Turnieje e-sportowe z największymi pulami nagród

turnieje esportowe

Historia zakładów na eSporty świadczy o tym, że jest to prężnie rozwijająca się branża, która zdobywa coraz więcej fanów na całym świecie. Oprócz licznych fanów, eSport to branża warta miliardy dolarów. Dlatego też turnieje eSportowe z największymi pulami nagród są czymś, o czym marzy każdy, kto uprawia ten nietradycyjny sport.

W ciągu ostatnich dwóch dekad uczestnicy eSportu mieli okazję natrafić na niesamowite nagrody pieniężne. Kwoty te były jednym z głównych czynników, z powodu których gracze zgłaszali się do nich. Turnieje esportowe z największymi pulami nagród są jednym z głównych motorów napędowych i celów graczy, a wiecie dlaczego? Ponieważ są one na tyle duże, że gracze po ich wygraniu mogą bez problemu wycofać się ze świata eSportu. Dla przykładu, najlepsze profesjonalne drużyny CS: GO absolutnie wiedzą, dlaczego biorą udział w turniejach – nie tylko ze względu na sławę, ale także z powodu funduszy na nagrody. Po tylu wzmiankach o nagrodach, czas zagłębić się w temat i sprecyzować kwoty. W artykule nie uwzględniliśmy nagród z tego roku, ponieważ nie wszystkie zaplanowane na 2021 rok turnieje zostały już rozegrane.

Jak doszło do pojawienia się wielkich pul nagród?

Już w 1997 roku zorganizowano pierwsze turnieje eSportowe, w których do wygrania były nagrody pieniężne. Podczas jednego z nich zwycięzca wygrał samochód marki Ferrari, którego wartość wynosiła wówczas 130 000 dolarów. Po 24 latach kwoty w turniejach eSportowych osiągnęły znacznie wyższe wartości od ówczesnego Ferrari, a dokładniej sięgnęły milionów, co nas, zwykłych obserwatorów, przyprawia o zawrót głowy.

Poniżej dowiesz się wszystkiego o największych pulach nagród w turniejach eSportowych

The International 9 (34,33 mln dolarów)

Jest to największy turniej eSportowy Dota 2 na świecie, organizowany przez twórcę tej gry wideo, firmę Valve. To właśnie ten turniej pobił wszelkie rekordy, jeśli chodzi o wysokość nagród pieniężnych w turniejach eSportowych. Nawet po 9 latach (w tym roku odbędzie się 10 edycja), kwota funduszu nagród nie przestaje rosnąć. Dzieje się to ku uciesze wszystkich zawodników, którzy starają się jak mogą, aby zdobyć tytuł najlepszego.

Jeśli jesteś fanem tej gry i śledzisz jej rozgrywki, a przy tym lubisz obstawiać, odwiedź bukmacherów online, którzy mają najlepszy wybór zakładów na Dota 2. Wszystkie znajdują się w jednym miejscu – na Bookmaker-Expert.com.

Według licznych ekspertów można się spodziewać, że fundusz nagród na tym turnieju będzie nadal rósł i pobije wszelkie rekordy.

Fortnite World Cup Finals 2019 (30,4 mln dolarów)

Czy wiesz, że pierwszy finał Fortnite World Cup miał jedną z największych puli nagród w historii eSportu? Właśnie dlatego nie możemy nie wspomnieć o nim, gdy mowa o turniejach eSportowych z największymi funduszami nagród.

Według licznych opinii ekspertów, Fortnite wykonał niesamowitą pracę dzięki ogromnemu bonusowi, o którym organizatorzy innych turniejów mogli tylko pomarzyć. Turniej ten podzielony jest na dwa wydarzenia, a dokładniej na dwie części rozgrywek – rywalizację solo i w duecie. Niezależnie jednak od tego, czy wygracie tę kwotę sami, czy jeszcze podzielicie się nią z kimś, wciąż będzie to ogromna suma.

