DJI Mavic Air 2 – dobry dron na wyższy poziom?

dron DJI Mavic Air 2 drony sterowanie człowiek

Poznaj drona DJI Mavic Air 2

Wiele osób wraz z rosnącym doświadczeniem chce korzystać z bardziej zaawansowanych narzędzi, trudniejszych rozwiązań. Jak w kasynie – niektóre osoby grają na automatach typu darmowe spiny bez depozytu, a następnie decydują się na gry karciane. Ostatnimi czasy coraz większym powodzeniem w Polsce cieszy się latanie dronami. Szczególnym powodzeniem cieszą się modele od chińskiej firmy DJI. Z pewnością osoby, które liczą na lepszą jakość niż podstawowy Mavic Mini, mogą pomyśleć nad modelem Air 2.

Ogromna popularność DJI w Polsce

Dla wielu osób, które oprócz zwykłego latania dronami cenią sobie także kręcenie filmów i robienie zdjęć, DJI to pierwszy i jedyny wybór. Chińska firma zawojowała wręcz rynek dronów i jest w stanie nam zaoferować sprzęt w bardzo dobrej cenie, który odznacza się wysoką jakością. Dla wielu początkujących świetnym wyborem jest wspomniany Mavic Mini. Zaprezentowany w 2019 roku możliwy jest do kupienia w podstawowej wersji już za 1500 złotych. Z kolei jego używane egzemplarze można znaleźć nawet za 1000 złotych.

Jest to jednak podstawowy dron, który nie zapewnia jakości wideo 4K czy zdjęć w RAW-ach. Dlatego też powstała jego ulepszona wersja DJi Mini 2. Jest bardzo podobna, lecz wprowadza właśnie wspomnianą jakość, jak i nowy kontroler. Tu jednak w podstawowej wersji kosztuje 2300, zaś w FMC 2800 złotych. DJI ma jednak coś dla osób, które jednak wolą coś więcej, a jest nim właśnie Mavic Air 2.

Co warto wiedzieć o Mavic Air 2?

DJI Mavic Air 2 nie jest co prawda modelem z najwyższej półki w ofercie chińskiego producenta, jednak mamy tu już do czynienia z o wiele bardziej zaawansowanym i profesjonalnym dronem. Już sama cena może nam o tym powiedzieć. W oficjalnym polskim sklepie kosztuje on w zwykłej wersji 3899 złotych, zaś w Fly More Combo 4799 złotych. Można go też kupić ze Smart Controllerem za 6799 złotych.

Jest to model, który dzięki wadze 570 gram znajduje się w kategorii otwartej A1 wedle nowych przepisów unijnych. Konieczne jest zatem zarejestrowanie się jako operator i ewentualne przejście bezpłatnego szkolenia i egzaminu online, który jest niezwykle prosty.

Jak przedstawia sama marka DJI, Mavic Air 2 to poziom wyżej. Jest to bowiem urządzenie, które przenosi nas na kolejny poziom latania i tworzenia materiałów (zdjęć, filmów) z powietrza. Kiedy jest złożony, posiada wymiary 180 na 97 na 84 mm, zaś po jego rozłożeniu m rozmiary 183 na 253 na 77 mm.

Mavic Air 2 – parametry techniczne

DJI przyzwyczaiło nas jednak do tego, że rozmiar nie ma znaczenia. Wyposażony został on bowiem w matrycę 1/2″ CMOS, dzięki której można wykonywać zdjęcia w rozdzielczości 48 MP. Z kolei świetny obiektyw z polem widzenia 84°, przysłoną F/2.8 gwarantuje bardzo dobre światło i ostrość. Za pomocą Mavica Air 2 możemy kręcić filmy w jakości 4K Ultra HD do 60 klatek na sekundę, FHD do 240 klatek, jak i również w opcji z HDR do 30 klatek. Zastosowany kodek HEVC (H.265) sprawia, że rejestrowane filmy zawierają wiele informacji przy mniejszym rozmiarze. Pełna optymalizacja dla trybu fotograficznego automatycznie dopasowuje ustawienia do aktualnych warunków, a samo urządzenie posiada parametry dla 5 kategorii. Na wyposażeniu mamy tu również zaawansowany tryb panoramy. Z kolei przy kręceniu filmów oprócz wbudowanych trybów możemy skorzystać z funkcji FocusTrack. Dron będzie mógł zatem podążać za poruszającym się celem. Wielu osobom przypadnie do gustu także możliwość nagrywania świetnych ujęć Hyperlapse i to w jakości 8K!

Mavic Air 2 dzięki bardziej zaawansowanej antenie i kontrolerowi, pozwala na zasięg do 6 km, gdzie cały czas możemy liczyć na transmisję na żywo w jakości 1080p. Maksymalny czas lotu na jednej baterii wynosi 34 minuty, a dron rozpędza się do 64 km/h. Sam zaś kontroler może działać na jednej baterii do 240 minut.

DJI Mavic Air 2 w Sadurski.com

zawsz / 1002