Karykaturzysta na imprezę – jakiego NIE zatrudniać. Poradnik

imprezy firmowe karykatury na żywo najlepszy karykaturzysta na event firmowy event jak zorganizować

Najlepszy karykaturzysta na event. Czego unikać, gdy go poszukujesz?

Zawsze w życiu robimy coś po raz pierwszy. To oznacza, że można podjąć złą decyzję. Tak samo jest z zatrudnieniem karykaturzysty na imprezę. Można podjąć nieodpowiednią decyzję i później jej żałować. Nasz tekst ma zminimalizować problemy i pokazać, na co zwrócić uwagę podejmując decyzję o zaproszeniu konkretnego karykaturzysty na event – firmową imprezę lub wesele, piknik, itp.

Nie umiejący rysować „profesjonalista”

Na swojej stronie www lub w swoim ogłoszeniu, do tego w rozmowie telefonicznej z potencjalnym klientem, podkreśla słowo-wytrych: „profesjonalista”. Pod każdym względem jest najlepszy i bezkonkurencyjny. Problem w tym, że… nie umie rysować, a może po prostu nie ma talentu.

Zamiast przekonać się o tym, gdy już zacznie rysować karykatury na imprezie (wtedy za późno na odwrót), wcześniej trzeba zobaczyć jego dzieła i chwilę pomyśleć. Nie podejmować decyzji o zatrudnieniu „profesjonalisty”, który rysuje do nikogo niepodobne potworki, a ostatnio rysował na rodzinnej imprezie 2 lata temu. Miał za to inny atut: zaskakująco atrakcyjna cena, która przekonała jego klienta.

Gdy prawie nikt na imprezie nie chce skorzystać z usługi karykaturzysty, choć jest ona dla uczestników bezpłatna – może odstraszyła pierwsza wykonana przez niego „karykatura”? Wtedy z pewnością pomyślisz: „Już nigdy żadnego taniego amatora”.

karykaturzysta na wesele event karykatury na żywo rysowanie karykatur karykaturzyści
Najlepszy karykaturzysta na event? Jak go znaleźć, od dawna doradza w prasie branżowej szef Karykatury.com

Nieuczciwy karykaturzysta na event

Choć na imprezie ma rysować kilkuminutowe szkice, jego ofertę w Internecie ilustruje efektowna, kolorowa karykatura. Taka, że nawet laik oceni, że na jej wykonanie trzeba było godzinę, albo i kilka godzin.

Efektowny przykład ma cię przekonać, że jest artystą którego powinieneś zatrudnić i podobne obrazki na pewno będzie tworzyć na twojej imprezie. Szczerze: jak najdalej od takich artystów. Skoro obok oferty rysowania na żywo na imprezie, ma taki przykład, to oznacza, że lepiej o nim zapomnieć, aby nie było rozczarowania.

Zapominalski cwaniaczek

Podpisałaś (podpisałeś) umowę, więc wszystko wraz z ceną jest jasne jak Słońce. Jednak on zaraz po przybyciu albo zaraz po wykonaniu usługi informuje, że czegoś nie doliczył do swojej oferty. Należy mu się dodatkowe 100, 200 albo więcej złotych. Może podrożała benzyna (o czym nie pamiętał), może nie sprawdził ile ma kilometrów na dojazd (sądził, że kilkadziesiąt, ale jest np. 400). Sytuacja niekomfortowa, i co powiesz? Że nie dopłacisz? Pewnie ten mechanizm nie raz się sprawdził, więc nieuczciwy karykaturzysta zarobił nadprogramową, łatwą kasę.

atrakcje weselne Radom atrakcje na wesele 2022 w Radomiu atrakcja weselna karykatury karykaturzysta
Najszybszy karykaturzysta jest w stanie narysować ponad 20 uczestników eventu w jedną godzinę

Aby uniknąć takich niemiłych sytuacji – korzystaj nie tylko ze sprawdzonych profesjonalistów, ale równocześnie z takich, którzy są uczciwymi wykonawcami. W karykatury.com takie zlecenia wykonujemy od wielu lat i taka sytuacja NIGDY nie miała miejsca.

Podpisanie umowy z niesolidnym wykonawcą nie uchroni cię przed niespodziankami. Nie wierz ślepo w pisemne umowy. Umowa ustna + e-mailowa z solidnym partnerem (wykonawcą) bywa o wiele lepszym gwarantem.

Niesolidny karykaturzysta na imprezę

Tę autentyczną anegdotę powtarzamy co jakiś czas, to to klasyka amatorszczyzny, w dodatku obu stron. Dla klienta standardowe stawki były zbyt wysokie (nawet uznał, że nie ma ochoty podziękować za przesłanie oferty). Znalazł trzech karykaturzystów na event, za to wybitnie tanich. Co z tego, że podpisali umowę. Na godzinę przed imprezą zrozpaczony szef (podobno znanej) agencji eventowej, robiącej duży event w Warszawie na kilkaset osób, telefonuje do szefa Karykatury.com:

– Dwóch karykaturzystów dziś powiedziało, że nie przyjedzie bo coś im ważnego wypadło, a telefon trzeciego nie odpowiada! Niech pan ratuje! Cena nieważna!

Hm, jak widać (czasami) tak kończą się umowy agencji eventowej z karykaturzystami – amatorami.

atrakcje na wesele Poznań Wielkopolska atrakcja na event woj. wielkopolskie jesień wesele ślub karykatury karykaturzyści weselne inspiracje karykaturzysta na imprezie
Znakomity rysownik karykatur Sadurski, to duża atrakcja każdej imprezy, którą uświetni

Najlepszy karykaturzysta na event – podsumowanie

Wymieniliśmy przykłady kilku pułapek, których należy unikać. Wykonawcę karykatur, którego chcesz zatrudnić na event, najlepiej po prostu znać. Osobiście, a może został polecony, więc ktoś inny był z niego zadowolony i wszystko przebiegło bez problemów.

Dziwimy się, że część organizatorów firmowych eventów i wesel nie zwraca się bezpośrednio do sprawdzonych wykonawców wesołych portretów (przecież ich strony www działają i na bieżąco odpowiadają na e-maile). O każdym doświadczonym karykaturzyście można też wyczytać mnóstwo informacji w sieci.

Mimo tego, wiąż są i tacy, którzy poszukują na chybił-trafił, w mediach społecznościowych. Najczęściej po to, aby wynająć kogokolwiek, lecz proponującego bardzo atrakcyjne, najniższe honorarium. A to często oznacza nie tylko zatrudnienie kiepskiego artystycznie artysty, ale też kłopoty, od których może rozboleć głowa.

Najlepszy karykaturzysta na event: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Atrakcje na event w Krakowie
> Atrakcje na wesele Warszawa