5 mitów na temat konsolidacji zadłużenia

konsolidacja zadłużenia długi

Jeśli starasz się wyjść z długów, pożyczka konsolidacyjna jest jedną ze strategii do rozważenia. Konsolidacja zadłużenia jest wtedy, gdy łączysz więcej niż jeden dług w jeden dług. Oprócz pożyczki konsolidacji zadłużenia, niektóre inne popularne sposoby konsolidacji zadłużenia obejmują na przykład refinansowanie kredytu hipotecznego. Istnieje wiele plusów i minusów konsolidacji zadłużenia, jak również całe mnóstwo mitów wokół tematu. Zanim pójdziesz dalej, obalimy kilka z tych mitów, które mogą wpłynąć na twoją decyzję.

Mit nr 1: Konsolidacja długów pozwala spłacić mniej pieniędzy

Konsolidacja długów nie jest ugodą w sprawie długów. W ugodzie zadłużenia, konsument negocjuje umowę, aby spłacić mniej niż jest winien. Jeśli brzmi to zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, to dlatego, że zazwyczaj tak jest. Rozliczenie długu może zająć dużo czasu. Może to poważnie zaszkodzić Twojej ocenie kredytowej i kosztować Cię dodatkowe pieniądze w podatkach i opłatach. Nie ma również gwarancji, że ostatecznie zapłacisz mniej, niż zapłaciłbyś bez ugody. Konsolidacja długów nie zmienia wysokości sald. Po prostu bierzesz jedną większą pożyczkę, aby spłacić wiele mniejszych długów.

Mit nr 2: Konsolidacja zadłużenia szkodzi Twojej ocenie zdolności kredytowej

Za każdym razem, gdy ubiegasz się o kredyt lub pożyczkę, Twój wynik kredytowy może stracić kilka punktów. Kiedy ubiegasz się o kredyt konsolidacyjny, nie ma okienka, w którym mógłbyś dokonać wyboru oprocentowania. Każda aplikacja stworzy nowe zapytanie w Twoim raporcie kredytowym, a każde z nich ma potencjał, aby nieco obniżyć Twoją ocenę. Niemniej jednak, sam kredyt konsolidacyjny nie zaszkodzi Twojej ocenie punktowej. Oto dlaczego.

Twoja ocena kredytowa opiera się na:

– Twojej historii płatności

– Twoim współczynniku wykorzystania kredytu – ile jesteś winien na swoich kartach kredytowych w porównaniu do limitów.

– Twoim miksie kredytowym — różne rodzaje kredytów, które możesz mieć (karty kredytowe, pożyczki ratalne, kredyty hipoteczne, itp.)

– Wieku Twoich kont kredytowych

W niektórych przypadkach, kredyt konsolidacyjny może sprawić, że Twoja ocena kredytowa wzrośnie. Jest to częsty wynik dla osób, które używają tego typu pożyczek ratalnych do spłacenia długów na kartach kredytowych. Kiedy spłacasz swoje karty, Twój wskaźnik wykorzystania spada, ponieważ jest on obliczany na podstawie Twojego zadłużenia odnawialnego, a nie zadłużenia kredytu ratalnego. Wykorzystanie jest ważnym czynnikiem w ocenie punktowej, więc spłacenie kart może spowodować znaczny wzrost oceny punktowej.

Ponadto, jeśli wcześniej nie miałeś kredytu ratalnego w swoim raporcie kredytowym, Twój miks kredytowy poprawi się, gdy otrzymasz kredyt konsolidacyjny. To również może spowodować, że Twoja ocena punktowa wzrośnie.

Mit nr 3: Konsolidacja długów trwa długo

Konsolidacja zadłużenia nie jest długotrwałym procesem. Jeśli kwalifikujesz się do pożyczki konsolidacyjnej, możesz skonsolidować swoje długi w ciągu kilku dni. Czynniki, które wpływają na czas to:

– Czas na zbadanie opcji kredytowych

– Czy kwalifikujesz się teraz, czy też musisz najpierw poprawić swój wynik kredytowy

– Jak szybko pożyczkodawca przetwarza i zatwierdza Twoją aplikację

– Jak długo trwa otrzymanie funduszy (zazwyczaj tego samego dnia lub kilka dni po zatwierdzeniu)

Mit nr 4: Konsolidacja długów kosztuje dużo pieniędzy

Konsolidacja zadłużenia nie jest darmowa. Większość pożyczkodawców pobiera opłatę za rozpoczęcie pożyczki lub opłatę za pożyczkę. Ci, którzy tego nie robią, zazwyczaj naliczają wyższe oprocentowanie. Mimo to, wiele osób obniża swoje ogólne koszty, gdy konsolidują swoje zadłużenie. To dlatego, że oprocentowanie pożyczki osobistej może być niższe niż średnie oprocentowanie długów, które chcesz połączyć.

Jest to szczególnie powszechne, jeśli masz obecnie zadłużenie karty kredytowej. Tak długo, jak badania kredytów konsolidacyjnych i ich opłat starannie przed wyborem jednego, konsolidacja zadłużenia może być inteligentne rozwiązanie do spłacania długu.

Zanim złożysz wniosek o pożyczkę konsolidacyjną, zrób krok wstecz i oceń powody, dla których jesteś zadłużony w pierwszej kolejności. Dla wielu ludzi, zadłużenie jest wynikiem sytuacji finansowej, na którą nie mieli wpływu. Ale zadłużenie może być czasem wynikiem nadmiernych wydatków lub braku odpowiedniej metody budżetowania na miejscu. Bez względu na to, w której kategorii się znajdujesz, największe korzyści z konsolidacji zadłużenia uzyskasz, jeśli połączysz ją z planem zarządzania finansami osobistymi.

1066 / zawsz