Najbardziej przerażające ciekawostki o śmierci

śmierć ciekawostki o śmierci szalone niezwykłe niewiarygodne straszne

Śmierć Ciekawostki o śmierci, niewiarygodne, straszne, niezwykłe, szalone i zaskakujące fakty. Samobójstwa, zwłoki, groby, prochy ludzkie, dusza człowieka

Niesamowite ciekawostki o śmierci

1) Ponoć radziecka bezpieka przykładała do torsu osoby torturowanej klatkę z głodnymi szczurami. Jedną drogą ucieczki z klatki było przegryzienie się przez ciało człowieka i wyjście od strony pleców.

2) Mężczyzna, któremu podczas operacji wszczepiono serce samobójcy, potem ożenił się z jego żoną. I także popełnił samobójstwo.

3) Coraz więcej osób ginie na świecie w związku z robieniem sobie zdjęcia selfie. 3/4 to mężczyźni, najwięcej osób ma ok. 21 lat. Jeden tylko przykład: nastolatek zginął, gdy pozował do selfie z pistoletem ojca przystawionym do skroni. Niechcący nacisnął spust.

4) Podobno przez to, że lekarze wypisują nieczytelne recepty, a aptekarze sprzedają nie te leki co trzeba, na świecie umiera 7 tys. ludzi.

5) Król Nawarry Antoine de Bourbon (1618-1562) umarł w chwili oddawania moczu. Wiemy to dzięki dawnym kronikom. Ktoś napisał takie epitafium króla: „Przechodniu, nasz książę, co leży tu w środku,
Tym jest tylko sławny, że umarł w wychodku”.

> Horrory ciekawostki

śmierć ciekawostki o śmierci szalone niezwykłe niewiarygodne straszne
Śmierć ciekawostki o śmierci. Niezwykłe, niewiarygodne, straszne fakty

6) Aż trzech prezydentów USA: Thomas Jefferson, John Adams i James Monroe zmarło 4 lipca, w Dniu Niepodległości (w rocznicę ogłoszenia niepodległości Stanów Zjednoczonych).

7) Najstarszy znany ludzkości grób ma ok. 60 tysięcy lat. Chodzi o pochówek neandertalczyka w Paleolicie Środkowym w grocie Kebarah w Izraelu. Natomiast najstarszy odkryty pochówek na terenie dzisiejszej Polski miał miejsce 27,5 tys. lat temu, w Jaskini Borsuka (Jura Krakowsko-Częstochowska).

> Zombie ciekawostki

Śmierć ciekawostki

8) Zwłoki człowieka rozkładają się w wodzie 4 razy szybciej niż leżąc na powietrzu.

9) Jedną z nielicznych aktualnie osób, której prochy krążą po orbicie Ziemi, jest urna z prochami Gene Roddenberry’ego (1921-1991), twórcy słynnego serialu s-f Star Trek.

10) Nie ma czegoś takiego, jak śmierć ze starości. Człowiek umiera w związku z chorobami. A, że mają miejsce akurat wtedy, gdy jest w podeszłym wieku…

11) Ostatnią rzeczą jaką człowiek traci podczas śmierci, jest słuch.

12) Z chwilą śmierci człowiek traci 21 gram swojej wagi. Pozwoliło to amerykańskiemu lekarzowi Duncanowi McDougallowi na hipotezę, że tyle waży nasza dusza.

13) Ponoć jeśli zaczynasz myśleć o śmierci, masz przed sobą jeszcze 15 lat życia.

14) Spadające z palmy kokosy rocznie zabijają więcej ludzi niż rekiny.

Przerażające ciekawostki o śmierci: (c) Sadurski.com

Inne straszne ciekawostki:
> Cmentarze ciekawostki
> Czarny humor
> Dracula ciekawostki