Sadurski – nagrody, ciekawostki

Szczepan Sadurski rysunki USA Japonia humor

Sadurski trzeci w Łodzi

W Muzeum Kinematografii w Łodzi Szczepan Sadurski odebrał nagrodę w konkursie „Satyra poza krawędzią”

W kilku poprzednich edycjach Szczepan Sadurski był jurorem tego konkursu i nie mógł wziąć w nim udziału, dlatego gdy nadarzyła się wreszcie okazja, wysłał kilka rysunków i… zdobył trzecią nagrodę. Tym cenniejszą, bo jurorami byli profesorowie uczelni plastycznych w Krakowie i Łodzi.

Wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się 13 czerwca 2014 r. w Muzeum Kinematografii w Łodzi. W katalogu wystawy wśród kilkudziesięciu prac konkursowych, opublikowano pięć rysunków Sadurskiego.
2014-06-22

Sadurski w Japonii i USA

Oryginalna prezentacja rysunków Szczepana Sadurskiego w Las Vegas, Hollywood, San Francisco i nie tylko

Sadurski wrócił właśnie z intensywnej podróży do Japonii, odwiedzając kilkanaście miast i jeszcze więcej ciekawych miejsc oraz zabytków. Wziął ze sobą kilka swoich rysunków związanych z Japonią. Po powrocie do zdjęć z Japonii dołączył zdjęcia wykonane w USA i tak powstała oryginalna prezentacja – wystawa rysunków humorystycznych Sadurskiego w różnych ciekawych miejscach USA i Japonii.

Poniżej prezentacja.

2014-04-12

Honorowa nagroda od SPAK

Szczepan Sadurski uhonorowany w 25-lecie Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury

Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury z okazji swego 25-lecia postanowiło uhonorować 38 instytucji i osób, które w minionym ćwierćwieczu przyczyniły się do rozwoju karykatury. Jest wśród nich Szczepan Sadurski – karykaturzysta, twórca portalu Sadurski.com. W oficjalnej informacji czytamy, że Honorowa Odznaka 25-lecia SPAK została mu przyznana „za konsekwentną popularyzację i promocję sztuki karykatury i portal internetowy”.

Wśród uhonorowanych są instytucje organizujące imprezy i konkursy rysunku satyrycznego, media promujące karykaturę oraz artyści karykatury, m.in. Zbigniew Jujka, Zbigniew Ziomecki, Zygmunt Zaradkiewicz, Sławomir Łuczyński, Julian Bohdanowicz i Mirosław Hajnos. Czyli wszyscy, o których w minionych latach wielokrotnie informował portal Sadurski.com, a wcześniej także czasopisma Wydawnictwa Superpress (m.in. pismo satyryczne Twój Dobry Humor) kierowane przez Szczepana Sadurskiego.
2013-02-26

71 rocznica Powstania Warszawskiego

Szczepan Sadurski wśród zaproszonych gości uroczystości patriotycznej w Białymstoku

1 sierpnia 2015 r. uroczystości związane z wybuchem Powstania Warszawskiego odbyły się m.in. w Białymstoku. Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem żołnierzy Armii Krajowej przy ul. Kilińskiego, w której uczestniczyli: uczestnicy wydarzeń sprzed 71. lat, przedstawiciele władz i mieszkańcy miasta, w Muzeum Wojska odbył się ciąg dalszy uroczystości. Zorganizowało je Koło Historyczne – Zgrupowanie Armii Krajowej „Podlasie”, a ich częścią był konkurs plastyczny dla dzieci „Malowania kotwic”.

Specjalnymi gośćmi uroczystości byli: Bożena Kraczkowska z Olsztyna (autorka tekstu piosenki „Dziewczyna z granatem”, napisanej dla serialu TVP „Czas honoru – powstanie”) oraz Szczepan Sadurski z Warszawy – rysownik satyryczny i karykaturzysta. Uroczystość zakończyła się wręczeniem dyplomów i nagród przez prezydenta Białegostoku, Tadeusza Truskolaskiego.

Jednym z patronów i partnerów uroczystości był portal Sadurski.com
2015-08-02

Nagroda z Chorwacji

Szczepana Sadurskiego nagrodzono za promocję humoru, satyry i karykatury

Miła i niespodziewana wiadomość nadeszła w środku wakacji z Chorwacji. Wydawca e-magazynu dla karykaturzystów Forum Julije Jelaska, przyznał Szczepanowi Sadurskiemu wyróżnienie honorowe. Na dokumencie datowanym na 12 lipca 2015 r. uzasadniono powód jego przyznania: za promocję humoru, satyry i karykatury na świecie oraz za promowanie e-magazynu Forum powstającego w mieście Zadar (Dalmacja, w Chorwacji).

