pluskwa pluskwy hotel prawo

Hotelowa pluskwa w sądzie

Czas czytania:1 minut/y, 21 sekund/y

Pluskwa w hotelu!

Kanadyjski hotel chce 95 tys. dolarów za niepochlebny wpis klienta w Internecie

Klient jednego z hoteli w Kanadzie w środku nocy z przerażeniem odkrył, że po jego pokoju chodzą pluskwy. Na dowód nagrał je kamerą, a jedną złapał i pokazał w recepcji. Niestety pozostałe pokoje hotelowe były zajęte, więc recepcjonista zaproponował przeniesienie do sąsiedniego hotelu. Klient nie chciał jednak budzić śpiącego syna i pozostał w pokoju. Gdy nad ranem niedogodności wyceniono na 40 dolarów (o tyle mniej klient miał zapłacić za nocleg), klient uznał że to za mało i poprzysiągł zemstę.

Po powrocie do domu, na portalu TripAdvisor opisał niemiłe zdarzenie, wystawiając hotelowi negatywną opinię. To z kolei obraziło właściciela hotelu. Podał klienta do sądu i obecnie domaga się od niego 95 tys. dolarów odszkodowania.

Czy wygra w sądzie? Prawdopodobnie nie. Niedawno sąd w Cincinnati odrzucił pozew właściciela amerykańskiego hotelu, który domagał się 10 milionów dolarów odszkodowania za to, że jego hotel zwyciężył w zestawieniu najbrudniejszych hoteli USA.

Na zdjęciu: pluskwa w całej okazałości, foto: Wikipedia
Pluskwa – informacja na: (c) Sadurski.com od września 2013

Zobacz też:
> Największe sieci hotelowe świata
> Lobby hotelowe – ciekawostki
> Ciekawostki o hotelach

Pluskwa

Pluskwa domowa (Cimex lectularius) – gatunek owada należący do podrzędu pluskwiaków różnoskrzydłych, rodziny pluskwowatych. Żywi się krwią zwierząt ciepłokrwistych, głównie człowieka. Była prawie wytępiona w krajach rozwiniętych (z użyciem DDT), ale współcześnie obserwowany jest jej powrót. Potrafi być uciążliwa w warunkach domowych, często poprzez aktywność nocą w łóżkach. Historia pluskwy domowej sięga czasów sprzed n.e., kiedy to pluskwy domowe żywiły się krwią nietoperzy – do czasu, kiedy jaskinie stały się schronieniem dla ludzi – wtedy zmieniły swoje upodobania krwi.

menopauza kraków klub piłka nożna kobiety Poprzedni post Kłopoty z Menopauzą
trasy rowerowe rower wycieczki rajd turystyka rowerowa humor Następny post Rowerem na Kanary? Trasy rowerowe na wakacje