Bób i jego wartość odżywcza

bób ciekawostki o bobie

Zachwyca swym smakiem i wartościami odżywczymi. Jest cennym składnikiem diety wegetariańskiej, ale też miłośnicy mięsa chętnie po niego sięgają. Co warto wiedzieć na temat bobu i jego wartości odżywczych? W jaki sposób dieta z jego udziałem może wpływać na nasze zdrowie?

Bób: niezwykła roślina strączkowa

Bób jest jedną z tych roślin strączkowych, których obecność w diecie każdemu z nas wyjdzie na dobre. Jest smacznym i pożywnych dodatkiem do wielu potraw, a ponieważ nie posiada zbyt wielu kalorii, jego obecność chętnie uwzględniają diety odchudzające.

Bób stanowi też dobre źródło białka, dzięki czemu jest cenną alternatywą dla tych, którzy zrezygnowali z jedzenia mięsa. Pomaga również w walce z niedoborem żelaza oraz kwasu foliowego, staje się jednocześnie cennym wsparciem dla tych, którzy chcą wzmocnić swe serce oraz zadbać o układ krążenia.

Spora ilość potasu oraz witamin z grupy B – oto kolejne powody, dla których warto włączyć tę roślinę strączkową do swej diety.

Bób w naszej kuchni

Możliwości wykorzystania tej rośliny strączkowej w kuchni jest wiele. Ugotowane ziarna bobu mogą okazać się wspaniałymi dodatkami do sałatek, szczególnie tych, które mają zachwycać śródziemnomorskim smakiem.

Ziarna bobu mogą się też przemienić w warzywne klopsiki, których smak można wzmocnić dzięki takim dodatkom, jak czosnek, cebula oraz pietruszka.

Z bobu można też przygotować wspaniałe pasty do kanapek, które swym smakiem oczarują każdego z nas.

Ciekawostki o bobie: Sadurski.com

Zobacz też:
> Karczochy
> Soczewica
> Soja

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email