Obrazy Van Gogha

Vincent van Gogh obrazy van Gogha reprodukcje

Fani malarstwa postimpresjonistycznego, którzy gustują w najbardziej znanych obrazach, na pewno nie pogardzą opcją udekorowania swojego domu wiernymi reprodukcjami najciekawszych dzieł Vincenta van Gogha. Zobacz, jakie propozycje przygotowaliśmy w tym temacie.

Najlepsze obrazy van Gogha. Czy znasz każdy z nich?

Jeśli chodzi o obrazy van Gogha, to jednym z najsłynniejszych są – bez wątpienia – Słoneczniki. Nie każdy wie, że wersji dzieła powstało aż 11. Artysta upodobał sobie akurat ten gatunek kwiatów. Przemawiał do niego ich wyjątkowy, żółty kolor, który jak sam twierdził mogły przekazywać zarówno złe, jak i dobre emocje. Reprodukcje van Gogha stanowią ciekawy akcent dekoracyjny wnętrza urządzonego w stylu retro.

Wirujący pył na nocnym niebie

Gwiaździsta noc, często pokazywana uczniom za pomocą szkolnych podręczników jako przykład stylu postimpresjonistycznego, została stworzona podczas pobytu Vincenta van Gogha w szpitalu psychiatrycznym. Artysta miał wówczas epizod psychotyczny. Co ciekawe, wiry widoczne na niebie to autentyczne gazy i pyły pojawiające się wokół gwiazd, których istnieje udowodnili fizycy i astronomowie. Doskonale zaprezentował ruch światła. Jak się okazuje, Vincent van Gogh mistrzowsko zaprezentował na swoim obrazie to, co naukowo nazywa się burzliwymi strukturami płynów. Widać więc wyraźnie, że dzieło nie stanowi wyłącznie dowodu na wyjątkową ekspresję i spojrzenie na świat artysty, ale również na faktyczne zjawiska zachodzące w przyrodzie. Jeśli zatem od lat fascynuje Cię Vincent van Gogh, obrazy w formie reprodukcji będą stanowić świetną dekorację Twojego „M”. Szeroki ich wybór czeka na Ciebie w sklepie internetowym https://www.decormint.com/pl/obrazy/van-gogh.

Autoportret – niezwykły dobór kolorów

Oglądałeś film Twój Vincent z 2017 roku? Jeśli tak i seans zainspirował Cię do bliższego poznawania twórczości tego holenderskiego artysty, spraw sobie reprodukcje van Gogha. Jednym z ciekawszych dzieł jest Autoportret. Dostrzec w nim można ciekawe zestawienia kolorystyczne. Wyjątkowe pociągnięcia pędzla świadczą o oryginalności twórcy. Obraz świetnie sprawdzi się, zawieszony na ścianie w salonie. Doda mu artystycznego klimatu i tajemniczości.

Perspektywa i żywe odcienie, czyli odwzorowanie pokoju w Arles

Znasz obraz Pokój van Gogha w Arles? Teraz jego reprodukcję możesz mieć w swojej sypialni. Dzieło powstało w 1888 roku, a inspiracją do powstania stał się tak zwany Żółty Dom, ulokowany przy Place Lamartine 2 w Arles, gdzie artysta przebywał. Von Gogh określał obraz jako jeden ze swoich ulubionych. Na uwagę zasługuje interesująca perspektywa, nasycenie kolorystyczne i niezwykły styl artysty.