Warszawa demonstracja Partia Dobrego Humoru

Co ciekawego w Partii Dobrego Humoru?

Czas czytania:5 minut/y, 36 sekund/y

Na tej stronie: część informacji na temat działalności Partii Dobrego Humoru w Polsce i na świecie. Na innych podstronach Sadurski.com znajdziesz więcej podobnych informacji

Wystawa Partii Dobrego Humoru w Newcastle

Zdjęcia i katalog wystawy w Wielkiej Brytanii, którą współorganizowała Partia Dobrego Humoru

Kilka tygodni temu zapraszaliśmy na wystawę plastyczną w Newcastle (Wielka Brytania), której organizatorami byli: Stowarzyszenie Pegaz oraz Partia Dobrego Humoru. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu wystawy – zarówno artystom, którzy udostępnili swoje prace, osobom które na miejscu przygotowały ekspozycję oraz patronom medialnym.

O wystawie informowało kilkanaście portali internetowych w Wielkiej Brytanii i Polsce, elektroniczny magazyn e-GAG (Czechy), ukazujący się w Wielkiej Brytanii miesięcznik Gazeta Polonijna i zapewne też inne gazety, jednak nie wszystko byliśmy w stanie wyłapać.

W sieci dostępny jest katalog wystawy w formacie PDF, otrzymaliśmy też zdjęcia ekspozycji, niżej jedno z nich.

Newcastle Anglia wystawa pegaz Partia Dobrego Humoru
Newcastle, Anglia. Pegazy na wystawie

2012-06-14

Obudź się Polsko

Członkowie Partii Dobrego Humoru zawsze są tam, gdzie dzieje się coś ciekawego i ważnego. Oto przykład

W minioną sobotę przez centrum Warszawy przemaszerowali zwolennicy zmian społecznych i politycznych. Przemawiał Jarosław Kaczyński. W tym pochodzie mignęło przez chwilę znajome logo, a po chwili dostrzegliśmy “naszego” człowieka. Na szczęście po ręką był aparat, aby uwiecznić tę chwilę.

Uspokajamy, dziennikarka Justyna Małycha dołączyła do społecznego protestu jako osoba protestująca przeciwko braku poczucia humoru. Wszyscy inni byli zajęci poważniejszymi sprawami. Niestety.

Zdjęcie na górze: Justyna Małycha z legitymacją Partii Dobrego Humoru, na demonstracji
2012-10-02

Partia na dziesiątym Karpiku

Kolejne legitymacje Partii Dobrego Humoru na kolejnym Karpiku w Niemodlinie

Z Karpikiem – imprezą satyryczną organizowaną od 10. lat w Niemodlinie (woj. opolskie), Partia Dobrego Humoru jest od początku. Podejrzewamy, że przynajmniej połowa lokalnych osobistości ma już nasze legitymacje. Ale pracujemy nad tym, aby i ta druga połowa śmiała się co najmniej trzy razy dziennie, bo tyle wynosi składka partyjna.

Niemodlin Karpik Partia Dobrego Humoru
Kolejny Karpik w Niemodlinie, znów z Partią Dobrego Humoru

W tym roku (17 listopada 2012) w nasze zacne szeregi wstąpiły kolejne osoby, a było tylu chętnych, że Michałowi Graczykowi w trakcie uroczystości skończyły się legitymacje. Na szczęście był w pobliżu niezawodny Henryk Cebula. Fiku-miku i wyjął “czyste” legitymacje PDH, które po chwili powędrowały do “nowych”. Jak on to robi – chyba nawet on nie wie!

Poniżej lista nowych członków PDH

Tomasz Kostuś – wicemarszałek woj.opolskiego
Marek Ferlin – prezes Polskiego Towarzystwa Rybackiego
Antoni Hasenbeck – prezes Stowarzyszenia Ruch Rozwoju Regionu
Agnieszka Zagola – dyrektor oddziału terenowego Agencji Rozwoju Rolnictwa w Opolu
Jakub Roszuk – prezes Lokalnej Grupy Rybackiej Opolszczyzna
Zbigniew Dominiak – właściciel hotelu Domino
Piotr Basowski – firma Berliner Luft
Kataryzna Paszula-Gryf – dyrektor Ośrodka Kultury Niemodlin
Paweł Ostrowski – muzyk
Piotr Sopel – akustyk, lider zespołu The Shout
Magdalena Krzemień – wokalistka, instruktor Ośrodka Kultury Niemodlin
Natalia Kryjom – wokalistka, instruktor OK Niemodlin
Marek Kryjom członek zespołu Piersi i Bracia Panczo
2012-11-23

Partia Dobrego Humoru w Wilnie

Apolonia Skakowska otrzymała legitymację Partii Dobrego Humoru

Tej osoby Polonii litewskiej nie trzeba przedstawiać. Apolonia Skakowska – pedagog, prezes-dyrektor Centrum Kultury Polskiej im. Stanisława Moniuszki, prezes Zrzeszenia Polek na Litwie, dyrektor biura turystycznego, od lat zaangażowana w sprawy polskie. A od teraz także członkini Partii Dobrego Humoru, z legitymacją numer 3186.

Okazją wręczenia legitymacji PDH był artystyczny pobyt Wandy Stańczak i kabaretu Pół-serio (Warszawa) w Wilnie, na zaproszenie pani Apolonii. Miejsce wręczenia wybrano nieprzypadkowo – to wrota Ostrej Bramy w Wilnie, miejsca-symbolu.