Wyróżnienie to przyznano Sadurskiemu za tworzenie e-magazynu Good Humor Party, w którym znajdują się rysunki autorów z różnych krajów świata oraz inne materiały humorystyczne.

Wyróżnienie o podobnej treści otrzymał także Aziz Javuzdogan, szef międzynarodowego e-magazynu satyrycznego Fenamizah, tworzonego w Turcji.
2015-07-14

Szczepan Sadurski wyróżniony

Jedno z honorowych wyróżnień w konkursie Muzeum Karykatury „Cztery Pory Karykatury. Rysunki Roku 2015” dla Szczepana Sadurskiego

Szczepan Sadurski otrzymał jedno z wyróżnień honorowych w pierwszej tegorocznej edycji konkursu „Cztery Pory Karykatury. Rysunki Roku 2015”, organizowanego przez Muzeum Karykatury w Warszawie. Najlepsze prace konkursowe trafią na wystawę w 2016 roku.
2015-04-06

Szczepan Sadurski i Mint Media

Agencja interaktywna Mint Media i satyryk Szczepan Sadurski, rozpoczynają współpracę

Szczepan Sadurski jest jednym z najbardziej znanych polskich satyryków, rysowników i karykaturzystów. Podczas EURO 2012 był karykaturzystą strefy sponsorskiej na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Popularność zdobył w latach osiemdziesiątych, publikując w wielu czasopismach. Wtedy też zdobył Złotą Szpilkę’87 – nagrodę tygodnika „Szpilki” w konkursie na najlepszy rysunek roku. Był jurorem wielu konkursów satyrycznych w Polsce oraz w Turcji i Szwecji. W 2007 r. był gościem specjalnym festiwalu w Tourcoing (Francja). Przez 21 lat kierował czasopismem „Dobry Humor”, rysował też w cyklicznych programach telewizyjnych, m.in. w TVP. Obecnie publikuje w prasie polskiej oraz w USA, Anglii, Niemczech, Włoszech i Turcji. Tworzy portal satyryczny Sadurski.com i jako satyryk komentuje w mediach najnowsze wydarzenia. Od 2001 r. jest przewodniczącym Partii Dobrego Humoru, nieformalnej międzynarodowej organizacji optymistów mających duże poczucie humoru.

Mint Media to agencja interaktywna, oferująca zintegrowane strategie marketingowe w sferze social media. Jedna z pierwszych agencji w Polsce, która oferowała pakiety mediowe w oparciu o Facebooka oraz jedna z pierwszych agencji, które wyprodukowały dedykowane rozwiązania w oparciu o aplikacje na Facebooku. Obecnie ma za sobą ponad 200 projektów, zrealizowanych dla największych domów mediowych i agencji interaktywnych w Polsce.

W ramach współpracy ze Szczepanem Sadurskim, Mint Media będzie wspierać satyryka w działaniach promujących jego osobę oraz jego najnowsze projekty satyryczne i artystyczne. Szczepan Sadurski będzie konsultantem Mint Media, wspierając działania agencji swą wiedzą, wyczuciem artystycznym oraz ostrym ołówkiem.
2012-07-25

Kolorowanki online

Na stronach amerykańskiej firmy SegTech znajduje się kilka rysunków Szczepana Sadurskiego, które każdy może pokolorować online

Amerykańska firma SegTech jest producentem m.in. programu komputerowego SegPlay PC. Jest to program rozrywkowy, służący kolorowaniu rysunków w komputerze, przy pomocy myszy.

Wśród rysunków do pokolorowania, znajdujących się jako przykłady na stronie internetowej producenta programu, znajduje się pięć rysunków humorystycznych Szczepana Sadurskiego, jako jedynego artysty z Polski. To chyba jedyne miejsce w Internecie, gdzie Sadurski sąsiaduje z takimi nazwiskami, jak: Picasso, Salvador Dali, Van Gogh, Cézanne, Walt Disney, Kandinsky, Mondrian i Andy Warhol.

