sztuczna trawa ciekawostki-porady

Przeczytaj zanim zdecydujesz się na sztuczną trawę

Czas czytania:1 minut/y, 54 sekund/y

Sztuczna trawa była kiedyś zarezerwowana dla mini-golfa, boisk sportowych i surrealistycznych domów dla emerytów. Teraz jest rozważana przez właścicieli domów jednorodzinnych. Ludzie szukają krajobrazów, które są mało wymagające i nie wymagają dużej ilości wody.

Niskie koszty utrzymania, a nie żadne

To prawda, że nigdy więcej nie będziesz musiał kosić. Jednak będzie musiał oczyścić z liści i gruzu, jeśli masz drzewa w pobliżu. A nawet jeśli nie, sztuczna trawa chce być grabiona od czasu do czasu, aby wyglądać jak najlepiej.

Masz okna wychodzące na południe, które latem są w pełni nasłonecznione. Słońce może odbijać się od okien i topić część darni! Sytuacja ta jest na tyle powszechna, że nie jest objęta gwarancją producenta trawy. Więcej o podobnej tematyce przeczytasz na mamtoo pl

Szwy są najtrudniejszą częścią

Jeśli do założenia trawnika potrzebna jest więcej niż jedna rolka darni, będzie miejsce, w którym rolki się spotkają. Dopasowanie i dobre zszycie jest najtrudniejszą częścią instalacji trawy syntetycznej. Oznacza to, że prawdopodobnie nie powinieneś majsterkować przy tym sam.

Odprowadzanie wody

Nie chcesz, aby woda zalegała pod trawnikiem przez wiele dni. W końcu spowoduje ona problemy z podłożem, na którym jest zainstalowana. Dlatego też, w zależności od stopnia nachylenia podwórka i stopnia osuszenia gleby, konieczne może być zainstalowanie pod nim drenażu. Prosty francuski drenaż z falistą rurą prowadzącą do suchej studni powinien załatwić sprawę.

Kolor nie będzie trwał wiecznie

Głębokiej zieleni trudno się oprzeć, ale w końcu kolor ten zacznie blaknąć.

Sztuczna trawa przyjazna dla psów i dzieci

Niektórzy właściciele psów wolą sztuczną trawę, ponieważ dzięki niej psy nie kopią dziur na podwórku, a ich mocz nie niszczy trawy. Rodzice mogą również preferować sztuczną trawę, ponieważ nie powoduje ona bałaganu (brak błotnistych śladów stóp) i jest wolna od alergii dla dzieci (lub dorosłych), które cierpią na alergię na trawę.

Promieniowanie cieplne

Problemem jest promieniowanie cieplne. Temperatura powietrza wokół niezacienionej sztucznej trawy jest znacznie podwyższona. Dzieci bawiące się na niezacienionej murawie będą narażone na znacznie wyższe temperatury, nawet w stosunkowo łagodny letni dzień, co naraża je na większe ryzyko odwodnienia, wysypki cieplnej i wyczerpania cieplnego

Wpływ ekologiczny

Sztuczna trawa prawdopodobnie zakłóci złożony ekosystem Twojej gleby. Umieszczając warstwę plastiku nad glebą, ograniczasz zdolność organizmów do otrzymywania tlenu, a gdy darń zacznie się rozpadać, materiały z plastiku będą również wymywane do gleby, co jeszcze bardziej zakłóci różnorodność gleby.

ratusz Kłodzko ciekawostki atrakcje zabytki Poprzedni post Z czego słynie Kłodzko – niezwykłe fakty
najzdrowsze owoce ciekawostki owoc Następny post Top 12 najzdrowszych owoców – niezwykłe fakty