Google Polska kontakt telefon e-mail strefa wolna od LGBT ciekawostki

Google – kolejna strefa wolna od LGBT?

Czas czytania:2 minut/y, 27 sekund/y

Google – kolejna strefa wolna od LGBT?

Ten tekst ukazał się w ogólnopolskim dzienniku Trybuna

18 lipca 2020 r. na portalu informacyjno-rozrywkowym Sadurski.com ukazał się tekst na temat stref wolnych od LGBT. Możliwie obiektywny, nie stający po żadnej ze stron, opierający się na sprawdzonych informacjach z tzw. poważnych mediów, popartych informacjami z Wikipedii. Kiedy i po co “strefy” powstały, o naklejkach dodawanych do Gazety Polskiej. O tym, co o nich sądzą ambasador Georgette Mosbacher, arcybiskup Marek Jędraszewski i Parlament Europejski. Do tego lista gmin, powiatów i województw których radni zagłosowali za Samorządową Kartą Praw Rodzin, także o zrywaniu umów partnerskich z przez zagraniczne miasta. Krótko mówiąc, kompendium najważniejszych informacji na temat tego, co nazywane jest “strefami wolnymi od LGBT”.

Link do strony www.sadurski.com/strefy-wolne-od-lgbt/ chętnie udostępniano na Facebooku. Nie wiadomo czy ktoś zgłosił do Google tę stronę jako “nieodpowiednią”, a może to w Google uznano że obiektywne informacje na temat LGBT w Polsce są nieodpowiednie. Grunt że obecnie strona ta jest niewidoczna dla wszystkich, którzy w wyszukiwarce Google próbują znaleźć informacje na temat “stref”. Nie są też dostępne ilustracje z tej strony, w wyszukiwarce ilustracji Google. Tak jest od co wielu tygodni oraz w chwili, gdy piszemy te słowa. Strona jest jedynie dostępna poprzez wewnętrzną wyszukiwarkę portalu.

Czyżby do stref nazywanych “strefami wolnymi od LGBT” dołączyła jeszcze jedna strefa, w globalnej sieci Internet? Strefa nie znajdująca się wyłącznie w Polsce, ale na całym świecie. Dla tych, którzy nienawidzą i dla tych, którzy popierają środowiska LGBT lub są ich częścią. Dla wszystkich.

Do Google (jej polski oddział czyli Google Poland sp. z o.o., ul. Emilii Plater 53) jakimś cudem znaleźliśmy numer telefonu 222071900. Zamiast połączenia, automat odesłał nas do ogólnodostępnej strony i zakończył rozmowę. Z drugim razem zamiast połączenia które miało nastąpić, automat znów zakończył rozmowę. Profil Google Polska na Facebooku nie odpowiada. Żadnego przedstawiciela firmy nie można spytać się, czy światowy potentat Google lubi, czy nie lubi osób ze środowisk LGBT. Czyżby w sprawy światopoglądowe oraz o polskie sprawy, właśnie zaczął się mieszać, cenzurując dziennikarskie, obiektywne informacje?

Miejmy jednak nadzieję, że to wpadka, że zadziałano automatycznie i ktoś wprowadził Google w błąd. I że być może szybko zostanie to naprawione, a podana wyżej strona znów będzie dostępna dla wszystkich. O sprawach związanych ze środowiskiem LGBT można się w Polsce spierać, ale blokowanie informacji niedobrze świadczy o firmie, która to robi.

Jest jeszcze inna opcja: roboty Google można “obejść”, oszukać i ktoś to zrobił. Ale byłaby to jeszcze gorsza informacja dla informatyków, którzy na co dzień nad wszystkim czuwają.

Na koniec: sądziłem, że sprawą zainteresuje się największa społeczność LGBT na Facebooku. Żadnego odzewu nie było. Środowisko straciło nadzieję na zmiany, a może o swoje sprawy chce walczyć tylko na ulicach?

Google -strefa wolna od LGBT – tekst: Marek Rydzyński (c) Sadurski.com
Na ilustracji: ten sam tekst opublikowany w ogólnopolskim dzienniku Trybuna, 09.10.2020

Zobacz też:
> Historia ubezpieczeń
> Warszawa
> Kalifornia ciekawostki

kłódka systemy bezpieczeństwa ciekawostki monitoring ochrona Poprzedni post Historia pilnowania domu
kamienica Nowa Sól ciekawostki atrakcje zabytki Następny post Nie tylko krasnale. Ciekawostki o Nowej Soli