Pepsi & Shirlie, koleżanki George’a Michaela

pepsi and shirli Shirley Heartache Helen DeMacque Wham! George Michael

Czy zastanawiałeś się, kim jest zgrabna blondynka śpiewająca, tańcząca albo po prostu występująca w sporej liczbie teledysków zespołu Wham!? Na przykład w: Wake Me Up Before You Go-Go, Last Christmas, Club Tropicana, Young guns (Go for it), Freedom, Everything She Wants. To Brytyjka Shirley Holliman (znana jak Shirlie), piosenkarka o rok młodsza od George’a Michaela (1963-2016) i Andrew Ridgeley’a (ur. 1963) czyli członków duetu Wham!

Sukcesy

Wraz z czarnoskórą Helen DeMacque (rocznik 1958, pseudonim „Pepsi”) tworzyła damski duet Pepsi & Shirlie. Zresztą obie występowały i śpiewały w teledyskach Wham, ale to twarz Shirley bardziej zapamiętaliśmy.

Duet nagrał dwa albumy, a pierwszym był All Right Now (1987). Początki były obiecujące. Debiutancki singiel Heartache (1987) dotarł na 2. miejsce na UK Singles Chart i na czołowe miejsca amerykańskich list przebojów.

Niestety druga płyta Change nie spodobała się publiczności, nawet w Wielkiej Brytanii. Bez większego echa przeszła nawet piosenka Someday, którą wyprodukował George Michael i słychać w niej dźwięki charakterystyczne dla jego wielu utworów. Grupa zawiesiła działalność.

Obecnie na YouTube możemy posłuchać piosenek oraz zobaczyć teledyski piosenek z obu płyt duetu Pepsi & Shirlie, m.in. Goodbye Stranger, Heartache, Can’t Give Me Love, Surrender, Someday (Pebble Mill), Everything, Crimen of Pasion.

Co było potem?

U szczytu popularności duetu Pepsi & Shirli, w 1988 r. Shirley Holliman wzięła ślub z Martinem Kempem, członkiem znanej wówczas grupy Spandau Ballet. Mieszkają w Anglii. Jej koleżanka Helen DeMacque przez jakiś czas mieszkała w nowozelandzkim Wellington. Obecnie z mężem mieszka w Norwich, w Anglii.

Choć duet Pepsi & Shirli od dawna nie nagrywa nowych piosenek, obie panie występują co jakiś czas na scenie i udzielają wywiadów. w 2011 r. miała miejsce próba przypomnienia się publiczności, podczas trasy „Here & Now 10th Anniversary”. W sieci można obejrzeć amatorskie nagranie z występu obu pań na festiwalu w brytyjskim Blackpool w 2017 roku, na którym śpiewają swój przebój Heartache. W roku 2000 obie panie śpiewały w chórku „Bag It Up”, piosenki Geri Halliwell (wcześniej jednej ze Spice Girls). Ta piosenka z jej debiutanckiej płyty była hitem.

Na ilustracji: skriny z kadrów czterech teledysków piosenek Wham!:
– Wake me up before you go-go
– Young Guns
– Club Tropicana
– Last Christmas

Tekst: (c) Sadurski.com