Olsztyn, Racibórz, rysunki o Partii Dobrego Humoru

rysunek satyryczny karykatura Złota Szpilka

Olsztyn, Racibórz, rysunki o Partii Dobrego Humoru

Olsztyn. Uśmiech Chopina

Ubiegłoroczna, pokonkursowa wystawa rysunku satyrycznego o Fryderyku Chopinie trafiła do Olsztyna

Do końca lutego 2011 r. w multimedialnej bibliotece Planeta 11 (Olsztyn, ul. Piłsudskiego 38) można oglądać wystawę rysunku satyrycznego „Uśmiech Chopina”.

Wystawa jest plonem międzynarodowego konkursu rysunku satyrycznego, a okresie od czerwca do października 2010 r. była prezentowana w Muzeum Karykatury w Warszawie. Spośród 1413 prac nadesłanych na konkurs, do wystawy zakwalifikowano 268 prac 186 autorów z 33 krajów.

Do wystawy w Planecie 11 doszło z inicjatywy olsztyńskiego rysownika Zbigniewa Piszczako.
2011-02-14

Wystawa Czeczota w Olsztynie

10 lutego 2011 r. w Olsztynie zostanie otwarta wystawa rysunków satyrycznych Andrzeja Czeczota

W Galerii Amfilada Miejskiego Ośrodka Kultury (Olsztyn, ul. Dąbrowszczaków 3) zostanie otwarta wystawa rysunków Andrzeja Czeczota. Rysunki pochodzą ze zbiorów Muzeum Karykatury. Otwarcie wystawy w czwartek, 10 lutego 2011 r. o godz. 18.00.
2011-02-07

> Olsztyn ciekawostki

Karykaturzysta filmowcem

„Bieszczadzka kolejka leśna. Podróż sentymentalna” – to tytuł filmu dokumentalnego karykaturzysty Jacka Frankowskiego

Zrealizowany na zamówienie Lasów Państwowych, 24-minutowy film opowiadający o losach bieszczadzkiej ciuchci, to dzieło Jacka Frankowskiego (karykaturzysty, z wykształcenia leśnika) oraz Tomasza i Michała Ogrodowczyków (pasjonaci przyrody, fotografowie i filmowcy).

Film opowiada o Bieszczadach i mieszkających tu ludziach, ale głównie o kolejce, która przez ponad 100 lat była wykorzystywana przez leśników. Gdy została zlikwidowana ze względów ekonomicznych, pasjonaci założyli fundację. Obecnie przejazd ciuchcią jest jedną z atrakcji turystycznych regionu.

Film został zakupiony przez kanał telewizyjny Planete. Premierową emisję można było zobaczyć 16 lutego 2011, o godz. 11.35, a powtórka będzie 23 lutego o godz. 6.45. Jeśli film się spodoba, niewykluczone są jego kolejne powtórki w Planete.
2011-02-19

Składki narysowane

Rozstrzygnięto konkurs rysunku satyrycznego fundacji FOR o nazwie „Narysuj los swojej składki”

W zeszłym roku fundacja FOR (założona w 2007 r. przez prof. Leszka Balcerowicza) po raz drugi ogłosiła wyniki konkursu na komiks o tematyce ekonomicznej, o czym informowaliśmy. Tym razem do portalu Sadurski.com dotarła informacja o wynikach konkursu rysunku satyrycznego fundacji FOR, którego tytuł brzmiał: „Narysuj los swojej składki”. Oto nagrodzeni:

I miejsce (750 zł) – Michał Pruszczyński
II miejsce (500 zł) – Krzysztof Stefaniuk
III miejsce (300 zł) – Michał Drabik

Wyróżnienia (nagrody rzeczowe):
– Piotr Kotecki
– Tomasz Niewiadomski i Grzegorz Janusz
– Grzegorz Fedynkiewicz
2011-02-17

Kożusznik w Raciborzu

Wystawę rysunku satyrycznego Janusza Kożusznika otwarto w Raciborzu (woj. śląskie)

11 lutego 2011 r. o godz. 17 w budynku muzeum w Raciborzu (ul. Gimnazjalna 1) odbył się wernisaż wystawy rysunku satyrycznego Janusza Kożusznika.

