Grzegorz Lato w Partii Dobrego Humoru

Grzegorz Lato Partia Dobrego Humoru

Na tej stronie: część informacji na temat działalności Partii Dobrego Humoru w Polsce i na świecie. Na innych podstronach Sadurski.com znajdziesz więcej podobnych informacji.

Grzegorz Lato w Partii Dobrego Humoru

W 10. rocznicę powstania Partii Dobrego Humoru, uśmiechnięty prezes PZPN Grzegorz Lato przyjął Certyfikat oraz legitymację PDH

Spotkanie prezesa z prezesem
8 czerwca 2011 r., dokładnie w 10 lat po tym, jak zainaugurowała działalność Partia Dobrego Humoru, w gabinecie prezesa PZPN w Warszawie, odbyła się kameralna uroczystość. Prezes partii, satyryk Szczepan Sadurski, wręczył ósmy Certyfikat Dobrego Humoru. Otrzymał go znakomity piłkarz, aktualnie prezes PZPN, Grzegorz Lato.

Na Certyfikacie wymieniono jego największe sukcesy:
– Król strzelców piłkarskich Mistrzostw Świata 1974
– Dwukrotny srebrny medalista Mistrzostw Świata 1974, 1982
– Złoty (1972) i srebrny (1976) medalista Igrzysk Olimpijskich
– Król strzelców polskiej ekstraklasy 1973, 1975
– Prezes PZPN

Sadurski nie rozczarował się decyzją uhonorowania Grzegorza Lato Certyfikatem Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party). Pan Grzegorz był w znakomitym humorze, co chwilę się śmiał, a nawet opowiedział dowcip. Z zainteresowaniem wysłuchał informacji o partii, której legitymacje noszą znakomici satyrycy, aktorzy oraz ludzie innych zawodów, mający duże poczucie humoru i mieszkający na wszystkich kontynentach, z wyjątkiem Antarktydy. Certyfikat znalazł się na honorowym miejscu gabinetu i miejmy nadzieję, zostanie tam na stałe.

Grzegorz Lato oprócz Certyfikatu, otrzymał również legitymację Partii Dobrego Humoru, a najbardziej był zachwycony jej składką, która wynosi trzy uśmiechy dziennie. Podczas spotkania, jego składka członkowska została uregulowana z dużą nawiązką. Miejmy nadzieję, że wyniki polskich piłkarzy podczas przyszłorocznego turnieju EURO 2012 spowodują, że w przyszłym roku będziemy się radować wszyscy.

Przypomnijmy: Sadurski w 2009 r. zgłosił do PZPN swoją kandydaturę na trenera polskiej reprezentacji oraz był pomysłodawcą nazwania Stadionu Narodowego w Warszawie imieniem Michaela Jacksona.
2011-06-28

Media o Grzegorzu Lato w PDH

Grzegorz Lato Partia Dobrego Humoru

(Nie tylko) sportowe media odnotowały Certyfikat Dobrego Humoru dla prezesa PZPN Grzegorza Lato

Certyfikat Dobrego Humoru oraz legitymacja Partii Dobrego Humoru dwa dni temu wręczone Grzegorzowi Lato w dniu 10-ej rocznicy powstania Partii Dobrego Humoru [tu link], odnotowało szereg mediów. Pisały o tym portale sportowe i piłkarskie: Gwizdek24.se.pl, Ofsajd.Onet.pl, Sport.Gadu-Gadu.pl, 2×45.com.pl, Sport1.pl, Footbalnews.pl, Footballtrening.pl, oraz portal lokalny wloclawskie24.pl.

Przygotowany przez TV Superstacja materiał na ten temat, 28 czerwca trafił do kolejnych wydań serwisu informacyjnego, jako jedna z trzech najciekawszych informacji dnia.

Szef Partii Dobrego Humoru Szczepan Sadurski, który spotkał się z Grzegorzem Lato w siedzibie PZPN we wtorek rano, skrócił swoją wizytę w Ustroniu Morskim do minimum. Dwa dni wcześniej,  niedzielę wieczorem, w Gminnym Ośrodku Kultury (ul. Nadbrzeżna 20) otworzył międzynarodową wystawę rysunku satyrycznego „10 lat Partii Dobrego Humoru”. Niestety terminarz spotkań i wyjazdów szefa PZPN Grzegorza Lato na najbliższe tygodnie był wypełniony, ale cieszymy się, że znalazł czas na spotkanie.
2011-06-30

Warszawskie uśmiechy

Wanda Stańczak działa! W Warszawie wręczyła kolejne legitymacje Partii Dobrego Humoru

Wanda Stańczak – osoba o licznych i wszechstronnych talentach, prezes Oddziału Warszawskiego II Stowarzyszenia Autorów Polskich, wręcza kolejne legitymacje PDH.

