Dwie kropki, które wstrząsnęły Facebookiem

Facebook powiększenie piersi sutki kobiety ciekawostki biust powiększanie piersi

Facebook i cycki, Muzułmanie kontra klocki LEGO, więzienie za pluszowe misie, islandzki satyryk bulwersuje Polaków. Ciekawostki

Dwie kropki, które wstrząsnęły Facebookiem

Fanpage czasopisma The New Yorker zawieszony z powodu dwóch kropek czyli sutków biblijnej Ewy

Jak poinformował The New Yorker (amerykańskie czasopismo ukazujące się od 1925 roku), jego fanpage na Facebooku mający pół miliona fanów, został zawieszony z powodu złamania regulaminu. Chodzi o prezentowanie niedozwolonych treści o charakterze erotycznym.

Jakież to niedozwolone treści ukazały się na „fanpejdżu” New Yorkera? Chodzi o rysunek humorystyczny autorstwa Micka Stevensa, przedstawiający scenę biblijną z Adamem i Ewą. Na rysunku pierwsza kobieta na świecie – Ewa, siedzi pod drzewem obok Adama, w stroju określanym jako „jak ją Bóg stworzył”. Widać zarys piersi i dwie kropki czyli jej sutki. Niby normalne, bo przecież kobieta czymś różni się od mężczyzny. Taki widok wystarczył, aby administratorzy Facebooka uznali, że rysunek łamie regulamin i zamknęli fanpage The New Yorkera.

Sprawa błyskawicznie zyskała miano „nipplegate” czyli „afery sutkowej” i rozlała się po Internecie, wywołując kpiny wielu tysięcy osób na świecie. Rysownik stworzył nową wersję rysunku – tym razem Adam i Ewa siedzą pod drzewem, ubrani w dresy. To wystarczyło. Fanpage The New Yorkera obecnie znów jest dostępny na Facebooku.
2012-09-14. Facebook

Islandzki satyryk zbulwersował Polaków     

Polacy protestują przeciwko reklamie nowego telewizyjnego programu satyrycznego

Islandzki program satyryczny „Johnny Naz”, który po przerwie wraca na ekrany telewizji, potrzebował mocnego wejścia i dużej reklamy. I właśnie go ma. Producenci postanowili, że tytułowy bohater programu, grany przez Erpura Eyvindarsona, będzie ubrany w koszulkę polskiego piłkarza z orłem na piersiach i będzie pokazywał „fucka” środkowym palcem prawej ręki. Taki właśnie obrazek pojawiły się kilka dni temu w spotach telewizyjnych i na plakatach w stolicy Islandii, Reykjaviku.

Plakaty zbulwersowały Polaków mieszkających w Islandii. A trzeba powiedzieć, że to obecnie w Islandii największa grupa narodowościowa, poza Islandczykami. Polaków jest tu ponad 9 tysięcy i jest to aż 36 procent mieszkających tu imigrantów. Oburzenie wyraził także wicekonsul polskiej ambasady w Reykjaviku Michał Gierwatowski, który złożył oficjalną skargę do kierownictwa stacji telewizyjnej Skjareinn.

Dyrektor programowy telewizji Hilmar Björnsson odpowiedział, że ubranie komika do reklam w koszulkę polskiej reprezentacji to absolutny przypadek, gdyż zrobiono mu zdjęcia w wielu innych koszulkach, ale akurat te „polskie” okazały się „najlepsze”. Dodał też, że telewizja nie miała zamiaru dyskryminować polskiej społeczności w Islandii. Nie wykluczone, że telewizja Skjareinn opublikuje oficjalne stanowisko w tej sprawie. Tak czy owak, jutro premiera programu satyrycznego, a zamierzony szum wokół jego reklam, przysporzył mu popularności.
2012-09-26

Więzienie za pluszowe misie

7 lat więzienia za zdjęcia pluszowych misiów na stronie internetowej. Jak to możliwe?

Po tym, jak w Białorusi skazano bezrękiego mężczyznę za to, że klaskał, wszystko tam jest możliwe. Na przykład 7 lat więzienia za umieszczenie na stronie internetowej zdjęć pluszowych misiów.

20-letni student z Białorusi został aresztowany, obecnie czeka na rozprawę sądową i grozi mu 7 lat więzienia. Dlatego, bo umieścił na swojej stronie internetowej zdjęcia pluszowych misiów.

Nie są to jednak zwykłe misie, lecz misie polityczne, wrogie białoruskiej władzy. Bo zostały zrzucone 13 lipca 2012 r. przez niezidentyfikowany samolot, nieopodal białoruskiego Mińska i Iwieńska, kilkadziesiąt kilometrów od Mińska, stolicy Białorusi. Misie miały przyczepione karteczki z hasłem: „Żądamy obrony praw człowieka na Białorusi”.
2012-07-18. Facebook

Muzułmanie kontra klocki LEGO

Zestaw klocków z serii Star Wars podobno przypomina muzułmański meczet

Pałac Jabby – jeden z zestawów klocków LEGO z serii Star Wars (Gwiezdne Wojny) nie spodobał się tureckiej społeczności w Austrii. Turcy twierdzą, że budowla z klocków na opakowaniu przypomina meczet Hagia Sophia w Stambule (Turcja) oraz meczet Jami al-Kabir w Bejrucie. Duński producent klocków właśnie otrzymał oficjalne pismo w tej sprawie. Zażądano wstrzymania produkcji klocków, przeprosin i zagrożono podjęciem działań prawnych. Zarzucono szerzenie nienawiści rasowej i religijnej.

Producent klocków tłumaczy, że budowla na opakowaniu była wzorowana na budowli, którą wszyscy oglądali w filmie „Star Wars”. Czy Muzułmanie podadzą też do sądu producenta „Star Wars” i George’a Lucasa?
2013-01-25

Facebook i inne informacje na: (c) Sadurski.com 2012-2013