Obecnie serwis nie istnieje
2011-04-03

Rysunki w konkursie dziennikarskim

Zestaw rysunków Szczepana Sadurskiego wyróżniono w konkursie dziennikarskim „Efektywność oznacza sukces”

19 maja 2011 r. w Warszawie odbyła się uroczysta gala „Pół wieku rozwiązań DYMO”, podczas której wręczono nagrody w konkursie dziennikarskim „Efektywność oznacza sukces”. Zadaniem konkursu było wyłonienie najciekawszych materiałów dziennikarskich o tematyce związanej z organizacją pracy w domu i biurze, z efektywnością w pracy, zarządzaniem czasem i radzeniem sobie ze stresem. Organizatorem konkursu była firma Newell Rubbermaid Poland SA, producent DYMO – rozwiązań ułatwiających organizację pracy w biurze i domu. Gościem specjalnym gali był Pascal Brodnicki, którego znamy z programu telewizyjnego „Pascal – po prostu gotuj”.

Na konkurs napłynęło blisko 50 materiałów dziennikarskich z całej Polski, które były wcześniej opublikowane w prasie, portalach internetowych i rozgłośniach radiowych. Jury zdecydowało przyznać 3 nagrody główne, 6 wyróżnień oraz 1 nagrodę specjalną.

Jednym z wyróżnień uhonorowano Szczepana Sadurskiego, za cykl rysunków humorystycznych „Jak pracować w biurze”. Rysunki powstały na zamówienie firmy Unilever Polska i zostały opublikowane w portalu Sadurski.com.

Poniżej pełna lista laureatów
– I nagroda: Krystyna Romanowska – artykuł „Rób mniej, zyskasz więcej”, opublikowany w „Coaching Focus”.
– II nagroda: Daniel Wilk – artykuł „Biuro z marzeń”, opublikowany w „Własny Biznes Franchising”.
– III nagroda: Robert Kamiński – artykuł „Koniec epoki flamastra”, opublikowany w portalu Komputerwfirmie.org
– Wyróżnienie: Sylwia Czubkowska – artykuł „Wyszukana zachęta do wytężonej pracy”, opublikowany w „Dzienniku Gazecie Prawnej”
Wyróżnienia
– Marzena Mazur – audycja „Strefa Szefa” na antenie TOK FM.
– Klaudyna Mortka – artykuł „Awans? Nie, dziękuję”, opublikowany w portalu Forbes.pl.
– Anna Daria Nowicka – artykuł „Jak stworzyć biuro przyjazne dla zdrowia pracowników?”, opublikowany w portalu NowoczesnaFirma.pl.
– Dorota Osiecka – artykuł „Efficiency, effectiveness, expression – trzy filary projektowania biura”, opublikowany w „Office and Facility”.
– Szczepan Sadurski – cykl rysunków humorystycznych „Jak pracować w biurze”, opublikowany w portalu Sadurski.com
– Nagroda specjalna: Daria i Marcin Kosterowie za artykuły: „Dzień świra” oraz „Stres – gdy w pracy pocą się ręce”, opublikowane w portalu TradeBizz.pl.
2011-05-23

Sadurski po chińsku i japońsku

Szczepan Sadurski propaguje polską kulturę w Azji. Jego teksty o polskiej satyrze i komiksach, ukazują się w czterech językach

Organizator XI międzynarodowej konferencji o komiksie (11th International Comic Artist Conference, w skrócie: ICC) oraz XIII międzynarodowego festiwalu komiksowego (Bucheon International Comics Festival, w skrócie: BICOF) z Korei Południowej, przygotowuje comiesięczne e-newslettery (webziny). Są one tworzone i rozsyłane w czterech językach: angielskim, koreańskim, chińskim oraz japońskim.

ICC, w ramach rozszerzenia współpracy międzynarodowej, zainteresowało się portalem Sadurski.com i niedawno zwróciło się do Szczepana Sadurskiego z propozycją współpracy. Chodzi o pisanie tekstów „z polskiego podwórka”, związanych z komiksem i rysunkiem satyrycznym. Teksty z Polski zapewne będą dosyć egzotyczne, a więc interesujące dla czytelników z Azji Wschodniej, którzy dotychczas nie mieli styczności z naszym krajem i z polską twórczością.

Pierwszym zamówionym tekstem jaki powstał, jest tekst o serii komiksów z Tytusem, Romkiem i A’Tomkiem i o jego autorze Henryku Jerzym Chmielewskim. Tekst nosi tytuł: Tytus de zoo – najsławniejsza małpa Europy (Tytus de zoo – the most famous European Monkey). Kolejne teksty Sadurskiego, pisane w języku angielskim, będą prawdopodobnie powstawać cyklicznie.
2010-12-31

Przyszłość mediów

Media 2.0 2013 – to nazwa konferencji, jaka odbyła się w Sopocie, z udziałem ludzi polskich mediów, w której wziął udział również przedstawiciel portalu Sadurski.com

W związku z planami przełączenia naziemnego nadawania sygnału telewizyjnego z analogowego na cyfrowy, rynek polskich mediów czeka wiele zmian. Ma się to odbyć najpóźniej 31 lipca 2013 roku.

