Merida Hiszpania Extramedura akwedukt de los Milagros Wesoły Wieżowiec

Machu Picchu (Peru), Andora, Vaduz (Liechtenstein)

Czas czytania:2 minut/y, 14 sekund/y

Poniżej część archiwalnych informacji na temat podróży Wesołego Wieżowca po świecie

WW w Machu Picchu, Peru

Machu Picchu (czytaj: Miczu Pikczu), po polsku: Stary Szczyt – to niegdysiejsze miasto królestwa Inków. Znajduje się w Andach Peruwiańskich, ponad 100 kilometrów od Cuzco, na wysokości 2090 do 2400 metrów nad poziomem morza. To powstałe w XV wieku miasto zachowało się do dziś i jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nie wiadomo, dlaczego zostało opuszczone przez mieszkańców około 1537 roku, wiadomo że zostało odnalezione pod koniec XIX wieku, a zaczęto je badać na początku XX wieku.

Sto lat później, w sierpniu 2014 r. do Machu Picchu w Peru dotarł Wesoły Wieżowiec (Happy Skyscraper) Partii Dobrego Humoru, dzięki członkowi PDH z Paryża – Annie Tepli-Aussure.

Na wieżowcową mapę świata Machu Picchu wpisujemy pod numerem 298.
2014-09-07

Wesoły Wieżowiec w Vaduz – Liechtenstein

Powierzchnia wciśniętego między Austrię i Szwajcarię Księstwa Liechtenstein wynosi 160 kilometrów kwadratowych i mieszka tu 37 tys. osób. Ta monarchia konstytucyjna leży w Alpach, ma granicę wzdłuż rzeki Ren i jest to kolejne państwo świata, w którym sfotografowano Wesołego Wieżowca (Happy Skyscraper).

Uśmiechnięty “wieżowiec” odwiedził Vaduz, stolicę księstwa, w której mieszka 5 tysięcy osób. Nad miastem góruje widoczny z daleka gotycki zamek wybudowany w XII wieku (obecnie większa jego część pochodzi z XVI wieku). Mieszka w nim rodzina książęca, więc nie można go zwiedzić tak jak wiele innych zamków.

Na wieżowcową mapę świata Vaduz wpisujemy pod numerem 398.
2015-07-30

Wesoły Wieżowiec w stolicy Andory

Mająca zaledwie 468 kilometrów kwadratowych Andora (Andorra La Vella) leży w górach Pirenejach, między Francją i Hiszpanią. Mieszka tu ok. 80 tys. osób. Państwo utrzymuje się z turystyki oraz z… podatków, gdyż jest tzw. rajem podatkowym. Blisko połowa mieszkańców Andory, to Hiszpanie, a językiem urzędowym jest kataloński.

W stolicy księstwa nazywającej się również Andora, mieszka 20 tys. osób. Niedawno wraz z Małgorzatą Gałkowską-Błądek trafił tu Wesoły Wieżowiec (Happy Skyscraper). Został sfotografowany m.in. obok słynnego kamiennego budynku Casa de la Vall, zbudowanego ok. 1580 r. przez jedną z rodzin szlacheckich. Obecnie mieści się tu siedziba rządu oraz sądownictwa. Także przed romańskim kościołem św. Stefana oraz przed Caldea – spa z wodami termalnymi, które jest podobno najsłynniejszy celem turystycznym Andory.
2015-03-01

WW na szczycie Cortals w Pirenejach – Andora

Informujemy, że Wesoły Wieżowiec – podróżujący globtroter z papieru wybrał się w góry Pireneje, do Księstwa Andory. Zdobył szczyt Cortals (2502 metry nad poziomem morza). Miało to miejsce w największym ośrodku narciarskim w Pirenejach o nazwie Grandvalira. Jego matką chrzestną jest Małgorzata Gałkowska-Błądek, członkini Partii Dobrego Humoru.

Na zdjęciach: Happy Skyscraper przed wejściem na szczyt oraz w chwil zdobycia szczytu Cortals
2015-03-01

Na górnym foto: Wesoły Wieżowiec w Merida, Hiszpania

Steve Axtell Platypus puppets Good Humor Party Poprzedni post Steve Axtell i P-P-Platypus w Partii Dobrego Humoru
Jacek Fedorowicz aktor satyryk Następny post Jacek Fedorowicz – ciekawostki