Atrakcje na wesele Łódź, woj. łódzkie

atrakcje na wesele Łódź łódzkie atrakcje weselne w Łodzi

Atrakcje na wesele Łódź – atrakcje weselne w Łodzi oraz województwo łódzkie

Firmy branży weselnej w Łodzi i woj. łódzkim prześcigają się w oferowaniu atrakcji, z których można skorzystać podczas swojego wesela. Jakie atrakcje oferują panom młodym i ich rodzicom czyli organizatorom wesel? Zebraliśmy zestaw przykładowych atrakcji. Czy są inne od tych, z których można skorzystać na Śląsku, Mazowszu, na Wielkopolsce albo w woj. dolnośląskim? Oceń sam / sama.

Atrakcje weselne w Łodzi – z czego skorzystać?

Fotobudka woj. łódzkie

Jeśli wierzyć liczbie ofert z branży weselnej w woj. łódzkim, dużym powodzeniem cieszą się fotobudki i ich odmiany (fotolustro, gifbudka). Wesele jest po to, aby goście wesela dobrze się bawili, a wygłupy przy zakładaniu odlotowych gadżetów oraz wspólnym fotografowaniu się, to atrakcja głównie dla osób młodych. Na pewno ciekawa forma rozrywki, choć fotobudki swoją świetność chyba mają już za sobą.

Karykaturzysta na wesele w Łodzi

Podobną, lecz bardziej artystyczną formą uwieczniania gości wesela jest praca karykaturzysty. Nie każdy wie, że w Polsce mieszka artysta nazywany jednym z najszybszych karykaturzystów świata. Talent, pracowitość i doświadczenie powodują, że coś, co wydaje się niemożliwe – w jego wykonaniu jest standardem. Otóż w 4 godziny rysuje mniej więcej… setkę gości wesela. Organizujesz wesele np. na 200 gości? Usługę można wydłużyć, jeśli nadal będą chętni na dowcipny portret.

karykatury na żywo wesele karykaturzysta event atrakcje weselne Rzeszów Łódź
Takie dowcipne karykatury rysowane na weselach w woj. łódzkim, to świetna zabawa gości oraz ciekawa pamiątka po uroczystości

Dodajmy, że ten wyjątkowy karykaturzysta rysował w Nowym Jorku, był też zapraszany na imprezy w Europie i Australii. Gościł w programach telewizyjnych, a jego rysunki na co dzień drukuje polska prasa. To wszystko sprawia, że na swoim weselu (albo firmowym evencie) możesz mieć gwiazdę, bynajmniej nie za kosmiczne pieniądze.

Dlaczego wysokiej klasy, doświadczony karykaturzysta, który rysuje w ekspresowym tempie, w dodatku za rozsądne honorarium? To nieinwazyjna atrakcja weselna, w jednym czasie absorbująca maksymalnie kilka osób. Zaraz po otrzymaniu swojej karykatury każdy wraca do ciągu dalszego zabawy. A oryginalna pamiątka jeszcze długo będzie przypominać o wyjątkowej uroczystości, podczas której powstała.

atrakcje weselne w Łodzi atrakcje na wesele Łódź
Niesamowite! Mistrz kreski na weselu Łodzi w 4 godziny stworzy karykatury setki gości wesela

O zaproszeniu tego rozchwytywanego karykaturzysty warto pomyśleć z dużym wyprzedzeniem, bo rysuje w całej Polsce, a jednego dnia odbywa się wiele imprez. I możliwe, że nie tylko ty wpadłeś/wpadłaś na ten sam pomysł.

