Wąchock stolica humoru Partia Dobrego Humoru

Wąchock Stolicą Humoru

Czas czytania:4 minut/y, 46 sekund/y

Na tej stronie: część informacji na temat działalności Partii Dobrego Humoru w Polsce i na świecie. Wąchock Stolica Humoru. Na innych podstronach Sadurski.com znajdziesz więcej podobnych informacji.

Wąchock Stolicą Humoru

Partia Dobrego Humoru wręczyła sołtysowi Wąchocka certyfikat. Od teraz Wąchock stał się Stolicą Humoru

8. czerwca 2007, podczas XVIII Dni Wąchocka, na scenie doszło do niecodziennego zdarzenia. Najstarszy w Wąchocku stażem członek PDH, Tomasz Szczykutowicz, wręczył  honorowemu sołtysowi Wąchocka Certyfikat, podpisany przez przewodniczącego Partii Dobrego Humoru. Odtąd Wąchock może oficjalnie używać nazwy: Stolica Humoru.

Zauważmy, że stało się to podczas XVIII (osiemnastych) Dni Wąchocka, czyli gdy Dni Wąchocka wkroczyły w dorosłość.

Tego dni kilka PDH powiększyła się o kilku kolejnych członków. Szef PDH, Szczepan Sadurski nie mógł być obecny na uroczystości, ale obiecał organizatorom, że za rok przybędzie osobiście na XIX Dni Wąchocka.
2007-06-09

Na zdjęciach powyżej: Przewodniczący Partii Dobrego Humoru Szczepan Sadurski z wizytą u burmistrza Wąchocka Jarosława Sameli. W gabinecie burmistrza, na honorowym miejscu znajduje się Certyfikat Partii Dobrego Humoru z 2007 r. potwierdzający, że Wąchock jest Stolicą Humoru

Zobacz też:
> Ciekawostki o Wąchocku

Prasowy organ PDH

Partia Dobrego Humoru jest jedną z nielicznych partii, które mają swój prasowy organ. Jest nim pismo satyryczne Twój Dobry Humor

Twoj Dobry Humor pismo satyryczne Wydawnictwo Superpress Szczepan Sadurski

W 2001 roku, gdy powstawała idea Partii Dobrego Humoru, Twój Dobry Humor (TDH) już się ukazywał. Satyrycy związani z czasopismem rozpoczęli zbieranie głosów poparcia w swoich miejscowościach, a wypełnione listy z głosami poparcia wysyłali na adres redakcji. Do akcji zbierania podpisów spontanicznie włączyli się czytelnicy. Było oczywiste, że Twój Dobry Humor będzie prasowym organem partii. Stosowna informacja od najbliższego numeru trafiła na okładkę TDH (pod logo czasopisma), a rubryka PDH-news na stałe zagościła w tym piśmie satyrycznym.

W tej rubryce informujemy o nowych osobach w partii, o akcjach i imprezach organizowanych przez PDH i w których uczestniczy, a wszystko to ilustrowane jest stosownymi zdjęciami. Gdy Twój Dobry Humor miał format A4, rubryka zapełniała całą stronę. Po zmniejszeniu formatu, nadal jest to cała strona, choć mniej jest miejsca, głównie na zdjęcia.

Zarówno redaktorem naczelnym Twojego Dobrego Humoru, jak i szefem partii jest Szczepan Sadurski.
2007-09-16
Aktualnie tytuł się nie ukazuje.

Karol Strasburger w Partii Dobrego Humoru

I Ogólnopolski Przegląd Kabaretów, Satyryków Piszących i Rysujących Łódka 2007, jaki odbył się 6 września 2007 r. w Łodzi, stał się kolejną okazją do powiększenia Partii Dobrego Humoru

Legitymacje PDH (od szefa PDH, jurora przeglądu Szczepana Sadurskiego) otrzymali:

• Karol Strasburger (aktor, od kilkunastu lat znany także z prowadzenia teleturnieju Familiada (TVP2 – soboty i niedziele o godz. 14.00);
• Anna Osińska (kabaret Szum);
• Sławomir Kaczmarek (kabaret Made in China);

W Przeglądzie Łódka uczestniczyli m.in. Artur Andrus, kabaret Dno, kabaret Trzeci Oddech Kaczuchy, a więc osoby, które otrzymały legitymacje PDH przy okazji innych imprez satyrycznych i kabaretowych.
2007-09-07

Dorota Wellman w Dzień Dobry TVN

Od 3 września, teraz już codziennie, możemy oglądać program Dzień Dobry TVN. Od dziś jedną z prowadzących ten program jest Dorota Wellman

Dorota Wellman nie ukrywa, a wręcz szczyci się faktem, że jest członkinią Partii Dobrego Humoru, czego już parokrotnie dała wyraz w prasie i telewizji. Ona nas lubi, my lubimy ją – więc odnotowujemy kolejny krok w jej karierze zawodowej.

