Ubezpieczenie floty taksówek

taksówki ubezpieczenie taxi flota

Flota taksówek

Polisy ubezpieczeniowe dla flot samochodów firmowych zdecydowanie różnią się od ofert prezentowanych klientom indywidualnym. A jak wygląda kwestia ubezpieczenia floty taksówek?

W kategorii usług przewozu osób za pomocą taksówek, Polska jest liczącym się rynkiem. Po samej Warszawie jeździ obecnie ok. 11,5 tys. taksówek, czyli więcej niż np. w Berlinie. W innych dużych miastach jest ich oczywiście mniej – po kilka tysięcy (źródło: https://businessinsider.com.pl/lifestyle/podroze/ile-jest-taksowek-w-warszawie-krakowie-poznaniu-wroclawiu-lodzi/wdyz3bh). Część taksówkarzy prowadzi swój własny biznes, a wielu zrzeszonych jest w korporacjach. Czy firma, w której pracuje kilku lub więcej taksówkarzy, może starać się o ubezpieczenie całej floty?

Taksówki na innych zasadach

Nie wszystkie firmy ubezpieczeniowe chcą zająć się ochroną taksówek – często bywa, że takiej usług odmawiają, bądź – w przypadku ubezpieczenia OC – podają zaporowe ceny składek. Pamiętajmy, że zawsze należy zaznaczyć agentowi, że firma zajmuje się przewozem osób i do takiego właśnie celu będą wykorzystywane pojazdy. Tego rodzaju działalność obarczona jest bowiem większym ryzykiem wypadku, a same auta częściej wymagają napraw; mają też znacznie większy przebieg niż inne samochody. Składki w przypadku taksówek będą więc wyższe niż dla klientów biznesowych prowadzących innego rodzaju działalność. Ponadto, zdecydowanie warto poszukać firmy, która oferuje ubezpieczenia dla całej flory aut i jednocześnie posiada osobne oferty dla przedsiębiorstw zajmujących się przewozem osób. W Wielkiej Brytanii do takich firm należy Insurance Factory, oferująca firmom taksówkowym trzy warianty polis: dla jednego pojazdu i jednego kierowcy, dla jednego kierowcy, ale bez wskazania konkretnego pojazdu oraz dla floty taksówek. Więcej informacji pod adresem https://www.insurance…

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim należy przeanalizować pakiety polis i oferowane ceny i sprawdzić, jak cena składki ma się do zakresu ubezpieczenia. Idealna oferta to pełen pakiet OC, AC, NNW i assistance. Czy istnieje możliwość obniżenia składki w ramach premii np. za bezszkodową jazdę oraz zatrudnianie doświadczonych kierowców? Warto poszukać odpowiedzi na to pytanie. Poza tym, niektóre firmy mogą premiować także stałych klientów.

Warto zwrócić uwagę na dodatkowe warunki polis dla flot taksówek. Jakie są wymagania wobec kierowców? Firmy ubezpieczeniowe często wymagają udokumentowania bezszkodowej jazdy z ostatnich lat. Zdarzają się także zapisy dotyczące minimalnej liczby aut objętych polisą. Dla niektórych ubezpieczycieli flotą będzie już 5 pojazdów, dla innych może to być nawet 20 aut.

Dobry pakiet ubezpieczeniowy dla taksówek to konieczność – nie warto na nim oszczędzać. Oczywiście rozsądne jest poszukiwanie ofert korzystnych cenowo, ale w tym wypadku zbytnia oszczędność może nas drogo kosztować.

Zobacz też:
> Dowcipy o taksówkarzach

Link w tekście usunięty 30 kwietnia 2020. Dziękujemy za współpracę. Jeśli jesteś zainteresowany wznowieniem reklamy, prosimy o kontakt.