Dodajmy, że wiele miesięcy wcześniej Apolonia Skakowska zaproponowała satyrykowi, przewodniczącemu Partii Dobrego Humoru Szczepanowi Sadurskiemu, wystawę w Wilnie. Jeśli nie będzie niespodzianek, wystawa ta zostanie otwarta wiosną 2013 roku.
2012-10-12

PDH w Międzyzdrojach

Uczestnicy pleneru artystycznego w Międzywodziu-Międzyzdrojach dostali legitymacje PDH od Wandy Stańczak

Wanda Stańczak z Warszawy, artystka i kobieta o wielu pasjach, niedawno wręczyła kolejne legitymacje PDH. Miało to miejsce w Międzywodziu-Międzyzdrojach, podczas pleneru artystycznego. Otrzymali je:

• Henryka Otto z Wolina, opiekunka w prywatnym Domu Wypoczynkowym “Gwarek” w Międzywodziu, śmiechoterapeutka, znająca masę dowcipów.
• Barbara Jedlecka z Kołobrzegu, która od 10. lat organizuje Nadmorskie Spotkania Literackie i plenery artystyczne.
• Marian Jedlecki – jej małżonek, poeta, współorganizator plenerów artystycznych nad morzem, w Kazimierzu Dolnym, i innych miejscach kraju.

Wanda Stańczak wciąż nawiązuje ciekawe kontakty i trafia w różne miejsca, więc już ma pomysły na to, kto wkrótce powinien otrzymać kolejne legitymacje.
2012-09-04

Tak bawi się partia

Często pytają nas: jak wyglądają partyjne spotkania? Czy jest wesoło? No to popatrzcie

Myszków Jurajski Plener Karykaturzystów Partia Dobrego Humoru

Tak się jakoś składa, że 100 procent osób, które w drugiej połowie sierpnia 2012 r. uczestniczyły w II Jurajskim Plenerze Karykaturzystów niedaleko Myszkowa (woj. śląskie), to członkowie Partii Dobrego Humoru. Było nas ledwie kilkunastu satyryków, ale śmiechu było tyle, jak by nas było kilkuset. Bo grunt, to dobry humor!

Na zdjęciach (obok jedno z nich) Są na nich: Waldemar Ochnia, Zenon Żyburtowicz, Szczepan Sadurski, Sławomir Łuczyński, Michał Graczyk, Henryk Cebula, Andrzej Terlecki, Wiesław Lipecki, Sławomir Lizoń oraz burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, choć uczestników spotkania oraz “kibiców” było oczywiście więcej.
2012-08-21

Historyczny dokument

Pisany ręcznie fragment listy nowych członków Partii Dobrego Humoru z 2001 roku

W przyrodzie nic nie ginie. Satyryk Sławomir Łuczyński, jeden z pierwszych członków-założycieli Partii Dobrego Humoru, w 2001 roku podczas Kongresu Założycielskiego w Gdańsku, wraz z legitymacją dla siebie, otrzymał 20 pustych legitymacji, które mógł rozdysponować według własnego uznania. I wkrótce to zrobił, jednak pisana odręcznie lista (numer legitymacji, imię i nazwisko) gdzieś mu się zawieruszyła.

Niedawno się odnalazła! Zeskanowany dokument właśnie trafił pocztą elektroniczną do siedziby partii, po czym imiona i nazwiska członków zostały naniesione do elektronicznego pliku, w którym mamy wszystkich członków PDH. Na liście jest m.in. satyryk Stefan Lipiec (legitymacja numer 263).

Obywatelu Łuczyński, oryginał warto zatrzymać. Może z historycznych już takich pamiątek powstanie kiedyś Muzeum Partii Dobrego Humoru? 🙂
2012-06-25

Partia wrzuca na luz

Satyryczny konkurs “Wrzuć na luz” w Bielsku-Białej był okazją, aby powiększyć Partię Dobrego Humoru

W maju rozstrzygnięto pierwszą edycję Bielskiego Konkursu Satyrycznego “Wrzuć na luz” – tu jego wyniki. Konkurs stał się okazją, aby kolejne legitymacje Partii Dobrego Humoru trafiły do osób, dla których niestraszna jest składka członkowska, wynosząca trzy uśmiechy dziennie. Legitymacje otrzymali jurorzy oraz wybrani uczestnicy konkursu.

Jurorzy:
Juliusz Wątroba – literat, fraszkopisarz, w jury Szef Komisji Tekstu.
Aleksander Dyl – operator filmowy, reżyser, scenarzysta, w jury Szef Komisji Foto.
Tigran Vardikyan – karykaturzysta, w jury Szef Komisji Rysunku.
Lech Kotwicz – Szef Konkursu.
Franciszek Kopczak – dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej, szef jury.

Nagrodzeni uczestnicy konkursu i nie tylko (z Bielska-Białej):
Barbara Śliwińska-Jacyków – dyrektor Domu Kultury „Włókniarzy”
Aleksander T. Kochowski – wyróżnienie w kategorii tekst
Bogusław Jaroszek – wyróżnienie w kategorii tekst
Filip Peringer – Młodzieżowy Mistrz w kategorii tekst
Katarzyna Barcik – Młodzieżowa Mistrzyni w kategorii tekst
Czesława Gewinner – I miejsce w kategorii rysunku
Gabriela Kowalówka  – III miejsce w kategorii foto
2012-05-30

Pudzian Mariusz Pudzianowski Partia Dobrego Humoru Poprzedni post Pudzian w Partii Dobrego Humoru
baobab w pustyni i w puszczy nazwa krzyżówka afrykański baobaby ciekawostki Następny post Baobab W pustyni i w puszczy nazwa