Kapitan Tsubasa – największy sukces TVP Kurskiego?

kapitan Tsubasa serial anime TVP Sport

Różnych rzeczy można było się spodziewać po tym, gdy na anteny Telewizji Polskiej powracały kultowe programy sprzed lat, ale na pewno nie tego. Wraca na ekrany polskich telewizorów „Kapitan Tsubasa” – japońskie anime o piłkarzach, które namiętnie oglądało całe pokolenie zakochanych w piłce chłopców

Kapitan Tsubasa, albo jak kto woli Kapitan Jastrząb, to wyjątkowy serial animowany. Kojarzymy go głównie z najlepszymi latami stacji Polonia 1, a od 1 maja zobaczymy go na antenie TVP Sport.

Wszystko zapewne dzięki zbliżającym się Mistrzostwom Świata w piłce nożnej. Ta wielka impreza, w której zagra również reprezentacja Polski, to szansa na zdobycie dodatkowej publiczności, a przy okazji poznania kultury jednego z naszych grupowych rywali – Japonii.

Pokazywanie Kapitana Tsubasy może być więc jedną z najlepszych decyzji, jakie podjęło obecne kierownictwo TVP, z prezesem Kurskim na czele. W ostatnich dniach media oszalały. Wszędzie pojawiają się informacje o powrocie legendarnego serialu. Sukces marketingowy ogromny, a przecież osiągnięty za tak małą kwotę. Bo można sobie wyobrażać ile kosztowały prawa do emisji wspomnianego serialu, w stosunku do zysków z reklam, jakie się pojawią.

No właśnie, reklamy. TVP jeszcze bardziej podgrzewa atmosferę i publikuje spot, w którym piłkarskie wyczyny Tsubasy komentuje… Dariusz Szpakowski. Słynny komentator sportowy, którego głos i wizerunek każdy zna.

Szkoda, że pora emisji Kapitana Tsubasy nie jest dobra, bo serial emitowany jest codziennie o godz. 8:00 i 8:30, ale czemu nie zacząć dnia od takiego serialu? No i jest jeszcze aplikacja mobilna i strona sport.tvp.pl, żeby serial oglądać, gdy mamy na to chęć.

Wydaje mi się jednak, że Kapitan Tsubasa w TVP Sport, to jednorazowa akcja TVP. Nie liczcie na Yattamana, czy Gigiego. Chociaż… Gdyby tak dać ich np. na TVP ABC?

Tekst: Jakub Sadurski / mediamoje.pl

Kapitan Jastrząb (Kapitan Hawk, Kaputen Tsubasa) – anime, manga oraz gra komputerowa stworzona w 1981 roku przez Yōichiego Takahashiego. 128-odcinkowy serial Kapitan Jastrząb był jednym z pierwszych anime pokazywanych w Polsce. Głównym bohaterem serii jest młody japoński piłkarz, Tsubasa Ōzora. W Polsce serial nadawany był na kanałach Polonia 1, Nasza TV, Polsat 2, TV Wisła, TVR Bryza i GKS TV.