Jedną z nich dostał Andrzej Rodys – poeta, liryk, satyryk, piewca starej i obecnej Warszawy, autor licznych publikacji, autorskich tomików, współautor almanachów i antologii. Legitymację otrzymał  podczas kabaretowego show w Ośrodku Kultury „Arsus” w Warszawie.

Wiesława Barbara Bartoszuk – pisze (nie tylko) fraszki, działa m.in w hirudoterapii, czyli… leczeniu pijawkami. Poczuciem humoru potrafi zarazić osoby najbardziej ponure. Legitymację PDH numer 2643 otrzymała podczas wieczoru poezji na dachu galerii „ONA” w Warszawie.
2011-06-19

Kolejne legitymacje wręczone

Podczas satyrycznych i poetyckich wojaży po Polsce, Tadeusz Buraczewski wręcza legitymacje Partii Dobrego Humoru

Od poety i satyryka Tadeusza Buraczewskiego z Redy regularnie otrzymujemy informacje o kolejnych wręczonych legitymacjach Partii Dobrego Humoru. Dostają je przedstawiciele władz lokalnych, poeci, satyrycy… W ostatnich miesiącach, tygodniach i dniach, legitymacje PDH otrzymali od niego m.in.:

Andrzej Krzysztofiak – burmistrz Kwidzyna
profesor Tadeusz Maliński z Ohio University, USA – chemik, specjalizujący się w bionanotechnologii
Marzena Pisarska-Kalisty – Dyrektor Muzeum w Tykocinie
Stefan Pastuszewski – poeta, pisarz, sekretarz redakcji miesięcznika literackiego „Akant”
Jolanta Baziak – poetka, red. nacz. miesięcznika Literackiego Akant
Andrzej Jar – red. nacz. Miesięcznika Literackiego „aha!”, Kanada
Bożena Ptak – przewodnicząca Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Oddział Gdańsk
Łucja Kohnke – mecenas kultury, businesswoman, Grudziądz
Bogdan Toczyłowski – Bociania Wieś & Dworek Pętowo
Marcin Skrzypczak – bard
Katarzyna Grabowska – kier. biblioteki
Katarzyna Miarczyńska – poetka, Chrzanów
Elżbieta Śliwińska – właścicielka Cafe del Arte w Sopocie
Zbigniew Szymański – poeta i satyryk z Gdyni
Renezja Grześkowiak – poetka, Konin
Lech Loffo Landecki – poeta
Wojciech Boros – poeta, organizator poetyckich imprez w Trójmieście
Bożena Ditberner – artystka z Zespołu Marynarki Wojennej Flotylla
2011-06-11

Partia Dobrego Humoru w Warszawie

Lista osób upoważnionych do wręczania legitymacji PDH powiększyła się o prof. Tadeusza Morawskiego i Wandę Stańczak. Profesor Jerzy Bralczyk w PDH!

Miło nam poinformować, że kolejnymi osobami które wręczają legitymacje Partii Dobrego Humoru, są: profesor Tadeusz Morawski (poważny naukowiec, mający nieco mniej poważne zamiłowanie: tworzenie palindromów) oraz Wanda Stańczak (dziennikarz, poetka, satyryk, prezes warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich).

Niedawno, podczas spotkania w podwarszawskim Muzeum Palindromów, w romantycznej scenerii (gwiazdy, poezja) legitymacje PDH otrzymali poeci i satyrycy: Ludwik Wambutt i Zbigniew Kurzyński. Przy innej okazji, legitymację PDH przyjął z uśmiechem Jarosław Janowski-Smoliński – satyryk, scenarzysta, reżyser filmowy, rysownik i artysta kabaretowy, twórca i redaktor naczelny czasopisma „Notatnik Satyryczny” oraz Iwonna Buczkowska – poetka, satyryk.

Podczas kameralnego spotkania na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Morawski legitymację PDH wręczył profesorowi Jerzemu Bralczykowi (ur. 1947 – językoznawca,  specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki, członek Prezydium Rady Języka Polskiego PAN, odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski).

