Monety kolekcjonerskie pewną inwestycją

monety kolekcjonerskie

Monety kolekcjonarskie

Co to znaczy monety kolekcjonerskie?

Nie dla wszystkich jasne jest pojęcie monet kolekcjonerskich. Nie należy utożsamiać go z monetami z kolekcji numizmatyka. Nie każda stara, rzadziej występująca moneta jest monetą kolekcjonerką. Monety kolekcjonerskie wybijane są z metali szlachetnych – najczęściej ze złota i srebra. Upamiętniają jakieś ważne wydarzenie, rocznicę lub postać historyczną. Zaopatrzone są w certyfikat i najczęściej w specjalne, zabezpieczające je przed uszkodzeniem opakowanie. Wyróżniają się nadzwyczaj starannym wykonaniem i artystycznym designem. Wartość monet kolekcjonerskich jest o wiele wyższa niż ich wartość nominalna. Zależy ona od stanu zachowania )najcenniejsze są te w oryginalnym opakowaniu) i nakładu. Tego rodzaju monety zawsze przyjmie skup monet kolekcjonerskich – są więc inwestycją, którą szybko i sprawnie można zamienić na gotówkę.

Gdzie można znaleźć skup monet kolekcjonerskich?

Najważniejszym problemem z jakim spotykamy się przy sprzedaży monet kolekcjonerskich jest ich rzetelna wycena. Trudno polegać na samodzielnie przeprowadzonej analizie ogłoszeń, najlepiej wycenę powierzyć profesjonalistom. Firmą, która dokonuje wyceny, a także prowadzi skup monet kolekcjonerskich jest artar.eu z Warszawy. Należy zgłosić się do jednego z pięciu oddziałów artar.eu w stolicy Polski, gdzie można liczyć na bezpłatną wycenę. Po wycenie każdy klient otrzymuję ofertę zakupu, która do niczego nie zobowiązuje. Jeżeli cena odpowiada obu stronom umowa kupna-sprzedaży sporządzana jest od ręki i również od razu następuje wypłata gotówki. Artar.eu działa w sposób przejrzysty i zgodny z przepisami. Ceny oferowane za monety kolekcjonerskie są cały czas aktualizowane i zależne od kursów wartości metali szlachetnych, a także bieżących trendów rynkowych

Czy warto inwestować w monety kolekcjonerskie?

Monety kolekcjonerskie osiągają nie tylko wartość wyższą od swojej ceny nominalnej, ale również od ceny kruszcu, z którego zostały wybite. Monety kolekcjonerskie najlepiej kupować bezpośrednio po emisji – potem cena ich stopniowo wzrasta. Szczególnie monety, które maja niewielkie nakłady po latach mogą stać się niezwykle cenne. Oczywiście inwestycja taka wymaga pewnej wiedzy, jednak jest jednym z najbezpieczniejszych sposobów ulokowania gotówki. Tego typu monety nie podlegają inflacji, a w czasach kryzysów finansowych pozostają jedną z nielicznych, pewnych lokat. Kolejną zaletą jest możliwość spieniężenia ich od ręki – skup monet kolekcjonerskich zawsze je przyjmie.