lakierowanie spot karoseria samochody lakier

Lakierowanie SPOT – co to takiego?

Czas czytania:2 minut/y, 18 sekund/y

Porysowana karoseria samochodu nie tylko źle wygląda, ale jest też niebezpieczna dla auta. Zarysowania należy jak najszybciej wyeliminować, gdyż odsłonięta przez rysy blacha samochodu może być źródłem powstawania ognisk rdzy. Żeby tego zapobiec, powinniśmy jak najszybciej wybrać się do lakiernika. Obawiasz się, że lakierowanie będzie skomplikowane, czasochłonne i, przede wszystkim, drogie? Nie, jeśli lakierowanie samochodu odbędzie się metodą SPOT.

Na czym polega lakierowanie SPOT?

Lakierowanie samochodu metodą SPOT, w przeciwieństwie do standardowej metody lakierowania, nie wymaga od lakiernika całkowitego demontażu poszczególnych elementów samochodu. Drobne i powszechnie spotykanie uszkodzenia aut, takie jak obtarcia, lekkie zarysowania czy odpryski lub małe wgniotki, doskonale nadają się do zastosowania lakierowania metodą SPOT.
Co ważne – w przypadku standardowego lakierowania auta pojazd często trzeba zostawić u mechanika, natomiast w przypadku lakierowania metodą SPOT samochód może być gotowy do odbioru już w ciągu kilku godzin. Wszystko zależy od zakresu, powierzchni takiej naprawy.

Dzięki lakierowaniu SPOT, lakierowany obszar możemy ograniczyć do niezbędnego minimum. W takiej metodzie oryginalny lakier jest pozostawiany, a zakres lakierowania jest niewielki i często niewidoczny. Wszystko opiera się o dobry dobór koloru, dzięki czemu po zakończeniu prac nie można gołym okiem odróżnić lakierowanego obszaru od tego pierwotnego i oryginalnego. Takie lakierowanie bardzo często wykonujemy na błotnikach, drzwiach samochodu, lusterkach, listwach oraz rantach – to te elementy najczęściej narażone są na drobne uszkodzenia i zarysowania.

Jakie są zalety lakierowania samochodu metodą SPOT?

Lakierowanie SPOT ma wiele zalet. Niektórych można domyślić się już po przeczytaniu pierwszego akapitu: jest to na pewno czas. Lakierowanie SPOT to prosty zabieg, dzięki czemu nie musi być wykonywany w długim okresie czasu jak ma to miejsce w trakcie standardowego lakierowania samochodu. Nie trzeba bowiem demontować części, wszystko lakierowane jest na całości auta, co pozwala zaoszczędzić dużo czasu.

Jak powszechnie wiadomo, czas przekłada się również na koszty. Zależnie od elementu, lakierowanie SPOT może być nawet kilkukrotnie tańsze. Różnicę można zauważyć, kiedy do lakiernika udasz się z kilkoma drobnymi rysami. Wyobraź sobie, ile pracy wymagałoby kiedyś polakierowanie kilku rys na drzwiach, błotnikach i klapie? Demontaż wszystkich części i ich lakierowanie zajęłyby nawet kilka dni. W przypadku lakierowania SPOT można taką naprawdę wykonać nawet w jeden dzień.

Dodatkowo, dzięki precyzyjnemu doborowi kolorów, różnica w odcieniach między polakierowanym skrawkiem a starym lakierem nie jest widoczna. Ponadto, zdecydowana większość napraw wykonywanych metodą SPOT nie wymaga stosowania żadnych szkodliwych substancji.

Warto zapamiętać

Jeśli kiedykolwiek na karoserii twojego samochodu pojawią się nieestetycznie wyglądające rysy, zadrapania czy odpryski – nie lekceważ ich. Po pierwsze może to doprowadzić do wdania się niezwykle szkodliwej rdzy, po drugie zwyczajnie źle to wygląda. Nie musisz już oddawać auta do lakiernika na kilka dni – takie zadrapania można załatwić dosłownie w chwilę. Mówiąc wprost – dzięki metodzie lakierowania SPOT łatwo i szybko naprawisz uszkodzenia lakieru, nie wydając przy tym fortuny.

Tekst przygotowany we współpracy z firmą fastserv.pl – warsztatem samochodowym z Poznania

Guy Otis Brewster pancerz Brewstera Poprzedni post Rycerze I wojny światowej i cyborgi XXI wieku
artykuł sponsorowany tekst ekspercki copywriter blog portal marketing Następny post Co to jest artykuł sponsorowany?