Sięgnij po impregnat do drewna i przedłuż życie swoich mebli

impregnat do drewna impregnacja

Lato sprzyja aktywnościom na zewnątrz. Pogoda wręcz zachęca do tego, aby jak najwięcej czasu spędzać poza domem. Posiadacze działki lub podwórka mają z reguły w swojej kolekcji takie drewniane elementy jak np. płotki, ogrodzenia, ławki czy domki. Meble ogrodowe z drewna prezentują się klasycznie i będą służyć przez długi czas przy odpowiedniej pielęgnacji. Jak zatem prawidłowo dbać o elementy z drewna konstrukcyjnego czy po prostu o wilgotne drewno? Poniżej znajdziesz kilka porad!

1. Na czym polega impregnacja drewna?

2. Zadbaj o strukturę drewna i sięgnij po odpowiedni impregnat do drewna

3. Żyj w duchu less waste i dbaj o swoje drewniane przedmioty

Na czym polega impregnacja drewna?

Impregnat do drewna to preparat chemiczny wykonany na bazie rozpuszczalników lub wody. Impregnaty rozpuszczalnikowe można z powodzeniem stosować zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków. Co o zasady impregnacja drewna polega na zabezpieczeniu powierzchni dzięki temu, że preparat wnika głęboko w jego strukturę, gwarantując tym samym skuteczną ochronę przed ogniem, wilgocią, a także rozwojem grzybów. Od Ciebie zależy, czy sięgniesz po impregnat do drewna bezbarwny czy może wzbogacony o pigment, który zapewni mu pożądany kolor. Warto też zwrócić uwagę na to, że taki impregnat nie spowoduje, że zaniknie naturalny rysunek słojów, co tylko potęguje walory estetyczne.

Zadbaj o strukturę drewna i sięgnij po odpowiedni impregnat do drewna

Jeżeli zainwestowałeś już w meble ogrodowe czy ogrodzenie, którego materiał stanowi surowe drewno – warto zainwestować w specjalne środki ochrony drewna, dzięki którym będziesz mógł cieszyć się nimi przez wiele lat. Co do zasady drewno to szlachetny i naturalny surowiec, jednak wiążą się z nim także pewne zalecenia, do których należy sięgnięcie po odpowiedni impregnat. Wszelkie elementy drewniane znajdujące się szczególnie na zewnątrz wymagają specjalnej ochrony. Z czego to wynika? Otóż z definicji meble ogrodowe czy inne przykłady elementów małej architektury są narażone na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak skoki temperatur, deszcz czy śnieg. Impregnat dobrej jakości będzie w stanie znacznie przedłużyć żywotność takich przedmiotów i doskonale sprawdzi się także jako środek do renowacji mebli. W jaki sposób? Otóż wystarczy sięgnąć po impregnat nadający kolor – dzięki temu będziesz mógł w szybkim czasie i relatywnie niskim kosztem nadać swoim drewnianym meblom czy ogrodzeniu zupełnie nowy charakter!

Żyj w duchu less waste i dbaj o swoje drewniane przedmioty

Szybkie tempo życia powoduje, że propaguje się mocno konsumpcyjny styl życia. Media również przyczyniają się do tego trendu poprzez zachęcanie do odwiedzin galerii handlowych i intensyfikacji zakupów. Obecnie w wielu przypadkach zamiast naprawiać zużyty sprzęt zastępuje się go po prostu nowym modelem. W minionych dekadach było to nie do pomyślenia. Obecnie można jednak zauważyć pewną zmianę w sposobie myślenia wielu osób. Wynika to z faktu, że coraz więcej mówi się o konieczności ochrony planety i oszczędzania zasobów. W efekcie dużo ludzi żyje w duchu less waste, który z założenia ogranicza zakupy i otaczanie się dobrami materialnymi. Jeżeli wydaje Ci się to bliskie – warto wprowadzić w swoim życiu kilka drobnych zmian. Jedną z nich może być właśnie większa troska o już posiadane dobra. W efekcie rzeczy, które już masz będą mogły posłużyć Ci znacznie dłużej. Omawiany przykład dotyczy tutaj drewnianych mebli, ogrodzeń oraz innych elementów małej architektury. Aby zapobiec rozwojowi pleśni, grzybów czy bakterii warto sięgnąć po sprawdzony impregnat do drewna, który nada pożądanego kolorytu, zachowując przy tym naturalny zarys słojów, ale i przedłuży cykl życia takich przedmiotów z drewna.