League of Legends World Championship 2018 (6,4 mln dolarów)

Mimo że od dawna pojawiają się kontrowersje dotyczące tego, czy eSport w ogóle można uznać za sport, to nie da się zaprzeczyć, że turnieje eSportowe z największymi funduszami nagród są tak naprawdę najlepszym dowodem na to, że ten rodzaj rywalizacji jest bardziej opłacalny niż najpopularniejsze (tradycyjne) sporty na świecie.

Najlepsi gracze League of Legends (LoL) nie wyobrażają sobie opuszczenia Mistrzostw Świata, a wiadomo dlaczego – właśnie ze względu na fundusz nagród. Jeszcze w 2017 roku firma Riot Games, która stworzyła tę grę wideo, umożliwiła swoim fanom zwiększenie ogólnej puli nagród w turnieju poprzez zakup przedmiotów. Od tego momentu fundusz nagród nie przestaje rosnąć, a największa kwota została odnotowana w 2018 roku: 6,4 miliona dolarów sprawiło, że Mistrzostwa Świata w LoL stały się największym wydarzeniem w historii gry, jeśli chodzi o ilość przyznanych pieniędzy.

Mistrzostwa Świata w Call of Duty (4,6 miliona dolarów)

To, podobnie jak wiele innych wydarzeń eSportowych, odbywało się w cieniu koronawirusa. Choć większość sezonu wstępnego ligi Call of Duty (CoD) odbywała się online właśnie z powodu pandemii, to kwota funduszu nagród wzrosła dwukrotnie w porównaniu z rokiem 2019. W rezultacie stała się ona jednym z największych funduszy nagród w historii eSportu.

Fortnite Fall Skirmish Series (4 miliony dolarów)

Uwielbienie dla gry wideo Fortnite osiągnęło w ostatnich latach swój szczyt. To właśnie z tego powodu pula nagród w tym wydarzeniu jest coraz większa. Dokładniej mówiąc, 100 milionów dolarów zostało przeznaczonych na fundusze turnieju Fortnite, a spora część tych pieniędzy trafiła na zawody z serii Fall Skirmish.

Honor of Kings World Champion Cup 2020 (4,6 mln $)

Pandemia koronawirusa nie powstrzymała Chin, które zorganizowały największy turniej eSportowy w historii. Podczas turnieju Honor of Kings World Champions Cup, który odbył się w Pekinie i Szanghaju, 12 niesamowitych drużyn walczyło o nagrodę, która wyniosła 4,6 miliona dolarów. Zastanawiasz się, które turnieje eSportowe mają największe pule nagród? Cóż, ten z pewnością jest jednym z nich.

PUBG Global Championship 2019 (4 miliony dolarów)

Najstarszy z eSportów, który naprawdę zbudował fundamenty całej sceny, po którym nastąpiły turnieje i liczne drużyny wygrywające turniej za turniejem. Jednym z turniejów eSportowych z największym funduszem nagród jest PUBG Global Championship, który odbył się w 2019 roku. To właśnie na tych zawodach fundusz nagród wyniósł 4 miliony dolarów i jest to jeden z największych funduszy nagród w historii eSportu.

Dota 2 Asia Championship (3 miliony dolarów)

Ten turniej eSportowy Dota 2 odbył się w 2015 roku w Szanghaju. Choć wydaje się, że nie powinien on przyciągnąć uwagi fanów eSportu, ponieważ są to lokalne zawody, to nie należy lekceważyć wysokości funduszu nagród: 3 miliony dolarów to nie byle co.

Podsumowanie

Sami widzicie, że turnieje eSportowe z największymi pulami nagród są w centrum zainteresowania, zarówno wśród graczy, jak i fanów tej sceny. Obie grupy osób z niecierpliwością czekają na każde z tych wydarzeń. Obecnie czekamy na The International 10, którego fundusz nagród, jak na razie nieoficjalnie, osiągnął 40 milionów dolarów! Wszystkie oczy będą zwrócone na drużyny, które będą walczyć o tę niesamowitą kwotę.

Foto: Unsplash
zawsz / 1061