Drzwi na wymiar – by było jeszcze prościej

drzwi na wymiar

Każdy kto przechodził etap wykańczania domu wie jak wiele kłopotów może przynieść nieprawidłowy wybór drzwi. Jest to inwestycja na wiele lat, bo choć ludzie często remontują stosunkowo nowe domy to rzadziej wymienia się w nich właśnie drzwi. Dlatego przed dokonaniem wyboru warto wziąć pod uwagę zakup drzwi na wymiar.

est to rozwiązanie droższe niż gotowe drzwi dostępne w markecie, jednakże decydując się na nie, mamy pewność, że drzwi będą dopasowane do naszych wymiarów i zostaną prawidłowo osadzone przez ekipę monterów. Realizacja drzwi na wymiar polega na kilku krokach. Początkowo przyjeżdża do nas specjalista dokonujący pomiarów w pomieszczeniu, następnie wybieramy rodzaj drzwi, które nas interesują i czekamy na realizację zamówienia. Gdy produkty są dostępne pojawiają się monterzy, którzy zakładają drzwi na wymiar i regulują je tak, by działały prawidłowo. Drzwi na wymiar to dobrze wydane pieniądze. Nie ma nic bardziej irytującego niż źle wyregulowane drzwi lub brak możliwości zamontowania zakupionych drzwi w sklepie z powodu krzywych ścian budynku (a to zdarza się częściej niż byśmy podejrzewali). Urządzając dom nie myśli się początkowo o tego typu kłopotach, ale gdy już się pojawią – potrafią skutecznie zniszczyć życie nawet w najpiękniej urządzonym mieszkaniu.

Drzwi antywłamaniowe skutecznie ochronią twój dom

To jak wyglądają drzwi wejściowe ma drugorzędne znaczenie, najważniejsze jest czy będą zabezpieczać nas przed potencjalnym złodziejem. Wiele osób decyduje się na drzwi antywłamaniowe, bo są one skuteczną ochroną przed potencjalnym złodziejem. Drzwi antywłamaniowe są najczęściej wykonane z solidnej blachy, która odporna jest na wszelkiego rodzaju opady atmosferyczne, zawieje śnieżne, ale także uszkodzenia mechaniczne – te celowe (próba włamania) oraz niecelowe (przypadkowe uderzenie). Drzwi wejściowe antywłamaniowe charakteryzują się również systemem mocnych zabezpieczeń – zamków, rygli, dodatkowych progów wzmacniających – jednym słowem wszystko co ma zniechęcić potencjalnego złodzieja do wtargnięcia do naszego domu. Drzwi antywłamaniowe nie muszą być jednak brzydkie – wybierając uniwersalny wzór i kolor, na przykład w odcieniach szarości i dostosowując okleinę dopasowaną do stolarki okiennej możemy osiągnąć ciekawy i przyjemny dla oka efekt. Istnieje możliwość domontowania lustra weneckiego, które uatrakcyjni wygląd drzwi i będzie również zwiększało bezpieczeństwo. Drzwi wejściowe to pierwsza i najważniejsza bariera jaką napotyka złodziej podczas próby wtargnięcia do naszego mieszkania – zadbajmy, by jak najbardziej utrudnić mu to zadanie.

Drzwi wewnętrzne klasy premium

Wybierając drzwi wewnętrzne w mieszkaniu lub domu, jedyne co nas ogranicza to ich wygląd i estetyka. Większość drzwi dostępnych na rynku, rozpoczynając nawet od najniższej klasy jest odporna na codzienne użytkowanie. Jeżeli jednak mamy w domu dużego psa, dzieci, które jeżdżą rowerkami lub często przenosimy meble z pokoju do pokoju – warto przemyśleć inwestycję w drzwi wewnętrzne klasy premium. Posiadają one podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne – lepszej jakości wypełnienie drzwi oraz mocniejszy lakier gwarantują, że drzwiom nie straszne będą uderzenia czy obicia. Dodatkowo drzwi wewnętrzne klasy premium – bezprzylgowe zapewniają licowanie ze ścianą i ukrycie zawiasów, co z pewnością wpływa na estetyczny odbiór drzwi.

Nie warto oszczędzać jeśli chodzi o takie elementy jak drzwi wewnętrzne czy drzwi antywłamaniowe. Jest to inwestycja na lata, która z pewnością będzie nas cieszyć długi czas, jeśli dokonamy dobrego wyboru. Korzystamy z drzwi każdego dnia – jeżeli nie będą dobrze zamontowane albo w szybkim czasie się poobdzierają będą nas denerwować swoim wyglądem lub brakiem użyteczności. A to ostatnie czego chcemy wprowadzając się do nowego domu.