Ubezpieczenia w Polsce – ciekawostki

nietypowe ubezpieczenia Polska ciekawostki ubezpieczenie drewniany dom zniszczony agenci ubezpieczeniowi dowcipy

Ubezpieczenia w Polsce – ciekawostki o ubezpieczeniach, firmy ubezpieczeniowe i polisy, nietypowe ubezpieczenia

1) Blisko co dziesiąty Polak nie ma żadnego ubezpieczenia.

Nietypowe ubezpieczenia

2) Informacje o nietypowych ubezpieczeniach trafiają do mediów, w związkiem z działalnością ubezpieczycieli zagranicznych. A jak jest w Polsce? Do mediów trafiają zwykle plotki. Podobno jedna ze znanych polskich śpiewaczek operowych ubezpieczyła swój głos. Podobno polski ubezpieczyciel ubezpieczył plantację porzeczki na wypadek zniszczenia przez UFO. Informacje te podawane są jednak jako ciekawostki, a nie jako poważne, potwierdzone informacje.

Nogi piłkarza ubezpieczone

3) Na pewno swoje nogi ubezpieczył na 12 mln euro nasz znakomity piłkarz Robert Lewandowski – o czym informowały media. Nie podano (zdaje się) nazwy firmy ubezpieczeniowej, ale bylibyśmy zdziwieni, gdyby na taaaką polisę zgodziła się jedna z polskich firm.

Ubezpieczenie przeciwko ciąży?

4) Zdarza się, że polscy opiekunowie na koloniach ubezpieczani są na wypadek, jeśli któraś z podopiecznych będąc na koloniach, zajdzie w ciążę. Tę informację podało wiele mediów, więc podejrzewamy, że jest prawdziwa. A może to tylko powielany żart primaaprilisowy?

Ubezpieczeni biznesowe

5) Na Zachodzie wiele firm (w tym podobno 100% spółek publicznych) ubezpiecza swoich managerów w przypadku podjęcia decyzji, które mogą spowodować szkody. Jedna z polskich firm, ma w swojej ofercie takie polisy.

powódź nietypowe ubezpieczenia Polska ciekawostki ubezpieczenie
Trzeba było się ubezpieczyć! Ciekawostki ubezpieczeniowe

Ubezpieczenia i polityka

6) „Trzeba się ubezpieczać” – tak w czasie „powodzi tysiąclecia” (rok 1997) powiedział w telewizji premier Włodzimierz Cimoszewicz. Powódź przyniosła 12 mld zł strat, pochłonęła dobytek 40 tys. Polaków i zabrała życie 114 osób. Wkrótce rząd upadł i wielu do dziś pamięta tę jego niefortunną, choć szczerą do bólu wypowiedź. W całości wypowiedź brzmiała tak: „Trzeba się ubezpieczać, a ta prawda jest ciągle mało powszechna”. Nie wiadomo, ilu rolników i właścicieli nieruchomości po tej powodzi wykupiło stosowne polisy, jedno jest pewne: „Mądry Polak po szkodzie”.

Ciekawostki ubezpieczeniowe

7) Ubezpieczenie OC, czasem także AC samochodowe nie obejmuje ochrony przedniej szyby samochodu. Takie ubezpieczenie jest dobrowolne.

8) Na Zachodzie ubezpieczenie psa i kota, to niemal standard. Bez takiej polisy weterynarze nie mają zbytniej ochoty, aby leczyć zwierzęta domowe. Choć Polacy często traktują pupila niemal jak członka rodziny, bardzo rzadko kupują takie polisy.

Ubezpieczenie grupowe

9) Przedsiębiorca z Torunia 28 listopada 2020 r. wykupił wszystkim swoim sześciu pracownikom grupowe polisy na życie, w sześciu firmach ubezpieczeniowych. Po 7 miesiącach cztery osoby z szóstki już nie żyły, a makabryczna seria zaczęła się już 2 tygodnie po kupnie polis. Fatum znacznie przekraczające rachunek prawdopodobieństwa bada prokuratura. Tym bardziej, że do odbioru wypłat pieniędzy z tytułu odszkodowania upoważniony był wspomniany przedsiębiorca.

Nietypowe ubezpieczenia ciekawostki: wyszperał i napisał: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Ciekawostki o ubezpieczeniach
> Historia ubezpieczeń
> Schody ruchome – ciekawostki