Rysowanie na żywo – nie tylko sketchnotes

rysowanie na żywo sadurski humor

Sadurski dla Deloitte

Rysunki na żywo w auli Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, podczas spotkania z Chipem Espinozą

12 kwietnia 2016 r. w auli Szkoły Głównej Handlowej odbyło się spotkanie z dr Chipem Espinozą z Kalifornii, głównym autorem książki „Millennials @ Work”, ekspertem w kwestii różnorodności pokoleniowej w miejscu pracy. Przybył on do Polski na zaproszenie Deloitte, międzynarodowej firmy doradczej.

Podczas trwającego ponad godzinę spotkania, na oczach uczestników Szczepan Sadurski stworzył kilka rysunków humorystycznych, nawiązujących do książki oraz dyskusji panelowej, w której oprócz Chipa Espinozy uczestniczyli: Adam Mariuk (Deloitte), Magdalena Kotlarczyk (Google Polska), Piotr Herestowski (AIESEC Polska) i Anna M.Kozińska (SGH). Gości przywitał rektor Szkoły Głównej Handlowej, prof. Tomasz Szapiro.
2016-04-13

Sadurski dla Forum MEC

W Warszawie odbyła się doroczna konferencja „Do not disturb! Advertising On Demand”, którą wzbogaciły rysunki Szczepana Sadurskiego

27 października 2015 r. w Multikinie w Złotych Tarasach, w centrum Warszawy, odbyło się ósme Forum MEC czyli doroczna konferencja poświęcona nowym trendom w komunikacji i reklamie. Jego hasło tym razem brzmiało: „Do not disturb! Advertising On Demand”. Wśród gości, którzy wystąpili przed uczestnikami, byli przybyli nie tylko z Polski przedstawiciele takich firm, jak m.in. NASA, Google, Facebook, Xaxis i MEC.

Dwa zestawy humorystycznych rysunków trafnie komentujących wybrane wypowiedzi prelegentów, wymyślał i tworzył na żywo Szczepan Sadurski. Powstawały one na planszach formatu 1×2 metry, ustawionych tuż przy scenie. Dzięki kamerze rysunki były co jakiś czas pokazywane na ogromnym ekranie kina, w trakcie ich powstawania.

Rysunki humorystyczne Sadurskiego wykonane przed konferencją, stanowiły jej wizualną oprawę. Pokazywano je na ekranie w trakcie konferencji (w tym jako animacje), na monitorach informacyjnych, w foyer gdzie witano gości i serwowano w przerwach poczęstunek oraz zdobiły przygotowaną wcześniej stronę internetową konferencji.

Szczepan Sadurski wykonał też karykatury części prelegentów, których oryginały trafią do nich na pamiątkę.
2015-10-28

Artyści na rzecz chorych dzieci

W Warszawie odbyła się  charytatywna akcja Finansiści i artyści na rzecz dzieci cierpiących na choroby nowotworowe. Jednym artystów, którzy pomogli w tej akcji był Szczepan Sadurski

18 listopada 2006 w Centrum Handlowym Reduta (Warszawa, Aleje Jerozolimskie) miała miejsce kilkugodzinna akcja, zorganizowana przez finansistów stowarzyszonych w organizacji ACCA. Celem imprezy, w której uczestniczyli Warszawiacy i ich dzieci, było zebranie pieniędzy na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi.

Na ustawionej scenie wystąpili popularni artyści, m.in. Katarzyna Skrzynecka, Danuta Błażejczyk, Jacek Cygan, Teresa Lipowska, Kevin Aiston (prowadzenie), Mario Szaban i Szczepan Sadurski. Artyści czytali dzieciom wiersze, śpiewali, żartowali ze sceny i informowali o szlachetnym celu trwającej akcji. Rysownik Szczepan Sadurski tworzył wesołe rysunki na scenie (np. nawiązujące do trwających w tym momencie występów muzycznych), poprowadził też dwa rysunkowe quizy z udziałem dzieci oraz finansistów z ACCA.

Patronami medialnymi imprezy były: Radio Kolor, TVP3, Gazeta Wyborcza i Radio PIN.
2006-11-19

Sadurski na sali sądowej

Łódź. Tym razem Szczepan Sadurski pokazał swój talent, rysując podczas procesu sądowego

Takie obrazki znaliśmy dotychczas tylko z relacji znanych procesów sądowych w USA. Ponieważ na sali sądowej nie można tam robić zdjęć, wysyłani są artyści, którzy siedząc w ławach przeznaczonych dla publiczności, rysują lub malują to, co dzieje się na sali sądowej. Redakcje gazet nie mogąc skorzystać ze zdjęć, jako ilustracje z procesu publikują potem rysunki powstałe na sali sądowej.

Prawdopodobnie dotychczas ten patent nie był jeszcze stosowany na polskich salach sądowych, ale ten pierwszy raz kiedyś musiał nastąpić. Szczepan Sadurski został zaproszony do sądu w Łodzi, aby rysował karykatury i humorystyczne scenki z tzw. „Kokoprocesu”. To proces o ochronę dóbr osobistych, jaki wytoczyła była dyrektor dużej placówki medycznej z Pabianic lokalnemu tygodnikowi Nowe Życie Pabianic. Poszło głównie o materiały satyryczne, których była bohaterką, m.in. fotomontaż w którym przedstawiono ją jako śpiewaczkę zespołu Jarzębiny (które w tym czasie śpiewały hit „Koko koko, Euro spoko”; stąd żartobliwa nazwa procesu).

Szczepan Sadurski, słynący z bardzo szybkiego rysowania, miał aż godzinę, aby siedząc w pierwszym rzędzie ław dla publiczności, uwiecznić kilka oryginalnych scenek z procesu. Uwiecznił w żartobliwy, karykaturalny sposób i satyrycznie skomentował jego głównych bohaterów. Ponieważ proces jest lokalną sensacją, którą śledzi wielu mieszkańców Pabianic, najprawdopodobniej rysunki Sadurskiego zostaną wkrótce upublicznione przez redakcję. Druga część procesu w styczniu.
2013-10-22