Od dziś, tandem Dorota Wellman i Marcin Prokop we środy, czwartki i piątki są prowadzącymi poranny program w telewizji TVN – “Dzień Dobry TVN”. Telewidzowie, którzy znają ich z TVP 2 (programy: Pytanie na śniadanie, Podróże z żartem, i nie tylko), od teraz będą ich oglądać właśnie w TVN. Inni prowadzący Dzień Dobry TVN, to: Kinga Rusin, Marcin Meller, Joanna Pieńkowska, Magda Mołek, Andrzej Sołtysik i Wojciech Jagielski.
2007-09-06

Elita partii

W Vancouver (Kanada) członkowie kabaretu Elita otrzymali od brzuchomówcy Wojtka Glanca legitymacje Partii Dobrego Humoru i nie tylko

16 kwietnia 2004 w Vancouver (Kanada), w Polskim Towarzystwie “Zgoda”, wystąpił przybyły z Polski kabaret Elita. Był to jeden z występów Elity podczas obecnego, kilkutygodniowego cyklu występów (USA i Kanada) dla publiczności polonijnej. Elita wystąpiła w pełnym składzie: Leszek Niedzielski, Stanisław Szelc, Jerzy Skoczylas i Włodzimierz Plaskota. Głównym organizatorem występu był pan Zdzisław Radomski.

Po występie członkowie kabaretu, oprócz bukietów kwiatów, otrzymali legitymacje Partii Dobrego Humoru oraz “Certyfikat Dobrego Humoru”. Wręczyli je brzuchomówca Wojtek Glanc i jego lalka Eustachy (ministrowie w wesołym rządzie PDH, obecnie przebywający w Kanadzie).
2004-04-05

Wystawa Partii Dobrego Humoru

W Galerii Dobrego Humoru w Zawierciu otwarto wystawę polskich i zagranicznych rysowników satyrycznych, członków Partii Dobrego Humoru

5 kwietnia 2004 r. w Zawierciu, w Galerii Dobrego Humoru znajdującej się w Restauracji-pizzerii Riva, otwarto pierwszą wystawę rysowników Partii Dobrego Humoru. I od razu w międzynarodowym, doborowym składzie. Obok 25 rysowników z Polski można tu obejrzeć rysunki 21 artystów zagranicznych. Łącznie na wystawie znalazło się 80 rysunków.

Rysownicy z Polski: Dariusz Banat, Mariusz Bąk, Henryk Cebula, Marcin Chudzik, Łukasz Ciaciuch, Jerzy Czapiewski, Anna Dziemieszyńska, Marek Gliwa, Andrzej Graniak, Mirosław Hajnos, Piotr Kanarek, Rafał Kawalec, Stanisław Kościesza, Wiesław Lipecki, Sławomir Łuczyński, Adam Orłamowski, Dariusz Pietrzak, Tomasz Rzeszutek, Szczepan Sadurski, Grzegorz Sobczak, Maciej Trzepałka, “Vankukuś”, Konrad Wieczorkowski, Tomasz Wołoszyn, Dariusz Wójcik.

Rysownicy zagraniczni: Ana von Rebeur, Tute, Marcos Severi i Daniel Loewy z Argentyny, Roger Penwill, Clive Collins i Deacon z Anglii, Evgeny Kran i Vladimir Morozov (Movlann) z Rosji, Armando Salas z Hiszpanii, Erdogan Basol z Turcji, Alfredo Martirena z Kuby, Nikolay Arnaudov z Bułgarii, Winfried Besslich z Niemiec, Mike Mittelstadt z USA, Laszlo Dluhopolszky z Węgier, Vladimir Kazanevsky z Ukrainy, Marcel Kristofovic za Słowacji, Leng Mu z Chin, Pfuschi z Szwajcarii, Gatis Shluka z Łotwy.

Wystawa w Zawierciu potrwa do 15 maja, a zaraz potem zostanie przeniesiona do Myszkowa – do restauracji-pizzerii Riva, gdzie będzie rozweselać wszystkich oglądających do 28 czerwca.

Galeriami Dobrego Humoru w Zawierciu i Myszkowie kieruje rysownik Wiesław Lipecki. Wyboru rysunków na wystawę dokonał Szczepan Sadurski, przewodniczący Partii Dobrego Humoru.
2004-04-17

Puszcza Knyszyńska polowanie Poprzedni post Puszcza Knyszyńska i polowanie na zwierza
satyra satyrycy konkursy satyryczne Gniewino Następny post Satyra: Tykocin, Śrem, Legnica, Inowrocław