Kożusznik – absolwent Politechniki Śląskiej, jako rysownik satyryczny zadebiutował w 1999 r., publikacjami w humorystycznych czasopismach Wydawnictwa Superpress. Publikował potem m.in. w prasie sportowej. Od 2007 jego rysunki prezentowane są regularnie w programie Szkło Kontaktowe (TVN24).
2011-02-16

Do rysowników satyrycznych

Włącz się do obchodów 10-lecia Partii Dobrego Humoru (2001-2011). Stwórz rysunek związany z PDH.

Do rysowników satyrycznych (polskich oraz zagranicznych), którzy są członkami Partii Dobrego Humoru lub chcą nimi zostać

Prześlij e-mailem specjalnie wykonany rysunek (lub kilka rysunków), nawiązujący tematem do Partii Dobrego Humoru. Na obrazku winno znaleźć się logo PDH lub nazwa: Partia Dobrego Humoru, a rysunek powinien być wesoły i (na ile to możliwe) zrozumiały pod każdą szerokością geograficzną.

Najlepsze nadesłane rysunki znajdą się:
1) na portalu satyrycznym Sadurski.com,
2) na cyklu wystaw w Polsce (niewykluczone, że wystawa trafi do innych krajów).
3) Mogą też być opublikowane w mediach, w związku z promocją PDH i wystaw. Autorzy zachowują prawa autorskie do swoich rysunków; w przypadku komercyjnego wykorzystania otrzymają honorarium.

Autorzy, którzy podadzą swój adres pocztowy, otrzymają legitymację PDH (chyba, że już ją mają).

Rysunki należy wysyłać do 30 kwietnia 2011 r., ale lepiej nie zrobić je i wysłać już teraz 🙂
Wymogi techniczne pliku: 300 dpi, format A4, JPG dobrej jakości, max 5 MB/plik.

Osoby niepełnoletnie oraz rozpoczynające przygodę z rysowaniem, prosimy o nie przysyłanie rysunków.
2011-02-03

Pierwsze rysunki o partii

Z Polski i świata przychodzą pierwsze rysunki na temat Partii Dobrego Humoru, które znajdą się na cyklu wystaw

Kilka dni temu na portalu Sadurski.com umieściliśmy prośbę do rysowników z Polski oraz z innych krajów (w języku angielskim) o przysyłanie rysunków związanych z Partią Dobrego Humoru (Good Humor Party). Okazją jest zbliżające się 10-lecie PDH, które chcemy uczcić m.in. cyklem wystaw rysunku satyrycznego. Prowadzimy rozmowy z osobami, które chciałyby takie wystawy zorganizować; z kilku miejsc mamy pozytywny odzew.

Przypominamy: chodzi o wykonanie i przesłanie e-mailem rysunku lub kilku rysunków, nawiązujących do działalności PDH. Mogą to być także zmienione, wersje rysunków wykonanych wcześniej, na których pojawi się logo PDH lub nazwa: Partia Dobrego Humoru.

Dla twórców rysunku satyrycznego jest to okazja, aby otrzymać legitymację Partii Dobrego Humoru (choć wielu już ją ma). Legitymacje wysyłamy na nasz koszt w dowolne miejsce świata – tam, gdzie mieszka rysownik.

Wśród osób, które już przesłały rysunki, są artyści z Polski, Turcji, Słowacji i Ukrainy. Chęć przysłania swoich prac zadeklarowali też rysownicy z Brazylii, Iranu i Słowacji. A to przecież pierwsze dni naszej akcji i  kompletowania rysunków.
2011-02-14

Olsztyn i inne informacje z archiwum portalu: (c) Sadurski.com