golf słynne znane pola golfowe

10 najbardziej znanych pól golfowych świata

Czas czytania:4 minut/y, 10 sekund/y

Poznaj słynne pola golfowe świata. USA, Australia, Szkocja, Emiraty Arabskie…

1. Muirfield Village Golf Club

To pole golfowe znajduje się w Szkocji. Już 16 razy odbył się tutaj turniej The Open Championship (jeden z czterech należących do Wielkiego Szlema), ostatnio w 2013 roku, a po raz pierwszy w 1892 roku. W tym miejscu rozgrywane są również dwa inne turnieje: The Amateur Championship oraz Senior Open Championship. Długość tego pola wynosi 6625 metrów. Jest ono prywatne. Dopiero w 2017 roku kobiety zyskały możliwość członkostwa w tym klubie.

2. St. Andrews (Old Course)

To pole golfowe uważane za najstarsze na świecie (założone w 1552 roku) położone w Szkocji. The Open Championship został rozegrany tutaj 29 razy, ostatni w 2015 roku, a pierwszy w roku 1873. Oprócz niego rozgrywane są też inne turnieje: Alfred Dunhill Links Championship, St. Andrews Links Trophy, Women’s British Open oraz Senior Open Championship. Długość tego pola wynosi 6680 metrów. Jest to publiczne pole golfowe.

St Andrews Szkocja golf słynne znane pola golfowe
St Andrews w Szkocji

3. Royal County Down Golf Club

To pole golfowe jest położone w Irlandii Północnej. Zostało założone w 1889 roku. Turnieje na nim rozgrywane, to: Senior British Open Championship, The Amateur Championship, The Womens Amateur Championship, Curtis, Cup, Walker Cup, Palmer Cup oraz Irish Open. Długość tego pola wynosi 6571 metrów. W rankingu 100 najlepszych pól golfowych świata w 2020 roku Royal County Down Golf Club zajął drugie miejsce. W 2018 roku zostało uznane przez Golf Digest za najlepsze pole na świecie.

4. Pine Valley Golf Club

To pole golfowe znajduje się w USA, w południowej części stanu New Jersey. Chociaż jest uważane za jedno z największych pól golfowych na świecie, to nie odbywały się tu żadne profesjonalne turnieje golfowe. Pod koniec września każdego roku klub pozwala, aby publiczność na jeden dzień mogła obejrzeć Crump Cup.

To pole było również gospodarzem Walker Cup, amatorskich zawodów między zespołami ze Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii i Irlandii. W latach 2012, 2015, 2019 i 2020 zostało sklasyfikowane jako numer jeden na liście 100 najlepszych pól golfowych magazynu Golf Magazine w USA i na świecie. Pine Valley zapewniło sobie pierwsze miejsce w rankingu wystawianych co dwa lata przez Golf Digest 100 największych pól golfowych w Ameryce 2019–20. Jest to prywatne pole golfowe o długości 6566 metrów.

Palm Springs golf słynne znane pola golfowe
Pole golfowe w Palm Springs, w Kalifornii

5. Cypress Point Club

Prywatne pole golfowe w Kalifornii, otworzone w 1928 roku. Jest znane z trzech dołków, które rozciągają się nad Oceanem Spokojnym. Pole to zajęło 2. miejsce na liście 100 najlepszych pól golfowych na świecie magazynu Golf Magazine w 2011 roku oraz 5. miejsce na liście 100 największych pól golfowych w Ameryce w latach 2011–2012 przeprowadzonej przez Golf Digest. Jego długość, to 5992 metry.

6.Augusta National Golf Club

Jest to prywatne pole golfowe, położone w Georgia w Stanach Zjednoczonych. Od 1934 roku to pole jest gospodarzem corocznego Turnieju Masters, jednego z czterech głównych mistrzostw w profesjonalnym golfie. Było najwyżej sklasyfikowanym polem golfowym na liście 100 najlepszych pól w Ameryce w 2009 roku, przeprowadzonej przez Golf Digest. Aż do 1990 roku klub ten nie przyjmował ani kobiet, ani czarnoskórych. Obecnie lista członków liczy 300 osób i wstęp jest wyłącznie na specjalne zaproszenie. Długość tego pola wynosi 7103 metry.

Jamajka golf słynne znane pola golfowe
A tu pole golfowe na Jamajce

7. Royal Melbourne Golf Club

To prywatne pole golfowe jest położone w Melbourne w Australii. Zostało założone w 1891 roku i jest najstarszym istniejącym polem w Australii. Było ono gospodarzem Australian Open, także Pucharu Kanady w 1959 roku (obecnie Pucharu Świata w Mission Hills), Pucharu Świata w 1972 roku, Bicentennial Classic, turnieju z okazji dwustulecia Australii w 1988 roku, Pucharu Prezydentów, po raz pierwszy poza Stanami Zjednoczonymi w 1998 roku. Po raz pierwszy w lutym 2012 roku odbył się tu Women’s Australian Open. Obecnie impreza LPGA Tour, która powróciła trzy lata później w 2015 roku. Długość tego pola golfowego wynosi 6077 metrów.

8. Emirates Golf Club

To pole golfowe znajduje się w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zostało zbudowane w 1988 roku. Jest to pierwsze trawiaste pole golfowe na Bliskim Wschodzie. Na tym polu rozgrywa się Omega Dubai Ladies Classic, impreza Ladies European Tour. Pierwsza impreza Dubai Desert Classic odbyła się w 1989 roku. Długość tego pola wynosi 6676 metrów.

golf słynne znane pola golfowe
Pole golfowe nad wodą. Trzeba uważać na piłeczkę!

9. Golf de Morfontaine

To pole golfowe znajduje się we Francji, około 45 km od Paryża. Zostało utworzone w 1913 roku. Jest to prywatny klub, do którego dostęp mają tylko jego członkowie i ich goście. Przyjeżdżały tu takie osobistości, jak Aga Khan czy królowie Leopold III z Belgii i Alfonso XIII z Hiszpanii. Długość tego pola wynosi 5299 metrów. Obecnie klub ma 450 członków.

10. Turnberry (golf course)

Ten prywatny ośrodek golfowy założony w 1906 roku znajduje się w południowo – zachodniej Szkocji. Do dyspozycji są trzy pola golfowe. Odbywały się tu następujące turnieje: The Open Championship (4 razy), Senior Open Championship (7 razy), Women’s British Open (2 razy) oraz Walker Cup (1 raz).

Najbardziej znane pola golfowe: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Golf – ciekawostki
> Słynni gracze w golfa
> Squash – ciekawostki

Marcin Miller Boys ciekawostki Jesteś szalona disco polo Wolność Poprzedni post Zespół Boys i Marcin Miller – ciekawostki
kobieca piłka nożna kobiet fufbol kobiety Następny post Piłka nożna kobiet – historia, ciekawostki