SsangYong Korando

Nowy SsangYong Korando

Czas czytania:3 minut/y, 22 sekund/y

Po wprowadzeniu na polski rynek we wrześniu tego roku nowego Tivoli, SsangYong przygotował na listopad 2019 kolejną nowość, tym razem jest to zupełnie nowy Korando, rodzinny SUV segmentu C.

Nowy Kornado jest całkowicie nową, od początku zaprojektowaną, nowoczesną konstrukcją. Samochód projektowany z myślą o komforcie, ale przede wszystkim o bezpieczeństwie. Przy produkcji nowego Korando zastosowano 74% stali o wysokiej wytrzymałości. O skuteczności i bezpieczeństwie konstrukcji oraz zastosowanych w nowym Korando technologiach świadczy otrzymane 5 gwiazdek w teście zderzeniowym NCAP 2019.

Nowy Korando jest większy od swojego poprzednika. Samochód jest dłuższy o 40 mm, szerszy również o 40 mm oraz ma o 25 mm większy rozstaw osi. Samochód ten został zaprojektowany w taki sposób, aby kierowca i pasażerowie podróżujący nim mieli więcej przestrzeni wewnątrz. Nowoczesny wygląd podkreślają aluminiowe felgi dostępne już w standardzie.

– Nowy Korando – podkreślił Krystian Drożdżyński, prezes Zarządu Spółki CHARISMA Autoryzowanego Dealera SsangYong-Poznań – otrzymał dwa nowe dynamiczne silniki. Nowoczesny silnik benzynowy GDI-T o pojemności 1.5L z turbodoładowaniem o mocy 163 KM oraz turbodoładowany silnik diesla 1.6 e-XDI, który dysponuje mocą 136 KM, a maksymalny moment obrotowy osiąga wartość do 324 Nm w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów.

W aucie tym dostępne opcjonalnie są 6-cio biegowa automatyczna skrzynia biegów i napęd 4WD w każdej wersji wyposażenia oraz silnikowej. Wybór automatycznej skrzyni biegów łączy się z opcjami tempomatu adaptacyjnego oraz elektrycznym hamulcem postojowym z funkcją AutoHold co dodatkowo zwiększa komfort oraz bezpieczeństwo jazdy.

Warto podkreślić, że już w wersji standardowej nowy Korando wyposażony jest w aluminiowe 17” felgi aluminiowe. W bogatszych wersjach dostępne są aluminiowe felgi o rozmiarze 18” i 19” oraz reflektory LED.

Wewnątrz uwagę zwracają wysokiej jakości materiały wykończeniowe oraz nowoczesna i praktyczna stylistyka. Kierowca opcjonalnie ma do swojej dyspozycji nowy zestaw wskaźników nazwany przez producenta Blaze Cockpit, jest to 10,25” w pełni cyfrowy zestaw wskaźników LCD HD, który można dostosować do swoich potrzeb, włączając w to wyświetlanie nawigacji oraz wszystkich niezbędnych informacji potrzebnych kierowcy podczas podróży. Centralna konsola może być wyposażona w 8” wyświetlacz Smart Audio, który obsługuje między innymi łączność z urządzeniami mobilnymi poprzez aplikacje Android Auto oraz Apple CarPlay lub 9” wyświetlacz dodatkowo obsługujący nawigację TomTom.

Pasażerowie przedniego jak i drugiego rzędu siedzeń mają do dyspozycji największą w segmencie ilość miejsca na kolana. Fotele zaprojektowane z dbałością o najmniejsze szczegóły są wygodne i komfortowe z dobrym trzymaniem bocznym.

Nastrój we wnętrzu samochodu można dostosować za pomocą dodatkowego oświetlenia Mood Light, dzięki któremu można dobrać kolor oświetlenia do swojego stylu i preferencji. Nowa deska rozdzielcza jest bardzo czytelna i ergonomiczna, zaprojektowana w taki sposób, aby kierowca mógł skupić się na bezpiecznym prowadzeniu pojazdu mając jednocześnie dostęp do wszystkich niezbędnych informacji i przełączników.

– Już tradycyjnie – mówi Krystian Drożdżyński, prezes Zarządu Spółki CHARISMA Autoryzowanego Dealera SsangYong-Poznań – podobnie jak w całej gamie samochodów SsangYong, nowy Korando jest bardzo dobrze wyposażony. Nawet w podstawowej wersji posiada automatyczną dwustrefową klimatyzację, aluminiowe felgi oraz zestaw systemów wspomagających bezpieczne i wygodne podróżowanie. To wyróżnia Korando na tle konkurentów w swoim segmencie.

Podnoszący bezpieczeństwo jazdy zestaw systemów trakcyjnych o nazwie Deep Control zawiera m.in.: zaawansowany system autonomicznego hamowania awaryjnego (AEBS), asystenta jazdy w pasie ruchu (LKAS), asystenta zmiany pasa ruchu (LCA), automatyczne przełączanie świateł mijania/drogowe (HBA), system ostrzegania o pojazdach w martwym polu lusterek bocznych (BSD), system rozpoznawania znaków drogowych (TSR), asystent zmęczenia kierowcy (DAA), aktywny system ochrony przed dachowaniem (ARP), oraz system kontroli zjazdu ze wzniesienia (HDC), asystent ruszania na wzniesieniu (HSA), alert o niebezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu (SDA), alert sprawnego ruszania (FVSA), tempomat. Już w standardowej wersji auto ma 7 poduszek powietrznych, w tym kolanową poduszkę powietrzną kierowcy.

Nowe Korando, podobnie jak wszystkie pozostałe modele SsangYong’a produkowane są w fabrykach w Korei Południowej.

Ceny Nowego Korando rozpoczynają się od 79.990 zł w wersji benzynowej oraz od 92.490 zł w wersji z silnikiem diesla. Pierwsze Korando pojawią się w salonach autoryzowanych dealerów i na polskich drogach już w połowie listopada. Wcześniej, czyli 25-27 października podczas targów Warsaw Motor Show nastąpi prezentacja nowego Korando szerokiej publiczności.

Tekst i foto: Twój Tydzień Wielkopolski

rynek kościół kamienice zaparkowane samochody Starogard Gdański województwo pomorskie ciekawostki atrakcje Poprzedni post Starogard Gdański – ciekawostki i atrakcje
ciekawostki świąteczne-zwyczaje Wigilia Boże Narodzenie święty Mikołaj Następny post Boże Narodzenie. Ciekawostki świąteczne