Stand-up w Polsce

satyra satyrycy konkursy satyryczne

Stand-up Festiwal

21-23 kwietnia 2010 r. w Warszawie odbędzie się Stand Up Festiwal, a 21 kwietnia w Poznaniu druga edycja przeglądu kabaretowego Skecz-Up

W dniach 21-23 kwietnia, w Warszawskiej Piwnicy pod Harendą odbędzie się Stand Up Festiwal. Grono zwolenników Stand-Up’u w Polsce stale rośnie. Zresztą każdego dnia festiwalu będzie Open Mike czyli mikrofon dla amatorów (wystarczy zgłosić wcześniej chęć występu). Poniżej program imprezy.

21 kwietnia 2010, godz. 19:00
– Główna scena stand up festival: Artur Andrus
– Scena debiutu stand up festival: Katarzyna Piasecka, Tomasz Grdeń, Krzysztof Szubzda
– Open Mike

22 kwietnia 2010, godz. 19:00
– Główna scena stand up festival: Tomasz Jachimek
– Scena debiutu stand up festival: Abelard Giza, Ewa Błachnio, Kacper Ruciński
– Open Mike

23 kwietnia 2010, godz. 19:00
– Główna scena stand up festival: Piotr Bałtroczyk
– Młoda scena stand up festival: Magdalena Mleczak, półfinaliści Przeglądu Kabaretowego Paka – scena stand up comedy
– Open Mike
2010-04-08

Stand-up w Polsce

4, 21 i 28 czerwca w Warszawie komicy-amatorzy zaprezentują swoje umiejętności sceniczne

14 czerwca, w Centralnym Basenie Artystycznym zostanie zorganizowany pierwszy z wieczorów Stand Up / Open Pool (tzw. „otwarty mikrofon”), podczas którego zaproszeni komicy-amatorzy będą mogli wejść na scenę i zaprezentować swój występ stand-upowy (tzw. komediowy monolog sceniczny) przed zgromadzoną publicznością. Kolejne występy będą się odbywały się w każdy poniedziałek miesiąca od godz. 19:00, do końca czerwca.

Celem przesłuchań jest wyłonienie nowych wykonawców, którzy wezmą udział w realizacji cyklicznego programu telewizyjnego w polskim Comedy Central.

Stand-up to forma rozrywki, w której liczy się głównie charyzma oraz zacięcie komediowe wykonawcy w kontakcie z publicznością. Narodził się w Stanach Zjednoczonych i tam też zyskał największą popularność. Karierę komediową od konwencji stand-upowej zaczynali m.in. Woody Allen, Robin Williams, Whoopie Goldberg, Eddie Murphy i wielu innych. W Europie stand-up największą popularnością cieszy się na Węgrzech i w Hiszpanii.
2010-06-10

Stand up w Comedy Central

13 i 14 września 20101 r. w Centralnym Basenie Artystycznym w Warszawie odbędą się nagrania programu telewizyjnego Comedy Central Prezentuje. Informacje o bezpłatnych wejściówkach

13 września (poniedziałek) wystąpią: Sebastian Rejent, Czarek Jurkiewicz, Karol Kopiec, Maciej Ziętara, Krzysztof Unrug i Wojciech Glanc.
Nagranie I – godz. 17.30
Nagranie II  – godz. 20.15

14 września (wtorek) wystąpią: Przemek Pilarski, Mikołaj Książek, Sylwia Wróblewska, Antek Syrek – Dąbrowski, Maciek Adamczyk, Wojtek Fiedorczuk i Waldemar Nowak.
Nagranie I – godz. 17.30
Nagranie II  – godz. 20.15

Aby otrzymać jednoosobowe bezpłatne zaproszenie, należy przyjść do Centralnego Basenu Artystycznego przy ul. Konopnickiej 6 w Warszawie w dniach od 1 – 9 września w godzinach 17.00-19.00. Zaproszenie umożliwia uczestnictwo (osoby pełnoletniej) w nagraniu jednej z czterech wyżej wymienionych programów. Uczestnicząc w nagraniu, uczestnik wyraża zgodę na zarejestrowanie i rozpowszechnianie wizerunku, w tym w szczególności za pośrednictwem telewizji oraz internetu.

Po nagraniach odbędzie się montaż cyklu programów, które będą emitowane przez kanał Comedy Central.
2010-08-26

Stand-up czyli Comedy Central Prezentuje

Od 26 września 2010 w kanale Comedy Central będziemy oglądać najlepszych komików, którzy przeszli eliminacje „Otwarte Mikrofony”. Nazwa cyklu programów: Comedy Central Prezentuje

13 i 14 września w Centralnym Basenie Artystycznym w Warszawie z udziałem publiczności zarejestrowano występy kilkunastu komików, finalistów „Otwartych mikrofonów”. Pierwszy program zobaczymy już 26 września w kanale Comedy Central.

Planowana jest emisja sześciu premierowych, 30-minutowych odcinków, w których wystąpi 13. uczestników. W każdym z programów zobaczymy dwóch stand-upowców. Oto lista nazwisk:
Cezary Jurkiewicz
Sebastian Rejent
Karol Kopiec
Krzysztof Unrug
Maciej Ziętara
Wojciech Glanc
Przemysław Pilarski
Mikołaj Książek
Sylwia Wróblewska
Wojtek Fiedorczuk
Antoni Syrek-Dąbrowski
Maciek Adamczyk
Waldek Nowak

Premiera kolejnych odcinków w każdą niedzielę o godz. 22:00, począwszy od 26 września. Powtórki późnym wieczorem: w czwartki o godz. 00:50 i w piątki o godz. 01:45.

Comedy Central deklaruje, że na obecnym projekcie się nie skończy, zatem miłośnicy stand-up comedy w przyszłości będą tu oglądać kolejne nowości. Równocześnie dementujemy podaną wcześniej informację, że program będzie miał formę konkursu. Program „Comedy Central Prezentuje” nie wyłoni zwycięzców.
2010-09-20