Na 1450 dni przed tym terminem, organizatorzy konferencji Media 2.0 2013 podjęli się zadania przeprowadzenia publicznej debaty o przemianach i przyszłości rynku mediów w Polsce po 2013 roku. Do udziału w spotkaniu zaproszono przedstawicieli rządu, przedstawicieli nadawców i największych mediów w Polsce, dziennikarzy i medioznawców.

Trzy przewodnie tematy tej konferencji, która odbyła się 18 września 2009 r. to:
1) zagadnienia prawne związane z technicznym przełączeniem się na nadawanie cyfrowe;
2) ewolucja zawartości mediów, ich celów społecznych i kulturalnych (odbyła się dyskusja z udziałem twórców i ludzi mediów, m.in. Agnieszki Holland, Tomasza Lisa, Edwarda Miszczaka);
3) wizja rozwoju mediów w Polsce (dyskusja z udziałem m.in. przedstawicieli TVP, Polsatu, TVN, HBO, TP S.A, Canal+ Cyfrowy, Broker FM).

Z zaproszenia do udziału w konferencji skorzystało ok. 100 zaproszonych gości z całej Polski, w tym szef naszego portalu Szczepan Sadurski.
2009-09-19

Kawa czy satyra?

W dzisiejszym porannym programie TVP1 „Kawa czy herbata” wystąpił prof. Wojciech Polak – autor książki o satyrze, której okładkę zdobi rysunek Szczepana Sadurskiego

29 lutego 2008 (piątek) gościem porannego programu TVP1 „Kawa czy herbata” (prowadzący: Iwona Schymalla i Paweł Pochwała) był profesor Wojciech Polak. Pretekstem spotkania była wydana niedawno książka „Śmiech na trudne czasy. Humor i satyra niezależna w stanie wojennym i w latach następnych”. Widzowie mieli okazję zobaczyć książkę, której okładkę zdobi satyryczny rysunek Szczepana Sadurskiego.
2008-02-29

Podsumowanie roku 2007

Zakończony właśnie rok stał się okazją do podsumowania działalności satyryka Szczepana Sadurskiego. Przeczytaj w skrócie co zrobił ciekawego i gdzie był w 2007 roku

Miniony rok był dla Sadurskiego udany, zarówno pod względem twórczej pracy, licznych propozycji, jak i obecności w mediach. Jego rysunki trafiały do książek, prasy i na wystawy.

Było kilka wywiadów dla prasy, Sadurski był w programie TVN Style (razem z Dorotą Wellman i Joanną Jabłczyńską). W marcu był jedną z osób zaproszonych do udziału w charytatywnej akcji „Malowanie pisanek z gwiazdami”, a w październiku jako jedna z osób ze świata kultury, namawiał do wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych. Był jurorem konkursów o charakterze rozrywkowym i satyrycznym (rysunek satyryczny, kabarety, aforyzmy).

Od czerwca do września mieszkańcy Warszawy i okolic oglądali jego rysunki na kilkudziesięciu billboardach (reklama prywatnej uczelni). W wakacje TV Polonia nadawała powtórki programu Joanny Brodzik „Dookoła siebie”, w których rysował humorystyczne komentarze.

Okolice wakacji (ale nie tylko), to częste zaproszenia do TV Superstacja, gdzie Sadurski komentował najnowsze wydarzenia polityczne. Był też zapraszany do komentowania wybranych wydarzeń także dla innych stacji TV (w tym dla holenderskiej TV Netwerk), dla radia i przede wszystkim dla prasy.

Grudzień, to wizyta we Francji, gdzie Szczepan Sadurski przebywał jako specjalny (honorowy) gość festiwalu satyrycznego w Tourcoing.

Cały rok 2007, to jak zwykle od lat, przygotowywanie i redagowanie przez Sadurskiego humorystycznych czasopism Wydawnictwa Humoru i Satyry Superpress oraz pisanie kolejnych satyrycznych komentarzy „Paranoja polska” dla czasopisma satyrycznego Twój Dobry Humor. I oczywiście wykonywanie licznych zleceń, głównie rysunkowych.
2008-01-01