Właśnie wysyłamy 10 legitymacji Wandzie Stańczak, która świetnie wie, jakie kolejne osoby winny wkrótce powiększyć szeregi Partii Dobrego Humoru.
2011-05-27

PDH w prima aprilis

Podczas imprezy satyrycznej, która odbyła się 1 kwietnia 2011 r. w Sopocie, legitymację Partii Dobrego Humoru otrzymał…

Jak wcześniej informował portal Sadurski.com, 1 kwietnia 2011 r. w Dworku Sierakowskich (Sopot, ul. Czyżewskiego 12) odbyła się impreza z udziałem satyryków i poetów z Trójmiasta i okolic. Podczas imprezy satyryk i poeta Tadeusz Buraczewski, przedstawiciel Partii Dobrego Humoru na Pomorzu, wręczył legitymację poecie Patrycjuszowi Dziczkowi.
2011-04-11

Na Słowacji wręczono legitymacje PDH

PDH Laureaci i organizator międzynarodowego konkursu rysunku satyrycznego w Presovie (Słowacja) dostali legitymacje Partii Dobrego Humoru

Henryk Cebula (rysownik, członek Partii Dobrego Humoru), wrócił ze Słowacji, gdzie zdobył jedno z wyróżnień w 17. edycji międzynarodowego konkursu satyrycznego, którego tematem jest PIWO. A ponieważ miał ze sobą legitymacje Partii Dobrego Humoru, powędrowały one do kolejnych rysowników satyrycznych. Otrzymali je:
– Jan Hruby – (Czechy) – na górnym zdjęciu z lewej, w kapeluszu,
– Laco Torma (Słowacja) – na zdjęciu w środku (z prawej Henryk Cebula), oraz
– Fedor Vico (Słowacja) – rysownik i organizator konkursu w Presovie.
2011-04-10

Jarosław. Partia Dobrego Humoru w Piranii

Podczas wernisażu wystawy rysunku satyrycznego Michała Graczyka w jarosławskiej Piranii, powiększyła się liczebność Partii Dobrego Humoru

25 marca 2011 r. w Jarosławiu (woj. podkarpackie) otwarto kolejną wystawę rysunkowej satyry w galerii „Pirania”, prowadzonej od lat przez rysownika Henryka Cebulę. Tym razem były to rysunki Michała Graczyka, rysownika z Nysy, którego rysunki aktualnie publikuje m.in. tygodnik NIE. Legitymacje otrzymali bracia Wojciechowscy, właściciele Pubu Piwnica (ul. Sikorskiego 6/róg Poniatowskiego), którzy w grudniu „przygarnęli” Piranię.
2011-03-31

Outsider Blues w PDH

Członkowie zespołu Outsider Blues na festiwalu bluesowym otrzymali legitymacje Partii Dobrego Humoru

Outsider Blues Partia Dobrego Humoru

Członkowie zespołu Outsider Blues wraz z legitymacjami Partii Dobrego Humoru

Na początku lipca w Przeworsku (woj. podkarpackie) odbył się IX Przeworsk Blues Festiwal 2011. I tak się złożyło, że członkowie Outsidera otrzymali wtedy od satyryka Henryka Cebuli, naszego człowieka na Podkarpaciu, legitymacje Partii Dobrego Humoru.

Członkowie Ousidera oraz od teraz także członkowie PDH, to: Marlena Szpytma, Jacek Szpytma, Przemysław Nycz, Rufin Ruchel, Janusz Kraszewski, Marcin Strączek, Piotr Bienkiewicz i Dariusz Czebiera.

Ciekawostka: Outsider Blues podobnie jak Partia Dobrego Humoru, obchodzi w tym roku 10-lecie swojego istnienia.
2011-07-05

Nowi członkowie Partii Dobrego Humoru w Jarosławiu

Podczas kolejnego wernisażu w Galerii Pirania w Jarosławiu (woj. podkarpackie) wręczono kolejne legitymacje Partii Dobrego Humoru

Rysownik Henryk Cebula (szef Galerii Pirania oraz członek Partii Dobrego Humoru od samego początku) co jakiś czas korzysta z okazji, aby podczas otwarcia wystawy satyrycznej w Jarosławiu powiększyć partię.

Niedawny wernisaż wystawy rysunku satyrycznego „Jaka będę” 4 marca 2011 r. był taką właśnie okazją. Legitymacje otrzymały Małgorzata Jartym i Krystyna Kolanik, a ceremonii towarzyszyli: Henryk Cebula oraz rysownik Marek Gliwa – obaj od dawna upartyjnieni.
2011-03-07