Piotr Bałtroczyk – ciekawostki

Piotr Bałtroczyk

Prostackie numery

Piotr Bałtroczyk szczerze o niektórych skeczach kabaretowych. I pytanie, na które nie chciał odpowiedzieć

Z okazji imprezy o nazwie Elbląskie Noce – Festiwal Piosenki Wartościowej (odbędzie się w  dniach 27-29 sierpnia 2010 r.) serwis info.elblag.pl przeprowadził krótką rozmowę z Piotrem Bałtroczykiem (ur. 1961) – konferansjerem imprez, nie tylko kabaretowych. Zapytany o język polskich kabaretów, powiedział:

– Myślę, że w ostatnim czasie bardzo się zwulgaryzował. Nie podoba mi się to. Uległ znacznemu uproszeniu. Podobnie jak wiele kabaretowych numerów, które stały się nawet nie proste, a prostackie.

Bałtroczyk zapytany o to, które kabarety uważa za dobre, odmówił odpowiedzi, mówiąc:

– Dlaczego mam to robić? Dlaczego mam różnicować środowisko, w którym funkcjonuję? (…) Nie odpowiem na to pytanie.
2010-08-12

Piotr Bałtroczyk apeluje do mieszkańców Olsztyna

Przed drugą turą wyborów prezydenckich w Olsztynie, satyryk Piotr Bałtroczyk w lokalnej rozgłośni ostrzega przed głosowaniem na jednego z kandydatów

– Chciałbym prosić państwa, żebyście w nadchodzących wyborach prezydenckich nie głosowali na Czesława Małkowskiego, bo to człowiek zhańbiony, niesławny prezydent odwołany w demokratycznym referendum. To człowiek wciąż obciążony poważnymi zarzutami, obłudny fałszerz naszej pamięci. (…) Błagam państwa, nie oddawajcie mu swojego głosu. Nie pozwólcie, aby nasze miasto znowu stało się pośmiewiskiem  – to słowa Piotra Bałtroczyka ze spotu reklamowego, emitowanego obecnie w Radiu Olsztyn.

Bałtroczyk wykupił dwanaście emisji spotu. Podobno zapłacił z własnej kieszeni, co kosztowało go kilka tysięcy złotych, jednak o kwocie nie chce rozmawiać. Pięć do siedmiu tysięcy – na tyle wyceniana jest tego typu kampania we wspomnianej rozgłośni radiowej.

Przypomnijmy, że Czesław Małkowski został odwołany z funkcji prezydenta Olsztyna, w wyniku przeprowadzonego referendum. Było ono  wynikiem głośnej, nie tylko w Olsztynie, seksafery.

21 listopada, w pierwszej turze wyborów prezydenckich w Olsztynie Małkowski wygrał; głosowało na niego 38,66 proc. wyborców. Kontrkandydat, który zajął drugie miejsce, to urzędujący obecnie prezydent Piotr Grzymowicz (otrzymał 36,32 proc. głosów).

Czy apel satyryka wpłynie na wynik wyborów w Olsztynie – dowiemy się za kilka dni.
2010-12-01

Piotr Bałtroczyk po zawale

Zaledwie w tydzień po przebytym zawale, konferansjer kabaretowy Piotr Bałtroczyk (l. 48) wrócił do pracy na scenie

Jak doniosły media, 12 maja 2009 r. podczas rąbania drewna w ogrodzie, Piotr Bałtroczyk poczuł dotkliwy ból w klatce piersiowej. Mimo bólu, wsiadł w samochód i pojechał do szpitala. Tam lekarze zdiagnozowali u niego stan przedzawałowy. Przewieziono go na oddział kardiologii do Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie, gdzie stwierdzono, że artysta przebył jednak zawał; wykonano niezbędne badania.

Nazajutrz po zawale Bałtroczyk czuł się fatalnie, ale szybko zaczął wracać do zdrowia, także dzięki miłej atmosferze roztoczonej nad nim przez personel medyczny. – Chcielibyśmy podziękować za wszystkie ciepłe słowa, za SMS-y i telefony z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia – powiedział jego menedżer.

W tydzień po przebytym zawale, Bałtroczyk czuł się dobrze i wrócił do pracy. Wystąpił we Wrocławiu, drugiego dnia w Bielsku-Białej. Ale najbliżsi obawiają się o jego zdrowie. Bo teraz powinien się oszczędzać i przystopować z pracą przynajmniej na kilka tygodni, może też pojechać do sanatorium. Niemal codzienne występy, długie podróże samochodem, niedosypianie – tak było do tej pory. Czy Bałtroczyk zdaje sobie sprawę, że zdrowie jest ważniejsze od pracy?
2009-05-22

Piotr Bałtroczyk w Bajce

Byliśmy w warszawskim teatrze Bajka, gdzie nagrywano materiał na DVD z Piotrem Bałtroczykiem w roli głównej

19 kwietnia 2010 r. w warszawskim teatrze Bajka miało miejsce nagranie pierwszego DVD Piotra Bałtroczyka, nazywanego przez niektórych naczelnym konferansjerem Rzeczpospolitej. Zarejestrowane zostały „Tezy Bałtroczyka”, wiele anegdot, opowieści i żartów. Ich tematem był alkohol, policja, sprawy damsko-męskie, szybkie samochody, czyli wszystko to, z czego znany jest Bałtroczyk. Nagranie odbyło się z udziałem publiczności. Teraz pora na obróbkę na materiału, po której DVD trafi do sprzedaży.
2010-04-28

Na zdjęciach: Piotr Bałtroczyk – Wikipedia oraz z jednej z reklam z jego udziałem