Michael Jackson pomnik Bukareszt Rumunia Park Herastrau

Bukareszt. Pomnik Michaela Jacksona

Czas czytania:1 minut/y, 38 sekund/y

Czy wiesz, że Michael Jackson ma swój pomnik w Bukareszcie?

Król muzyki pop, Michael Jackson (1958-2009), jest w Rumunii bardzo lubiany. Miał tu dwa koncerty. 1 października 1992 r. w ramach trasy The Dangerous Tour wystąpił na stadionie Stadionul Național w Bukareszcie. 4 lata później, 14 września 1996 r. na tym samym stadionie wystąpił w ramach trasy HIStory World Tour. Z tego drugiego koncertu powstała DVD “Live in Bucharest”.

Nic więc dziwnego, że Michael Jackson w Bukareszcie ma swój pomnik. Dosyć skromny, to w zasadzie większa tablica, ale jednak. Dlatego fani Jacksona z Polski odwiedzając Bukareszt, powinni tu dotrzeć i pstryknąć kilka zdjęć. Nietrudno go znaleźć, gdyż pomnik znajduje się blisko słynnego miejsca, odwiedzanego przez turystów.

Michael Jackson pomnik Bukareszt Rumunia Park Herastrau
A tak wygląda druga strona pomnika Michaela Jacksona w Bukareszcie, w Parku Herastrau

Gdzie jest pomnik Michaela Jacksona?

W Parku Herastrau, w pobliżu wejścia do Muzeum Wsi, ale jeszcze bliżej od Łuku Triumfalnego. Gdy z tyłu masz centrum, z prawej Łuk Triumfalny, widać spory, wolno stojący zegar (taki sam, jak w parku obok Ratusza Bukaresztu). Tuż obok jest wejście do parku. To tu zaczyna się alejka nazywana alejką Michaela Jacksona, choć nie ma tu żadnego oznakowania. Wystarczy iść jej lewą stroną po chodniku, aby po 200-300 metrach trafić na pomnik.

Fani M.J. mogą być zdziwieni, ale gdy Sadurski.com tu był, choć była ładna pogoda i w pobliżu spacerowało dużo ludzi, przy pomniku nie było w zasadzie nikogo. Obok na ławce usiadło kilka nastolatek, jedna na rolkach tu usiadła i pozowała koleżankom do zdjęć i po dłuższej chwili poszły dalej. Możliwe, ze pomnik M.J. obecnie nie jest tu czymś wyjątkowym i wzbudzającym duże zainteresowanie. Jednak fani M.J. z różnych krajów odwiedzający Bukareszt, nie omijają tego miejsca.

Pomnik Michaela Jacksona w Bukareszcie – tekst i zdjęcia: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> 12 miejsc, które musisz zobaczyć w Bukareszcie
> Piłkarskie stadiony w Bukareszcie
> Ciekawostki o Budapeszcie i porady

prognoza pogody meteorologia pogoda Rosja Rosjanie Poprzedni post Jak Rosjanie cenzurują pogodę
fakty na temat snów ciekawostki o snach wszystko o snach Następny post Fakty na temat snów – cz. 3