Profesjonalny fotel kosmetyczny w Twoim salonie

fotel kosmetyczny ciekawostki fotele kosmetyczne

Wizytówką każdego salonu kosmetycznego jest obecny w nim fotel. To na nim Twoje klientki będą zażywać zabiegów upiększających. Fotel powinien być wygodny oraz pozwalać na przyjęcie komfortowej pozycji. Warto także dopasować fotel do pozostałego umeblowania w salonie, z którym powinien tworzyć spójną aranżację. Poniżej zgłębiamy temat zakupu fotela do salonu kosmetycznego – podpowiadamy jakimi udogodnieniami powinien odznaczać się dobrej jakości fotel oraz na jakie sprawy zwrócić szczególną uwagę w trakcie zakupu.

Zakup fotela – polecane i dostępne rodzaje 

By fotel kosmetyczny był maksymalnie wygodny, warto zwrócić uwagę na podstawowe funkcje oraz sposób sterowania jego pracą i ustawieniem. Każdy fotel kosmetyczny posiada elementy konstrukcyjne, które można regulować. Są to przede wszystkim zagłówek, podnóżek oraz oparcie. Niekiedy masz także możliwość opuszczania lub podwyższania podłokietników bądź innych elementów w konstrukcji fotela. Oczywiście podstawową sprawą jest możliwość podnoszenia siedziska do wysokości odpowiadającej Twoim pracownikom. 

Pod tym względem wyróżniamy fotele sterowane elektrycznie, hydraulicznie oraz mechanicznie. Na popularności zyskują w ostatnich czasach fotele elektryczne, z uwagi na ich praktyczne funkcje. Masz możliwość swobodnej regulacji pozycji swoich klientek za pomocą prostego panelu sterowniczego. Fotel pracuje przy tym bardzo płynnie, w trosce o wygodę osoby siedzącej. 

Stelaż fotela kosmetycznego 

Warto wybierać produkty z solidnym metalowym stelażem, odpornym na wszelkie szkodliwe czynniki występujące w salonach kosmetycznych. Dobrej jakości stelaż będzie niewrażliwy na wilgoć, chemikalia, kosmetyki oraz odporny na uszkodzenia typu mechanicznego. Dobrym pomysłem są fotele na stelażu chromowanym, którego połyskliwa powierzchnia dodaje elegancji całemu salonowi. 

Warto wybierać produkty pokryte przyjemnymi w dotyku tkaninami obiciowymi. Najchętniej wybierane są ekologiczne odpowiedniki skóry naturalnej w odcieniach bieli i beżu, które oferuje niemal każdy profesjonalny sklep kosmetyczny. Materiał ten jest odporny na ścieranie i zaplamienia, a także łatwy w czyszczeniu. 

Podstawa fotela kosmetycznego może mieć różną formę. Najczęściej jest to kilka ramion zwieńczonych mechanizmem kółkowym, pozwalającym na swobodne przesuwanie fotela. Znajdziesz też siedziska ulokowane na bardziej stabilnej podstawie. Dotyczy to szczególnie foteli przeznaczonych do zabiegów na leżąco oraz w innych, mniej i bardziej zaawansowanych pozycjach. 

Dodatkowe udogodnienia w konstrukcji fotela 

Czym jeszcze może się odznaczać dobrej jakości fotel kosmetyczny? Wbrew pozorom może posiadać liczne dodatkowe udogodnienia, które uczynią korzystanie z niego jeszcze bardziej komfortowym. Warto w trakcie zakupów zwrócić uwagę na fotele wyposażone w podgrzewane siedziska, szczególnie chętnie stosowane w czasie wykonywania zabiegów na zimno. 

Obecność pilota dedykowanego do sterowania fotelem to kolejne duże ułatwienie. Jest to najwygodniejszy sposób regulowania jego ustawienia – możesz podnosić i opuszczać siedzisko, zagłówek lub podnóżek za pomocą jednego ruchu palca. Warto też zwrócić uwagę na obecność podłokietników oraz możliwość ich zdemontowania na czas wykonywania konkretnych zabiegów. Ponadto niektóre modele foteli wyposażone są w dyskretne tacki do przechowywania sprzętów i akcesoriów.

fot. materiały prasowe