Mustangi na zlocie

Ford Lommel Proving Ground

Właściciele Mustangów z całej Europy pomogli Fordowi w ustanowieniu nowego rekordu świata w liczbie sportowych samochodów zgromadzonych podczas jednej parady na Lommel Proving Ground Forda w Belgii

Obecny rekord 1326 zgromadzonych Mustangów pobił poprzedni, ustanowiony także przez Forda, w grudniu 2017 r. Wtedy 960 pojazdów spotkało się w Toluca, w Meksyku. Ford Mustang to najlepiej sprzedający się na świecie model sportowego coupé. W pierwszej połowie 2019 roku Ford sprzedał w Europie 5.500 Mustangów. Stanowi to wzrost o ponad 3,7 procent w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Egzemplarze reprezentujące wszystkie generacje Mustanga od czasu premiery kultowego modelu sportowego w 1964 roku zgromadzone 7 września na obiekcie testowym Ford Lommel Proving Ground, pomogły w ustanowieniu nowego rekordu świata w liczbie Mustangów zgromadzonych na paradzie.

Dzięki właścicielom 1326 Mustangów z całej Europy, którzy przybyli na obiekt testowy Forda w Belgii, udało się pobić własny rekord 960 pojazdów, które spotkały się w Toluca w Meksyku 3 grudnia 2017 roku. Aby ustanowić nowy rekord, Mustangi jechały w nieprzerwanym konwoju, w odstępach między samochodami nie większych niż 20 metrów. Pojazdy i kierowcy wzięli również udział w specjalnym występie choreograficznym, przygotowanym z okazji przypadających w tym roku 55. urodzin Mustanga.

W Belgii sprzedaje się więcej Mustangów na głowę, niż w jakimkolwiek innym kraju europejskim, dzięki czemu Lommel Proving Ground Forda był idealną lokalizacją dla próby pobicia rekordu świata. W roku 2018 Mustang był czwarty rok z rzędu najlepiej sprzedającym się sportowym coupé na świecie. Sprzedaż nadal rosła w pierwszej połowie 2019 roku, kiedy Ford sprzedał w Europie 5.500 Mustangów. Stanowi to wzrost o ponad 3,7 procent w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Ford Lommel Proving Ground w Belgii, to obiekt testowy w którym firma poprawia stabilność, właściwości jezdne i dynamikę europejskich modeli Forda. Obiekt zajmuje powierzchnię 3,22 km kwadr. i ma 80 km torów, z których jedne symulują drogi publiczne, inne mają zróżnicowane nawierzchnie, umożliwiające inżynierom ocenę prowadzenia, hamowania, jazdy i komfortu.

Tekst i foto: Twój Tydzień Wielkopolski

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email