panda Chiny filmy

Czy ta panda ośmiesza Chiny?

Czas czytania:1 minut/y, 34 sekund/y

Panda, prawo i stosunki międzynarodowe

Chińczyk podał do chińskiego sądu producenta amerykańskiego, animowanego filmu”Kung Fu Panda”. Bo film obraża pandę, symbol Chin. A w ogóle to spisek

Od kilku tygodni w kinach na całym świecie emitowany jest nowy film animowany, wyprodukowany przez wytwórnię Dreamworks “Kung Fu Panda”. To zabawna historia niezgrabnego misia panda, który chce zostać mistrzem kung-fu, aby uratować Dolinę Pokoju przed panterą śnieżną Tai Lung. Akcja filmu rozgrywa się w starożytnych Chinach.

Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Producent filmu został podany do chińskiego sądu przez artystę Zhao Bandi, który słynie w Chinach z tego, że w swojej twórczości wykorzystuje wizerunek pandy. Facet, którego pandy spotkać można m.in. na chińskiej odzieży, domaga się przeprosin.

Według niego panda z filmu obraża Chińczyków. Jest nieporadna, ma zielone oczy (ten kolor to w Chinach symbol zła), w dodatku jej ojcem jest… kaczor. A w ogóle cały film, to spisek w przeddzień olimpiady w Chinach.

Czy film podobną reakcję wywoła w Polsce? Bo kaczor kojarzy się nam nie tylko Donaldem (czyli premierem Donaldem Tuskiem), ale to również potoczne określenie braci Kaczyńskich (prezydenta RP oraz przewodniczącego partii Prawo i Sprawiedliwość).

Na ilustracji: filmowa panda
Informacja na portalu: (c) Sadurski.com od lipca 2008

Informacje o pandzie

Panda wielka (niedźwiedź bambusowy), to gatunek drapieżnego ssaka z rodziny niedźwiedziowatych (Ursidae). Zamieszkuje lasy bambusowe na wysokości 1200–4100 m n.p.m. (zimą schodzi do 800 m n.p.m.). Jej przynależność do drapieżnych nie ulega wątpliwości, jednak w rzeczywistości odżywia się pędami roślin (głównie bambusa), nie gardzi też rybami i małymi gryzoniami. Zaliczenie pandy do zwierząt drapieżnych spowodowane jest budową jej układu pokarmowego. Jest on zbudowany jak u zwierząt spożywających pokarm mięsny. Z tego powodu zwierzę musi jeść bardzo dużo, nawet do 40 kg dziennie. Spowodowane jest to tym, że panda trawi tylko 25% spożytego pokarmu (gdy na przykład krowy trawią 80% spożytego pokarmu).

chamskie odzywki do koleżanki Poprzedni post Chamskie odzywki do koleżanki
koniec świata ciekawostki Następny post Jak przeżyć koniec świata