicznie tworzonych na żywo

Szybkie karykatury eventowe atrakcją imprezy

Czy dowcipna karykatura wykonana błyskawicznie może być efektowna? Jeśli masz na myśli karykaturę tworzoną przez wiele godzin, oczywiście obu dzieł artystycznych nie sposób porównywać. Tu liczy się osoba twórcy i jego nazwisko.

Karykatura eventowa ma służyć świetnej zabawie i poprawie humoru u gości imprezy. Jeśli to podstawowe kryterium rozumiesz tak jak inni – już wiesz, czym są karykatury eventowe i dlaczego warto zaprosić najszybszego profesjonalistę od dowcipnych portretów.

Uczestnictwo w twórczym działaniu i śmiech to jedno. Pamiątka po wyjątkowej imprezie – to niejako druga atrakcja. O występie na scenie gwiazdy po jakimś czasie zapomnimy, karykatura zostanie na zawsze i będzie przypominać mile spędzony czas na konkretnej imprezie.

granice satyry satyra TVP program telewizyjny satyryk Szczepan Sadurski rozmowa stół
Satyryk i karykaturzysta Szczepan Sadurski zapraszany jest do programów telewizyjnych

Najszybszy karykaturzysta na event

Ci, którzy uważają, że fotobudka lub fotolustro na weselu to wyjątkowa atrakcja – mogą być zdziwieni. Zdarzało się, że do Sadurskiego co chwilę podchodziła osoba chętna otrzymania karykatury, a obsługa rozstawionej obok fotobudki nie miała nic do roboty. Ile razy można zapraszać fotobudkę? Czy nie spróbować wynajęcia unikanej atrakcji na wesele?

Co ciekawe, szczególnie w ostatnim czasie, mniej jest ważna liczba gości imprezy. Kiedyś najczęściej karykaturzyści byli atrakcją dużych imprez, na ok. 100 i więcej osób. Teraz organizatorzy nawet 20-30 osobowych eventów firmowych zapraszają Sadurskiego, aby uwiecznił ich w dowcipnych karykaturach. Nawet jeśli trzeba przejechać całą Polskę czyli zapłacić za transport oraz hotel.

Obecnie jeszcze bardziej liczy się jakość. Firmy eventowe i agencje weddingowe wolą postawić za znanych i sprawdzonych, niż na anonimowych artystów, których nikt nie zna. Dla uczestników wielu imprez nazwisko i klasa artysty który specjalnie przyjedzie na wieczór aby uświetnić ich imprezę, są niezwykle ważne.

gwiazda na wesele Szczepan Sadurski karykaturzysta
Szczepan Sadurski, nazywany jednym z najszybszych karykaturzystów świata

Jak zaprosić gwiazdę karykatury na wesele?

Nieważne, gdzie planujesz uroczystość. Artyści branży eventowej dojeżdżają tam, gdzie mają wystąpić. To dotyczy też profesjonalnych karykaturzystów eventowych, który poważnie traktują swój zawód. A tych jest w Polsce garstka.

Co trzeba przygotować znanemu karykaturzyście Sadurskiemu, aby rozpoczął pracę? Miejsce spokojne, z dala od głośników (zwykle poza główna salą, gdzie są głośniki i tańce), 3 krzesła, stolik i oświetlenie lub gniazdo z prądem, gdzie można wpiąć lampę przywiezioną przez artystę.

Jak otrzymać wycenę? Wystarczy wejść na Karykatury.com i na e-maila który tam jest, napisać: miejscowość, rodzaj imprezy i planowaną liczbę gości. I przede wszystkim datę uroczystości.

Więcej informacji: Karykatury.com

Nie trzeba się dziwić, że rozchwytywany karykaturzysta ma zarezerwowane terminy na wiele miesięcy przed planowanymi imprezami. W ostatnich latach w branży weselnej rezerwacja roczna, to nie wyjątek, a u topowego karykaturzysty zdarzają się też rezerwacje na 2 lata przed imprezami. Warto dodać, że są też terminy (szczególnie jeśli nie-weekendowe) wolne niemal do ostatnich chwili.

Gwiazda na wesele: (c) Sadurski.com

Libiąż ciekawostki zabytki atrakcje co zobaczyć Poprzedni post Ciekawostki o Libiążu
Pińczów ciekawostki atrakcje zabytki Następny post Z czego słynie Pińczów. Ciekawostki o Pińczowie