hokej Kanada USA reprezentacja sport ciekawostki

67-latek na igrzyska w Soczi

Czas czytania:1 minut/y, 29 sekund/y

Hokej na lodzie – ciekawostki

67-letni Kanadyjczyk nieoczekiwanie został powołany do reprezentacji USA w hokeja, która zagra na igrzyskach

Ta niezwykła wiadomość ogromnie zaskoczyła 67-letniego Kanadyjczyka, Ryana Keslera. Nieoczekiwanie otrzymał SMS-a od trenera amerykańskiej reprezentacji hokeja z informacją, że został zakwalifikowany do kadry i jedzie na olimpiadę do Soczi. Zaskoczyła go tym bardziej, że… nawet nie umie jeździć na łyżwach.

Szybko okazało się, że jest to pomyłka. Informacja miała trafić amerykańskiego hokeisty o identycznym imieniu i nazwisku. A ponieważ zmienił niedawno numer telefonu, wyszukano numer telefonu należący do kogoś innego, choć nazywającego się identycznie.

Kanadyjczyk wykazał się poczuciem humoru, na SMS-a odpisując trenerowi: “Będę szczęśliwy grając dla was. Myślę, że Kanada będzie jeszcze bardziej szczęśliwa”.

Hokej – informacja na: (c) Sadurski.com od stycznia 2014

Hokej na lodzie

Hokej na lodzie, to sportowa gra zespołowa rozgrywana na lodowisku. Jest najbardziej popularny w krajach północnej półkuli, co wynika z uwarunkowań klimatycznych. Na terenach, gdzie sezonowo (w czasie zimy) można pokryć dane miejsce lodem, to znaczy w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Polsce, Rosji, Czechach, Słowacji, Niemczech, Szwajcarii oraz w krajach nordyckich (Szwecja, Finlandia). Wraz z pojawieniem się lodowisk w zamkniętych halach sport ten można rozgrywać przez cały rok. Hokej na lodzie jest jednym z czterech najpopularniejszych sportów zawodowych w Ameryce Północnej. Na terenie Kanady i Stanów Zjednoczonych rozgrywana jest najważniejsza na świecie klubowa liga świata: NHL. Jest to oficjalny zimowy sport narodowy Kanady, gdzie gra ta cieszy się ogromną popularnością.

Początki hokeja sięgają końca XV wieku. Dyscyplina została prawdopodobnie zapoczątkowana w Anglii lub Francji. W kulturze po raz pierwszy hokej można zaobserwować w malarstwie niderlandzkim – np. na obrazie Pietera Bruegla Myśliwi na śniegu z 1565. Na jego dalszym planie widać ludzi korzystających z zakrzywionych kijów. Jeszcze wcześniej pojawił się na namalowanym w roku 1494 ołtarzu św. Kryspiana i Kryspiniana.

baranek Lambi papier toaletowy owca Poprzedni post Owca atakuje Kościół katolicki
pocałunek miłość kara prawo zakochani uczucie Następny post Maroko. Więzienie za pocałunek