3 wskazówki, jak wybrać garaż blaszany na auto osobowe

garaż blaszany garaże blaszane

Tradycyjny, murowany garaż przyłączony do bryły domu, to atrakcyjna opcja, która jednak znacznie zwiększa koszty budowy. Wielu inwestorów decyduje się więc na rozwiązanie równie wygodne, ale znacznie tańsze – garaż blaszany.

  1. Jakie wymiary powinny mieć garaże blaszane na auta osobowe?
  2. Solidny garaż blaszany
  3. Garaż z dodatkami

Garaże blaszane można łatwo postawić i równie łatwo przenieść z miejsca na miejsce, a zapewniają taką samą ochronę dla samochodu, jak garaże murowane. Lekka konstrukcja z wytrzymałej blachy oraz możliwość ocieplenia garażu, a także niska cena inwestycji sprawiają, że popularne blaszaki coraz częściej pojawiają się na posesjach właścicieli domów.

Jakie wymiary powinny mieć garaże blaszane na auta osobowe?

Pierwszym problemem, przed jakim stają osoby chcące kupić garaż blaszany, jest jego wielkość. Ta powinna być dopasowana do wymiarów posiadanego samochodu oraz uwzględniać jego zmianę. Przeciętny samochód ma około 4,7 m długości oraz w granicach 2 m szerokości. Biorąc pod uwagę takie wymiary samochodu, wystarczającym jest garaż blaszany 3×5 m, wyposażony w dach jednospadowy na tył o nachyleniu 5%. Jeśli auto jest większe, warto pomyśleć o zwiększeniu wymiarów garażu o 1 m, a całą konstrukcję wyposażyć w dach dwuspadowy. Garaże metalowe służą również do garażowania więcej niż jednego samochodu – konstrukcje dwustanowiskowe mają zwykle wymiary 6×5 m. Nie są wyposażone w ściankę działową, a jedynie kotwicę wzmacniającą konstrukcję dachu.

Solidny garaż blaszany

Trwała i solidna konstrukcja garażu to gwarancja bezpieczeństwa użytkowania, a tę zapewniają odpowiednie materiały. Producent garaży blaszanych, z którego ofertą można zapoznać się na stronie www.maritom.pl, do produkcji używa blachy ocynkowanej. Materiał ten nie wymaga konserwacji, jest odporny na korozję na skutek działania warunków atmosferycznych i można go pokryć dodatkowymi powłokami, np. ociepleniowymi. Konstrukcje stalowe, do produkcji których została wykorzystana blacha ocynkowana, są też bardzo estetyczne, dlatego dobrze wpisują się w aranżację posesji wokół domu.

Garaż z dodatkami

Garaże ocynkowane mogą służyć nie tylko do garażowania samochodu, ale również przechowywania części do niego czy narzędzi potrzebnych do naprawy. Konfiguracja garażu może więc zawierać dodatkowe pomieszczenia gospodarcze, schowki budowlane lub inne pomieszczenia użytkowe. Zastanawiając się nad wyborem najlepszego rozwiązania, warto przejrzeć cennik garaży blaszanych i dobrać optymalne dla siebie rozwiązanie.