Karykaturzysta na wesele > Tu więcej informacji

Artystyczne atrakcje weselne

Swoje usługi na weselach w Łodzi i woj. łódzkim oferuje wielu iluzjonistów. Można też wynająć komików, tancerzy oraz muzyków (np. gitara, skrzypce, saksofon), a nawet… śpiewaków operowych. Na pewno efektowną, choć drogą atrakcją, która dostarcza pozytywnych emocji, jest pokaz fajerwerków czyli sztucznych ogni. Minusem wielu tego typu atrakcji jest fakt, że trwają krótko i na jakiś czas absorbują w wszystkich gości wesela. Nawet tych, którzy (być może) nie są występem zainteresowani i chcieliby w tym czasie robić coś innego.

stół wiejski na wesele ciekawostki atrakcje weselne
Stół wiejski – jedna z atrakcji weselnych popularnych w województwie łódzkim

Alkohole i posiłki na weselu

Sporą popularnością wesel w woj. łódzkim cieszą się barmani i obsługiwane przez nich drink bary. Jeśli ktoś nie ma ochoty na standardowy alkohol z butelki, barman zrobi drinka o oryginalnym smaku, składającego się z kilku składników.

Słodki kącik czyli sweet table, to atrakcja weselna nie tylko dla dzieci. Łasuchy, które przybyły na wesele, mogą tu znaleźć rozmaite ciasta, kremy, galaretki i inne słodkości, a także owoce. Z kolei stół wiejski, to miejsce z zestawem wędlin, kiełbas i przystawek (np. ogórki kiszone, marynowane grzybki). Zdarza się, że obok jest też beczułka z domową gorzałką, co zadowoli głównie męską część gości wesela.

jakie ciasta na wesele rodzaje
Pysznych słodkości na weselu w Łodzi i woj. łódzkim nie brakuje!

Co z dziećmi na weselu?

Czasy, gdy dzieci (one też przybywają często na wesele, wraz z rodzicami) były kłopotem, to już przeszłość. Coraz częściej wynajmowane są animatorki, które organizują dzieciom czas. Dziecięce atrakcje, dzięki którym najmłodsi weselnicy nie będą się nudzili, to okazja aby ich rodzice na jakiś czas o nich zapomnieli i rzucili się w wir weselnej zabawy.

Głównie dla dzieci wynajmowani są też specjaliści od baniek mydlanych. Dzieci uwielbiają też czekoladową fontannę. Nie mają jej na co dzień w domu, a ponieważ kochają czekoladę, na weselu chętnie podchodzą do czekoladowej fontanny.

niania animatorka opiekunka do dzieci na wesele Warszawa Łódź ciekawostki
Dzieci na weselu w woj. łódzkim mogą bawić się z animatorką

To tylko część weselnych atrakcji, które goszczą na uroczystościach weselnych organizowanych w Łodzi i w województwie łódzkim. Mamy nadzieję, że tekst z naszymi podpowiedziami okaże się ciekawą wskazówką dla tych, którzy planują wesele w centralnej Polsce i nie tylko. Pamiętajmy, że wesele organizowane jest po to, aby wszyscy bawili się jak najlepiej. Niebanalne, oryginalne atrakcje weselne na pewno w tym pomagają.

Atrakcje na wesele Łódź, woj. łódzkie: (c) Sadurski.com

Miasta w woj. łódzkim – ciekawostki

Aleksandrów Łódzki, Bełchatów, Biała Rawska, Błaszki, Brzeziny, Drzewica, Działoszyn, Głowno, Kamieńsk, Koluszki, Konstantynów Łódzki, Krośniewice, Kutno, Łask, Łęczyca, Łowicz, Łódź, Opoczno, Ozorków, Pabianice, Pajęczno, Piotrków Trybunalski, Poddębice, Przedbórz, Radomsko, Rawa Mazowiecka, Sieradz, Skierniewice, Stryków, Sulejów, Szadek, Tomaszów Mazowiecki, Tuszyn, Uniejów, Warta, Wieluń, Wieruszów, Zduńska Wola, Zelów, Zgierz, Złoczew, Żychlin.

Zobacz też:
> Popularne atrakcje weselne
> Wesele w październiku
> Czym zaskoczyć gości weselnych