YouTube i Huawei – Google nie zabrania korzystania ze swojej usługi

Youtube Google Huawei

Google YouTube na smartfonach Huawei, które zostały odcięte od usług giganta, nie występuje jako aplikacja. Nie oznacza to jednak tego, że nie można korzystać z YouTube na smartfonach Huawei. Co więcej, istnieją sposoby, które pozwalają na korzystanie z YouTube bez tak dużej ilości reklam, co niestety powoli staje się dla wielu użytkowników platformy sporym problemem. I tutaj z pomocą przychodzi YouTube Vanced.

YouTube dla Huawei

Wprawdzie nie istnieje dedykowana aplikacja YouTube dla Huawei, a przynajmniej nie dla nowszych smartfonów producenta. Te korzystają bowiem nie ze sklepu Google (Play Store), a ze swojego własnego rozwiązania pod nazwą AppGallery. Tam znajdziemy bowiem aplikacje, które powstały z myślą o całym ekosystemie producenta. Co chwila pojawiają się tam nowe programy, które ułatwiają codzienną pracę na smartfonie, ale też dbają o to, by mógł on pełnić rolę mobilnego centrum rozrywki. Przykładem może być aplikacja Huawei Video, która pozwala na oglądanie i wypożyczanie nowych produkcji.

Jak włączyć YouTube na smartfonach Huawei?

Najprostszą drogą do tego, by włączyć YouTube na smartfonach Huawei, jest skorzystanie z przeglądarki. To sposób, który doskonale zna się i praktykuje na komputerach, więc równie dobrze można z niego korzystać także i na smartfonie. Tutaj nie ma specjalnych różnic między wersją przeglądarkową, a aplikacją. Z początku może jedynie przeszkadzać to, że nie ma możliwości włączenia trybu całoekranowego. To jednak rzecz, do której można się z czasem przyzwyczaić. Tutaj jednak warto w przeglądarce zaznaczyć wcześniej pewną opcję.

W ustawieniach Huawei Browser należy wejść w Ustawienia Przeglądania i tam zaznaczyć, żeby przeglądarka definiowała nasz smartfon jako po prostu urządzenie z Androidem. Można tam także znaczyć, by konkretna witryna była identyfikowana jako Wersja na komputer, co pozwoli m.in. na bezproblemowe korzystanie z Arkuszy Google na smartfonach Huawei.

YouTube Vanced dla Huawei

Jeżeli nie chcemy korzystać z przeglądarki, można ściągnąć na smartfona Huawei, aplikację YouTube Vanced. To bezpłatna aplikacja, która oferuje dokładnie to samo, co YouTube, a jednocześnie można tam oglądać filmy bez reklam. Stworzona została z myślą o smartfonach z Androidem, a daje sporo więcej możliwości, niż „normalne” YouTube od Google. To jednak może być zbyt zaawansowana opcja dla osób, które nigdy nie instalowały żadnej aplikacji samodzielnie, ale to kwestia co najwyżej kilku prób. Nie warto obawiać się eksperymentowania, bo to może prowadzić do wyjątkowych efektów. YouTube Vanced dla Huawei jest tego przykładem.